Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország adottságai,...

Magyarország adottságai, milyen ipari struktúra kibontakozását teszi lehetővé?

Figyelt kérdés
Mezőgazdaság? Nehéz, könnyűipar ? stb.....
2016. aug. 19. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdaság
2016. aug. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Megfelelő tőke nélkül semmilyent. A mezőgazdaság sehol nem működik állami támogatás nélkül.
2016. aug. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Mezőgazdaságra épülő feldolgozóipar,élelmiszeripar.
2016. aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Nincs olyan, hogy "Magyarország adottságai"

Ne 100 évvel ezelőtt éljünk már, könyörgöm.


Ma már azok az országok a leggazdagabbak, amik a leginnovatívabbak is egyben, a legtöbb jó minőségű, drágán eladható terméket termelik, mint például a számítástechnikai eszközök. Ehhez viszont leginkább fejlett oktatásra, rugalmasságra, szervezettségre és jó infrastruktúrára van szükség, ami idevonzza az ilyen cégeket.


Már nem abban kell gondolkodni, hogy "itt megterem a buza, akkó vessünk buzát, meg a hegybe vas van oszt akkó vasat bányászunk, oszt minden jó lesz ettő, me gazdagság lesz!"

2016. aug. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

# 4:


"Már nem abban kell gondolkodni, hogy "itt megterem a buza, akkó vessünk buzát, meg a hegybe vas van oszt akkó vasat bányászunk, oszt minden jó lesz ettő, me gazdagság lesz!""


A hanyatló nyugat liberális társadalmaiban, ahol nem akarnak dolgozni. De mi orientalista, munkaalapú keleti társadalom vagyunk, a mi példaképeink Azerbajdzsán, Kazahsztán, ahol igen is nagy szerepe van az iparnak és a mezőgazdaságnak, mert ez a jövő!

2016. aug. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

'A hanyatló nyugat liberális társadalmaiban, ahol nem akarnak dolgozni.'


Moldova szavaival élve: Egyiptom óta ekkora hülyeséget még nem hallottam :D

2016. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Bármilyet kivéve nehézipar.


A mai globalizált világban az ipari és gazdasági struktúrának nincs köze a természeti adottságokhoz, annál inkább az innovációhoz.

2016. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

- Először is a meglévő dolgokat fejleszteni, főleg az energiarendszereket és az energiahatékonyságot, na meg legalább két szivattyús tározót, két dunai duzzasztót és egy Duna-Tisza csatornát, és a szelektív hulladékgyűjtést felerősíteni, a bürokráciát leépíteni, megtizedelni vagy meghuszadolni a jogi és adóügyi útvesztőket, hivatalokat...


ennek kell párosulnia

- "Önellátó ipar struktúrával" és hagyományos mezőgazdasággal, komplex öntözőrendszerekkel, valamint geotermális melegházakkal.


- Amit csak lehet önellátó-hazai rendszerben gyártani: építőanyag gyártás, energiatermelés, vasúti szerelvények és autóbusz gyártás stb.


Mindent mozgó, két részes kapacitásba tenni. Lenne az állandó "hazai igény"-rész mivel az tervezhető, az igények és a lehetőségek ismertek, vagyis elég jól kiszámíthatók. És lenne a mozgó rész ami az "export-potenciál" függvényében változna, amit az aktuális versenyképesség és a kereslet függvényében lehet úgymond "ki-be kapcsolni". A "mozgó rész" akkor termel, akkor és addig alkalmaz embereket amíg export-igény van, az állandó rész pedig folyamatosan, egyenletesen. Legyen azok egy fürdőszobai csapok, járólapok és kerámiák, egy optikai-kábel gyár, egy csőszerelvény megmunkáló, háztartási gépek, kályhák-kazánok, egy vasúti kocsi és motorvonat gyár, egy buszgyár, építőanyag gyártás (kőzetgyapot, tégla, cement, csemperagasztó stb.) egyszóval maga a könnyűipar. Ezek fogyasztása elég jól megbecsülhető évekre előre, többségük könnyen, hosszú ideig raktározható. Persze mindig törekedni hogy mindig kész terméket exportáljunk és nyersanyagot importáljunk. exporthoz. Pl. nem vetőmagot exportálni, hanem lisztet, nem élőállatot, hanem húskészítményt, importhoz nem hengerelt acélt hanem fémhulladékot vagy vasércet. Bár a nehézipar az egy kicsit "nehéz" ügy, akarjuk persze, de lehet hogy nem megy az nekünk, szeretné mindenki (én is) hogy újra bányásszuk a bauxitot és exportáljuk az alumíniumot, importáljuk és bányásszuk a vasércet és öntsük belőle az acélgerendákat, betonvasakat, acéllemezeket, vasúti síneket, stb-t de lehet hogy ez nekünk nem megy hatékonyan. Bár itt már azért ugye a hadiipari szempontok is felmerülnek, szóval lehet hogy hatékonyabb valamivel ha ezeket Németországból beszerezzük de ez egyben kiszolgáltatottságot is jelent több szempontból.... mondom nehéz ügy.


- Amiben mehet a maximális termelés, azok főként a mezőgazdaság, és a külföldi befektetések, vagyis ami meghatározó részben exportra termel abba hazai forrást nem szabad nagy mértékbe bevonni, mivel kicsik vagyunk és meg kell fontolnunk hogy amink van azt mibe fektetjük. Ha jönni akar a merci gyár, az audi, a tesla akármi és milliárdokat befektet hogy ő innen akar ellátni egy fél kontinenst legyen, örömmel látjuk szélesre tárjuk a kapukat, de ő kockáztat, ha nem jön be pl. hirtelen megzuhan a kereslet akkor ő veszti el a befektetett tökét, nekünk "csak" a munkanélküliek és a hiányzó adóbevételek miatt kell hogy fájjon a fejünk, persze ha bejön a nyereség is a befektetőé, bár azért egy elektromos személyautó-gyár építésében én manapság nem sok kockázatot látok. Szerintem erre mehetne állami-hazai forrás. Simán futhatna Ikarus néven, a gyár méretét, gyártókapacitását meg lehetne egy becsült regionális igény alapján megtervezni (vagyis kezdetnek egy egészen apró gyárat építeni természetesen potenciális bővítés figyelembe vételével) nem gondolom hogy bukna rajta az ország egy ilyen vegyes állami-magán befektetés keretében, főleg hogy a beszállítóhálózat nagyrésze itt van az országban mivel sok dolog megegyezik egy személyautóval, az infrastruktúra és a piaci hozzáférés is, egyedül a töltőhálózatot kéne nagyon gyorsan kiépíteni, hogy itthon is piacképes legyen, legalább a 30-40 legnépesebb városban.

2016. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez nem működne.

Amit te javaslsz annak,, import helyettesítés,, ( import substitution) a neve. Ez a második szintje lenne annak.

És ez soha nem működött egyetlen országban sem, pedi egykoron egész Dél-Amerika ezt használta egészen addig amíg be nem dőltek, mivel nem voltak képesek kigazdálkodni az erre felvett hitelek kamatait.

Lásd Dél Amerikai adósságválság.

Az önellátás kora lejárt.

Exportra kell termelni.

2016. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenki exportra termel akkor ki vesz bármit is?
2016. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!