Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesek miért hiszik azt,...

Egyesek miért hiszik azt, hogyha Magyarország kilépne az EU-ból akkor mi itt mind éhen halnánk?

Figyelt kérdés

Egyes emberek előszeretettel hangoztatják, hogyha kilépnénk az Európai Unióból, akkor őskorszaki szintre süllyednénk vissza és mi mind éhen halnánk.

De e nem más mint közönséges kamuzás.


Lássuk csak Európát: A leggazdagabb országok nem tagjai az EU-nak.


Vegyük például Svájcot, Európa leggazdagabb országát, ahol talán a legmagasabb az életszínvonal. Nem úgy tűnik, hogy éhhalál fenyegetné a lakosságok. Európa legmagasabb életszínvonalú országa nem tagja az Európai Uniónak, de még csak nem is tervezte a csatlakozást.

Akkor ott van Norvégia, kétszer elutasították a csatlakozást (1972, 1994). Európa másik szintén nagyon magas életszínvonalú országában, ami talán egyből követi Svájcot, ahol a leglepukkantabb börtönök is fényévekkel jobbak mint egy átlagos magyar koli.

Szintén ott van még a kiemelkedően magas Izland is.


Vegyük a másik oldalt:


Bulgáriában vajon minden arannyá változott miután csatlakoztak az EU-ba? Aki volt más Bulgáriába az tudja, hogy ott azóta ugyanolyan rossz a helyzet mint azelőtt.

Görögország eközben 1981 óta, 35 éve tagja az EU-nak, de három és fél évtized nem volt elegendő idő ahhoz, hogy felzárkózzon a “fejlett nyugati országokhoz”. Ehelyett gazdasága többször az összeomlás szélére jutott, amit máig nemzetközi hitelinfúziókkal tartanak életben. Tehát az uniós tagság és az életminőség közt nem feltétlen van összefüggés: kizárólag az adott ország adottságaitól és politikájától függ, hogy magas-e az életminőség, jók-e a megélhetési viszonyok.


Had fejezzem be egy idézettel:

“Véleményem szerint az EU hivatalai mesterségesen keltenek egyfajta pánikhangulatot, hogy ezáltal meggyőzzék az embereket arról; nincs élet az Európai Unión kívül. De eközben vegyük például Svájcot: nem EU-tagállam, mégis fenntartotta kiváló gazdasági kapcsolatait az EU-val, és a csokoládé még mindig elérhető a boltokban.” (Harold Amann, a német Die Bayernpartei tagja)


Amann szerint az EU mesterségesen kelt pánikhangulatot, mert el akarja hitetni az emberekkel, hogy az az ország, ami kilép az Európai Unióból, kőkorszaki szintre süllyed vissza. Pedig ez alapvetően egy hazugság.


Ki hiszi még el?



2016. jún. 26. 18:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az érvelésedben egy aprohiba van Svájc és Norvégia csak minimálisan külömbözik egy eu tagállamtól. Gyakorlattilag ugyan úgy tagállamok. Vagy szerinted mi az amiben olyan nagy mértékben külömböznek egy eu tagállamtól?
2016. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Svájc és Norvégia ugyanúgy schengeni tagállamok, de egy rakás idióta EU-s szabályozás nem vonatkozik rájuk, ezzel máris jobban járnak, mintha tagok lennének.
2016. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Svájc és Norvégia eurót használ. Ezzel máris több szabályt be kell tartaniuk mint Magyarországnak. De tudnál mondani pár példát idióta szabályozásra?
2016. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
EU-konform játszóterek, hagyományos disznóvágás betiltása, vagy hogy olyat mondjak, amiről mindenki hallott: migránskvóta.
2016. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Svájc és Norvégia eurót használ."


Hát ezt meg honnan veszed?

Svájcban a svájci frank, Norvégiában a norvég korona a hivatalos pénznem.

Hogy euróval is fizethetsz, az már megint más tészta.

Magyarországon és Lengyelországban is fizettem már euróval.

Az eurozóna államai itt vannak felsorolva:


[link]

2016. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Télleg nincs eurójuk bocsi.
2016. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Norvégia és Izland része az Európai Gazdasági Térségnek, tehát minden piaci szabályt be kell tartaniuk, de mivel nem EU tagok, semmi beleszólásuk a szabályok alakításába. Svájc is kétoldali szerződésekkel csatlakozik az egt-hez és részlegesen hozzáfér a közös piachoz, amit szintén nem alakíthat. Gyakorlatilag nem értem a sok embert, aki mindent az eu-ra fog. Annyi mindent lehetne tenni az országért, akár eu tagok vagyunk akár nem. De egyszerűbb az eu-t szidni, mint felelősséget vállalni. Eu-n kívül is tökéletesen hiteltelen magyar politikusok irányítanák az országot. Nem őket kéne inkább leváltani és kihasználni az eu előnyeit, ahogy az sok országnak megy is láthatóan?
2016. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!