Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor tényleg lemond?

Orbán Viktor tényleg lemond?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy nem megerősített információk szerint Orbán Viktor lemond pártelnöki posztjáról.
2010. ápr. 19. 20:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

20:57 - így már ok. Ennyi, a választ megkaptam, köszönöm.


Elnézést azoktól, akiket megbántottam a kommentemmel, nem voltam tisztában a fogalmakkal.

2010. ápr. 19. 20:59
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos nem haza költözik Izraelbe, hanem csak lemond Orsós Likud!
2010. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
lemond szerintem Lendvaival együtt
2010. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Orbán Viktor és Kövér László kezdeményezésére a párt 1992-től – belső vitákat kiváltva – a konzervativizmus és a jobboldaliság felé fordult, működését centralizálta; az újonnan létrehozott elnöki pozícióba 1993-ban Orbán Viktort választotta a párt kongresszusa.

2003-ban a párt más konzervatív–jobboldali pártok és szervezetek bevonásával szövetséggé alakult, és nevét Fidesz-Magyar Polgári Szövetségre változtatta. A szövetség új alapszabálya tovább központosította a párt működését, minden személyi döntést a mindenkori elnök kezébe adva. A pártkongresszuson ismét Orbán Viktort választották elnökké."


Részlet a Fidesz Alapszabályzatából:

(1) A Szövetség Elnöke:

a) szervezi az Elnökség munkáját;

b) előkészíti és összehívja az Elnökség üléseit, gondoskodik azok lebonyolításáról;

c) képviseli az Elnökséget;

d) javaslatot tesz az Elnökségnek azon személyekre nézve, akiknek a kinevezése az Elnökség hatáskörébe tartozik;

e) kinevezi a regionális pártigazgatókat és gyakorolja velük szemben a munkáltatói jogokat;

f) a kinevezés és felmentés kivételével, a pártigazgatóval és a Szövetség gazdasági igazgatójával szemben gyakorolja a munkáltatói jogokat;

g) személyesen vagy megbízottai útján gondoskodik az Elnökség határozatainak, valamint a Szövetség bármely testületei azon döntéseinek végrehajtásáról, melyek az Országos Elnökségre vagy a Szövetség Elnökére feladatot rónak;

h) a Szövetség szervei által hozott kötelező érvényű döntések végrehajtása, az országgyűlési, önkormányzati illetve Európai Parlamenti választási kampányok sikeres lebonyolítása érdekében, valamint az 52.§ (1) bekezdés i) pontjában foglalt felhatalmazás alapján kötelező érvényű határozatokat hozhat a Szövetség tagjai, a helyi szervezetek, a választókerületi szervezetek, a területi választmányok és a tagozatok számára;

i) felügyeli a Szövetség hivatala, a Szövetség tulajdonában lévő gazdálkodó szervezetek és intézmények tevékenységét.

(2) A Szövetség Elnöke a Szövetség bármely testületének vagy szervezetének ülését összehívhatja.


Magyarul: Az elnöki funkció inkább a formális, technikai és személyi kérdésekben fontos, ami csak a párt életében fontos. A Fidesz már amúgy is egy személy, Orbán köré épül, ezen az sem változtat, ha erről a -sok macerával és kötelezettséggel járó- posztról lemond, pláne úgy, hogy ő lesz a miniszterelnök. (Gondold el: ha pl. hivatalos útra kell utaznia min.elnökként, hogy tudná összehívni a pártkongresszust?)


Elég kielégítő volt számodra?

2010. ápr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nekem igen, köszi!
2010. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Most olvastam, hogy nem megerősített információk szerint Orbán Viktor lemond pártelnöki posztjáról."


igen én is meglepődtem


ő lesz a miniszter elnök gondolom azért


de 4 év múlva ha esetleg nem a fidesz fog kormányozni akkor hogy szerzi vissza?

vissza lép majd a javára az akkori elnök?

2010. ápr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
tegnap azt mondták a híradóban, hogy O. V. CÁFOLTA azokat a híreket hogy lemondana
2010. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 21. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!