Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kikre gondol a kormány, mikor...

Kikre gondol a kormány, mikor vendégmunkásokról beszél?

Figyelt kérdés
A körülöttünk élőkre biztosan nem számíthatunk, nincs számukra vonzó bérezés se munkakörülmény nálunk. A határon túli magyarok vicc, nyilván tudják mi a helyzet nálunk. De akkor kikről van szó?
2016. júl. 21. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen? Akkor te tudod, Romániában mi a helyzet? A cégünknél a munkások fele román, 3 hetet dolgoznak napi 12 órában utána 10 napot otthon vannak!
2016. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Senkiről. A rendszerváltás után a 90-es években még tényleg voltak román, szerb, ukrán, szlovák, horvát vendégmunkások, mert akkor még tényleg mi voltunk a legfejlettebbek a keleti blokkban, de most már csak Románia és Bulgária szarabb ország nálunk, mindenki más lehagyott, lassan már Románia is le fog, ha így haladunk.
2016. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a műszakban 30 emberből 12 szerb, bár én a déli határtól nem messze lakok!
2016. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
senkire hazudnak mint mindig majd hülyék lennének 70- 120 ezerért ide jönni dolgozni inkább megtanul angolul és kimegy mosogatni angliába. hoztak be mexicoi vendég munkásokat de nem tetszett nekik és haza mentek ! nem tudom ti hol láttok román vendég munkásokat én minden gyárban építkezésen romákat látok
2016. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

ma 19:02

Akkor beszélgess az emberekkel, és rájössz, hogy nagyon sok közülük román, és azok akik Mo-n dolgoznak és viszik haza a pénzt, a falujukban nagyon gazdagnak számítanak!

2016. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én elhiszem, hogy vannak román meg szerb munkások, de itt nagyobb tömegekről van szó akik betöltik a munkaerő hiányt.


Félek a kormány az üzenjünk Brüsszelnek kampány mellett így akarja csendben előkészíteni az arab migránsoknak a terepet akik fillérekért is dolgoznak mert kapják az uniótól a segélyt mellette persze, így szép pénzt kapnak, míg nekünk magyaroknak tovább olcsósítják az amúgy is európa szégyene béreket.

2016. júl. 21. 19:08
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Mindenkire akit ide esz a fene. A sok nem magyar haszonlesőre.
2016. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én utoljára több éve találkoztam román vendégmunkásokkal Győrben, az Audi aréna építkezésénél. Jókat is nevettem rajtuk a stílusuk miatt.


Azóta is az építőiparban dolgozom, de nem ismerek egy vendégmunkást sem. Sőt, még a magyarok is mennek külföldre, úgyhogy fogalmam sincs, hogy kikre gondolhatott a kormány... Egyébként fun fact: Győrből is már Szlovákiába mennek inkább dolgozni az emberek, mert ott többet tudnak keresni (a VW üzemben).


Egyébként Erdélyi ismerősök azt mondták nekem még tavaly, hogy hasonlóak lassan a bérek, mint itthon és kezdenek visszaköltözni haza, mert nem éri meg itt dolgozni. Az árak pedig szintén hasonlóak mint itthon (talán kicsit alacsonyabbak).


Mivel nagy a munkaerőhiány, szerintem az ország szeme a cigányokra vetődik. Eddig ment a sírás, hogy nincs munkahely és nem alkalmazza őket senki; most akkor lehet bizonyítani. Magyarországon nagyjából 250 ezer REGISZTRÁLT STATISZTIKAI munkanélküli él és micsoda véletlen, a versenyszférának pont körülbelül 250 ezer munkavállalóra lenne nagyon gyorsan szüksége.

2016. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!