Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szavaznál az Lmpre?

Miért nem szavaznál az Lmpre?

Figyelt kérdés
Kérlek, fejtsd ki, miért? Akik pedig nem értenek egyett vele, azok keressenek másik kérdést.
2010. ápr. 21. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert liberálisak és alacsony a támogatottságuk,amivel kormánypárt lehetnének.De inkább rájuk,mint szélsőséges pártokra.
2010. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Mert nálunk nem sikerült egyéni jelöltet állítaniuk. Ezért csak listán szavaztam rájuk.
2010. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert a palást alól kilóg sokszor már is a valóság.

Ráadásúl olyan hogy liberális nem létezik a politikábn, mert amíg a többség jogai szélesítéséért harcoltak a liberálisok csak addig voltak, szabad elvüek.

Mióta a kisebbség jogait akarják a többségre erőltetni, csak diktátorok. Ez nem személyes, ez maga a felfogás anomáliája! Nembeszélve hogy a gazdasági irányzatuk a neoliberalizmus is az anomáliák rabja, és egyszerűen az imperializmus magvait veti el, ahol a fejét csak felüti.

2010. ápr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
MErt nem volt még egy olyan kártékony szervezet az országban a 20 év óta, mint az szdsz. És attól, h átnevezték magukat lmp-re, meg színt cseréltek, ugyanazok maradtak.
2010. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert SZDSZ 2.0
2010. ápr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

nem szavaztam rájuk.


az EP szavazásnál nem szavaztam, mert nem voltam otthon és későn ébredtem rá, hogy kérhetnék igazolást, de speciel akkor az LMP-re szavaztam volna. Egyik volt kollegám nagy LMP-s aktivista, az egyetemi társai csinálják vagy mifene.


ő beszélt a témáról és szépnek tűnt, mellesleg akkoriban kezdtem el elsőnek foglalkozni a politikával. megjegyzem, hogy a jobbikot akkoriban rasszista agresszív stb-nek tartottam, csak azt láttam amit a TV sugárzott róluk.


Sokat kutattam idővel, utánajártam, stb olvastam és a jobbiknál kötöttem ki, ezt csak említem, de nem erről szól a kérdés, tehát visszakanyarodva az LMP-re:


megismertem mi az a liberális. Ne értsetek félre, én az igazi liberalizmusról beszélek. Ahol a mottó úgy szól:

"Megadom a választás lehetőségét, utána mindenki boldogul ahogy tud" ahol "Mindent csinálhatsz, amíg nem sérted vele mások jogait"


sajnos rövid időn belül rá kellett jönnöm, hogy a liberalizmus olyan mint a kommunizmus. sosem valósulhat meg. Manapság a liberálisok csak ál iberálisok, semmi több. Az nem liberális, hogy a kisebbségeknek annyi jogot adunk, hogy abból a többségnek kára származik, vagy, hogy minden esetben őket támogatjuk és írjuk le áldozatnak.


Elsősorban ez tántorított vissza tőlük. A cigányos plakátjuk. Gusztustalan. Nem azért mert cigány van rajta, hanem mert egy kigombolt inges pózoló tipikus cigány gyereket tettek be oda, így még csak nem is leplezve, hogy ők sem rendes egyenlő jogokat akarnak, hanem csak a szokásosat. Én még emlékszem arra amikor nagyon régen, talán 10 évvel ezelőtt egy rendőr letepert egy tolvaj cigányt a földre. Belehalt, mert szívrohamot kapott, valami betegsége volt. A rendőrt hurcolták meg érte, őt ítélte el mindenki. Nem tudom hivatalosan mi lett a vége. De pl a mai liberálisok ilyenek. Egy ilyen esetben a rendőrt szedik elő és ítélik el.


Úgy érzik ők igazságosak. Nem azok. Manapság a "liberálisok" iszonyúan diszkriminatívek, megkülönböztetnek, lenéznek. Ha azt látnám, hogy az LMP igazi liberális párt akarna lenni, akkor talán még érdekeltek volna kicsit.



A másik pedig az, hogy nagyon gyengének tartom őket. Aktivisták, akik azt hiszik, hogy létezik az, hogy az egész világ egyszer összeáll egy szív alakú láncba kézfogással és együtt fognak táncolni. Ez nem így működik, álmodozók.


A zöld terveik sem tetszenek túlságosan. Nem adóztatni kellene a szegényeket akiknek csak szennyezőbb kocsija van, hanem elérni, hogy mindenkinek legyen környezetbarát járműve. Nem elég a tünetet kezelni csak.


ez pár apró pont az egészből. Meglássuk mit tesznek majd a parlamentben, mit fognak mondani, milyen felszólalásaik lesznek.

2010. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem szavaztam rájuk, mert néhány "zöld", környezetbarát ponton kívül nagyon nem értek egyet a programjuk többi részével. Főleg az oktatás, és a kisebbség programoknál guvadt ki a szemem. Azok alapján tényleg lehetne az a párt neve, hogy " Lehet Más az Szdsz". A könnyű drog legalizálásával sem értek egyet. Nem az én pártom.
2010. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szdsz utódpárt
2010. ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Rájuk szavaztam mert kell egy új párt aki kiáll az emberi jogokért és nem csak a másik párttal küzd a népszerűségért.
2010. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 23. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!