Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok állami gyárak...

Támogatnátok állami gyárak létrehozását?

Figyelt kérdés

Ugyebár a szocializmusban a Szovjetúniónak hála olcsón jutottunk mindehhez, továbbá a szocialista felfogás miatt a "vas és acél országa" voltunk. Mindenhol vasgyárak, kohók, öntödék, stb. Ezeket természetesen a rendszerváltás után privatizálták, na nem értelmesen, hanem haveri kör alapján. A következménye az lett, hogy pár éven belül több száz cég kezében voltak a gyárak, amelyek tönkre is mentek. Maradtak még jobb állapotúak ( Csepelen néhány, a diósgyőri gyár is elég jó állapotban van ), meg rosszabbak is ( ózdon például szétlopták a gyár maradékát ).

Na most a kérdés: mit szólnátok hozzá, ha az állam a jó állapotú gyárakat felvásárolná és üzemeltetné? Munkahelyeket teremtenek, ezáltal fizetéseket adna. A fizetések után pedig adóznak az emberek, a pénzüket pedig elköltik, ami után adóznak ( és akkor az sem mindegy mire költik a pénzüket, mert a cigaretta, alkohol, autó, ingatlan, stb után még külön adó van ), tehát az állam ilyen szempontból jól jár. A megtermelt dolgokat pedig el lehet adni, ami után bevétele lenne az államnak. Tehát nem kizárt, hogy az állam még profittal zárna. Persze az állami pályázatokon nem indulhatnának, az háttérbe szorítaná a többi ( magánkézben lévő ) céget.

Támogatnátok? Ha nem, miért nem?


2016. szept. 10. 11:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Végülis lehetne Herendi porcelánt is reklámozni kibővíteni ami az angol királyi étkészletek közt is ott szerepel vagy lehetne Tiszacipőt vagy valami hasonlót előállítani de iparosodni kéne mert a semmiből nem lesz bevétel. Esetleg lehetne a kalocsai paprikát drágán exporálni vagy matyómintás ruhákat eladni. Esetleg lehetne lovakat tenyészteni nem tudom. Rengeteg lehetőség van. Televagyunk ivóvízzel televagyunk termőfölddel van egy kis feketekőszén kis földgáz kőolaj van egy kis réz hát találják ki mi az ami kell. Ha kell akkor vegyünk kazahoktól vasat azt műveljük meg vagy kínába vigyük ki a gyárat. A bevételt meg adjuk a lakosoknak.
2016. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
John_McLane még oké, de az összes többi válasz eddig pro és kontra is a világ röheje! A legjobb az, aki megkérdi, hogy honnan lenne cukorrépa? Onnan ahonnan a mostani Kapovári cukorgyár is kapja, a magyar mezőgazdaságtól.
2016. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

"Merjünk kicsik lenni igaz ti genyók hát a nagy fszt. Ezért kell a keleti nyitás mert ők nem csak kifosztanának. Például több millióért vettek tejterméket szaúdiak. Meg engednek befektetni kínában. Nyugat európában mit is sikerült befektetni? NULLÁT Semmit"


:D

Ez teljesen hülye.


Kérdező.


Nem támogatnám.

Miért?

Azért mert ha gazdaságos lenne akkor már elkezdték volna alapítani a gyárakat. De nem gazdaságos. Szóval ennyit erről.

Nem beszélve arról, hogy az állam a legrosszabb tulajdonos, az állami cégek mindig a legkorruptabbak és sokkal kevésbé működnek gazdaságosan mint a magánkézben lévők.

2016. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

A herendi porcelán az igen szűk rétegben eladható szerintem, nézd meg az árakat:

[link]


A Tisza cipőt lehetne nyomatni,kell hozzá megfelelő marketing és hátha bejön. Ha felszaladsz a gyártó oldalára, van webshop 19 0000 alatt nincs cipő, de kínálat nagy része 25-30 000Ft között van. Már értem miért nem fogy itthon :D

Itthon webshop áron ugyanannyi, mint a nagy nyugati márkák termékei. Viszük ki innen a terméket nyugatra, akár az USAba, legyen mögötte marketing, reklám, szállítás, stb és máris vagy 50%-kal drágább lesz. Lesz aki megveszi majd? Lesz olyan nagy számú vásárlói réteg, aki ezt választja az Adidas, Nike, Converse stb helyett?


Az itthoni fűszerpaprika termelők fele már megbukott téglaporral vagy idegen eredetű alapanyaggal. Ez az adjuk el drágán ez csak a butáknál működik, akinek van egy kis esze az megnézi mit vesz, összehasonlítja a piacot és csak akkor fizet felárat egy brandért vagy minőségért, ha az tényleg annyival jobb.


" de iparosodni kéne mert a semmiből nem lesz bevétel."

Ez így van, kellene. De állami cégnél valószínűleg sosem fog megvalósulni, hogy piacképeset, versenyképesen, innovatívan és nyereségesen termeljen. Míg a piaci szektorban komoly nyomás és érdek van azon, hogy haladjon az üzlet, addig ez az állami szektorban sosem lesz meg. Főleg úgy, hogy a nyereséget adjuk a népnek, mert akkor miből fogod finanszírozni a fejlesztéseket és az innovációt?

