Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a konzervatív demokrá...

Mi a baj a konzervatív demokráciával?

Figyelt kérdés

Láthattuk, hogy a nyugati típusú liberális demokrácia (egyes elemei) elbukott, hiszen a liberális bevándorláspolitikával gyakorlatilag a nyugati államok hosszútávú fennmaradása is kérdésessé válhat. Nem lenne jobb egy olyan liberális demokrácia, amiben ugyanúgy érvényesül az általános választójog, vannak szabad választások, többpártiság, a hatalmi ágak megosztása, törvényhozó, végrehajtó hatalom és igazságszolgáltatás elválasztása, a törvények kikényszerítésének állami monopóliuma, azaz az állam erőszakmonopóliuma és

az ellenzék jogosítványainak tiszteletben tartása, azonban ezek a liberális demokráciák visszatérnek a keresztény értékekhez, a modern liberalizmus helyett a klasszikus liberalizmus és kereszténydemokrácia elveit fogják vallani, azaz például továbbra is lesz vallásszabadság, de a gyermekeket erkölcsös életre nevelik (vallástól függetlenül), a segély és az állam hátán való élősködés (túl-jóléti társadalmak) helyett a munka lesz és a "mindent szabad ami másnak nem árt" helyett inkább "mindent szabad, ami magadnak nem árt" elvét képviselik? Azaz, az állam beleszólna abba, hogy az emberek ne rontsák el az életüket azzal, hogy alkoholt isznak, dohányoznak, hanem ezeket is korlátozzák (ellenben Hollandiával, ahol legális a drogfogyasztás). Nem lenne jobb egy olyan Európa, ahol ugyanúgy vannak szabadságjogok, de az emberek erkölcsösebbek, a párok (hetero - és homoszexuális párok egyaránt) a négy fal között élik a magánéletüket és nem nyilvánosan, az állam súlyosan korlátozza a drogfogyasztást és bizonyos szinten az alkoholt és a dohányzást is, valamint az emberek erkölcsösek (még ha nem is vallásosak)? Továbbá, való igaz, hogy fontos a tudomány fejlődése, de ebben a mai modernizált, gépiesített világunkban nem volna jobb, hogyha a fiatalok letennék a telefonjukat és megcsodálnák az igazi világot, bulizás, alkoholizálás helyett pedig tanulnának és sportolnának, ezt pedig akár állami beavatkozással is elérnénk? Mert szép az, hogy a fiatalok szabadon ihatnak mindenfélét, dohányozhatnak, minden hétvégén ájulásig bulizhatják magukat, csupán azért, mert mindent szabad, ami másnak nem árt, de nem lenne szebb, hogyha az állam valahogy elérné azt, hogy a fiatalok (főleg a 18 éven aluliak, mert sajnos nagyon sok gyerekre is jellemző ez és sok szórakozóhely még asszisztál is emellé) ne rombolják magukat, hanem inkább hasznos dolgokat tegyenek? Kérdem én, ezzel az óriási szabadsággal nem a vesztünkbe rohanunk? Mikor ébrednek már fel végre az emberek és veszik észre, hogy a túlzott liberalizmus ugyanannyira ártani tud, mint a begyöpösödöttség, a túlzott maradiság és konzervativizmus? És miért gond az, ha kicsit a liberális demokráciák visszavesznek és "illiberalizálódnak"? Nem azt mondom, hogy minden országnak illiberális autokráciává kell válnia, de egy kicsit nem lehetne visszavenni a liberalizmusból és csak azt megengedni az embereknek, amivel nem csak másnak, de maguknak sem ártanak?


2016. aug. 9. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem az tetszik a legjobban, hogy megmagyarázzák a ballerok, hogy nyugat európában mennyire fontos a kisember, pedig ott a legszegényebb és leggazdagabb között sokszorosa a különbség a magyarhoz képest
2016. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem ironizálsz és komolyan gondolod, akkor egyet kell értsék veled. Emellett, gyakran hangoztatott érv, hogy ha valóban olyan nagy a munkanélküliség Nyugaton, akkor miért megy oda ki mindenki Keletről, ellenben való igaz, hogy az alantas munkákra óriási igény van és ez az igény ki is van elégítve, de pl. informatikusokból, mérnökökből, orvosokból óriási hiány van ott is. Sőt, ha egy orvos mondjuk Moldovából kimegy Belgiumba, biztos, hogy nem orvos lesz, hanem mosogató.
2016. aug. 9. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Azzal, amit írsz, a fő probléma az, hogy az államot helyezi előtérbe. Szerintem az állam, vagy éppen a nemzet nem egy önmagáért való entitás, hanem a közösség tagjait kell kiszolgálnia. Azaz a közösség megállapodik bizonyos alapszabályokban, majd létrehozza a hatalmat, ami ezeket a szabályokat betartatja. Ebbe a szemléletbe pedig nem férnek bele olyan korlátozások, amelyeket javasolsz.
2016. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted, minden esetben a többségnek kell döntenie? Ez is egy jó meglátás!


A további válaszolókat megkérem, hogy ne nagyon beszéljen itt a pártpolitikától, folytassunk le a demokráciák fajtáiról egy értelmes, pártfüggetlen vitát!

2016. aug. 9. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, félreértettél. Valóban a többségnek kell döntenie, de csak a közösséget érintő kérdésekben. Például ebbe nem tartozik bele, ha én alkoholt akarok inni (vagy akár füvezni), ezért ebbe senki ne szóljon bele. Ellenben ha ittasan akarok vezetni, az már közösségi kérdés a közveszély miatt, így ezt szabályozni kell a többség akaratának megfelelő mértékben.
2016. aug. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, Jó reggelt! Nézz szét Európában, jelenleg pont egy ilyen világban élünk, amiről te itt írsz.


A felsorolt pontok 90%-a most is megvan szinte minden európai országban! Például köztéren tilos alkoholt fogyasztani, 18 éven aluli elveben nem is vásárolhat alkoholt, a dohányzás radikálisan korlátozva van szinte minden államban stb.


A fiatalok kivezénylése a természetbe meg szép gondolat, csak aki akart az eddig is ment, aki meg nem akart az ezután sem fog.

2016. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!