Az Ikarus és a Ganz is azért bukott be, mert baromi nagy volt a vízfej a gyár tetején és nem voltak piacképes fejlesztéseik. Ott is volt aki vitte volna új irányba a termékpalettát, de fentről azt mondták nem lehet, ezt kell gyártani. Te is látod mi lett a vége.


Az állam igenis vállaljon szerepet a hazai ipar fellendítésében, de ne úgy mint ahogy Felcsút és a stadionok épülnek. Hozzon létre egy biztos és átlátható gazdasági környezetet, legyenek fejlesztési támogatások, eszközfinanszírozási támogatások, adókedvezmények és ezek mögött legyen szigorú utóellenőrzés, hogy ne lehessen teherautószámra kitalicskázni a pénzt 0 eredménnyel.


Ja, meg legyen olyan oktatási rendszer ami piacképes dolgozókat hoz létre minden szinten.


Ha ezek meglesznek, akkor úgy is jön egy ötlet, egy vállalkozás ami fel tudna emelkedni és azt okosan lehet támogatni, segíteni az előrejutásban és majd viszi valamire.

2016. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondom amúgy ha nem lenne tök korrupt akkor a széchenyi terv ez volt meg az eu pénzek erre lennének.
2016. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Remélem Wartburg gyártást is szeretnél újra? :D


Kérdező, a tervgazdaság, amit létrehoznál, pont azért bukna meg, hogy nem lenne versenyképes és csak a veszteséget halmozná fel.

2016. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: már rávilágítottak a többiek is a hibákra, de itt ki beszélt tervgazdálkodásról? Megrendelésre is lehet gyártani. Persze már látom a hibákat is.
2016. szept. 10. 14:40
 18/22 anonim ***** válasza:

"Utolsó: már rávilágítottak a többiek is a hibákra, de itt ki beszélt tervgazdálkodásról? Megrendelésre is lehet gyártani. Persze már látom a hibákat is."


A magán kézben lévő vállalatok tuti rányúltak már volna, ha lennének ilyen lehetőségek. De nincsenek.

2016. szept. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A semmiből nem lesz bevétel, ez így igaz, ezért kellene minél több hazai termék. Hogy az államhatalom vagy magánszemély korruptabb-e, az kérdéses, tekintve, hogy manapság gyakorlatilag ezen megy a verseny, hogy ki tud rálicitálni tisztességtelenségben a másikra, de végeredmény szempontjából ugyanaz: a kisember szívja meg. Mellesleg azt se tartom kizártnak, hogy a korrupt államhatalom összejátszik a korrupt tulajokkal kéz kezet mos elvén, hogy még véletlenül se lehessen biztos és átlátható gazdasági környezet, fejlesztési támogatások meg semmi ilyesmi, és a kisember dolgozzon csak szaréhugyé' továbbra is.


A konzumidiotizmusból nem fel kéne nőnie az embereknek, hogy az Adidas meg Nike cipő, ami tönkremegy 1 év alatt, az marhára nem minőségi, de a hülye konzumidiótának mindegy, mert a tévé aszonta hogy ez a divat, a non plusz ultra, akkor ezt kő' venni. Nekem a leggagyibb cuccaim is bírják minimum 5 évig, de például a kabátom már 15 évnél is öregebb, és mái napig tökéletes. A málhamellényemtől is úgy 16 év után kellett megválnom, a bakancsaim is elvannak vidáman 7 évig.

2016. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem támogatnám. De az semmmit sem számít. Mert úgyis keresztülverik. Csak nem úgy, ahogyan azt Te elképzeled. Hanem úgy, ahogyan azt a Demján papa képzeli el.


Mert az Orbán nem a magyar nép érdekében államosít. Orbán CSAK A POLGÁR érdekében államosít. Az Orbán rendszere nem népi demokrácia (proletárdiktatúra). Hanem polgári demokrácia (a burzsoázia diktatúrája).


Figyeld a kettős beszédet! Pl. Munkahely Teremtő = kizsákmányoló. Szabadságharc = totális elnyomás. Freedom fighter = az imperializmus ügynöke. A polgár arroganciája nem ismer határokat.


A 45 utáni államosítások valóban a szocializmus, a teljes foglalkoztatás miatt történtek. De a rendszerváltó értelmiség felszámolta a szocializmust -, azóta már az emlékét is meggyalázta. A Hatalom azóta a tőkés osztályé. (Amit mellesleg az állampárt értelmiségéből és azok leszármazottjaiból tenyésztettek ki. - Ahogyan azt a Mao Ce-tung megjósolta volt.)


Tanuld meg, hogy az Állam intézkedései mindig, és szigorúan csak az uralkodó osztályok érdekében történnek. Hisz az állam nem más, mint egy gépezet az uralkodó osztályok kezében...


Ha valaha lesz itt még egyszer élhető világ, azt nem a polgári értelmiség fogja "Teremteni", hanem a vörösterror.

2016. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!