Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg vannak olyanok, akik...

Tényleg vannak olyanok, akik ennyire a pártoktól várják a megváltást?

Figyelt kérdés

Most néztem az Echo TV-n a Kibeszélőt, és betelefonált egy nő, hogy ő már 40valahány éve nyomorban él, és azért szavazott a Viktorra, mert ő majd jólétet teremt neki.


Léteznek ennyire naiv emberek?


Ha valaki több, mint 40 éve rossz anyagi körülmények között él, akkor jöhet ide akármilyen párt, ő abban fog maradni. Pontosabban nem biztos, hogy abban marad, de hogy abban marad-e az nem a pártoktól fog függeni, hanem magától az embertől.


Szerintem egyesek túldimenzionálják a pártok jelentőségét az egyén életében. Szerintem az anyagi jólét és a sikeresség nagymértékben az egyén képességeitől, szerencséjétől és hátterétől függ. Akinek ezek mind megvannak, az sikeres lesz Jobbik, Fidesz és MSZP kormány alatt.

Akinek viszont ezek nincsenek meg (és most tekintsünk el a protekciótól), annak nem fog megváltást hozni, se a Jobbik, se a Fidesz, se az MSZP.


Szerintem max. 10-15%-ban befolyásolja az ember anyagi jólétét és boldogulását a kormányzó párt. Feltéve ha nem csinál valami szélsőséges dolgot (államcsőd, háború stb.).

Hisz például Ausztriában, Svájcban vagy Amerikában is vannak rossz anyagi körülmények között élők, északon talán kevésbé a jóléti államnak köszönhetően.


Egy szó, mint száz, én úgy látom, hogy rossz úton jár az, aki a pártoktól várja a csodát. Valószínűleg a Fidesz kormány alatt javulni fog a gazdaság állapota és csökken a munkanélküliség, de hogy milyen munkája és milyen jóléte lesz valakinek, az saját magától fog függeni.

Még a Fidesz sem ad mindenkinek álommelót és álomfizetést.


2010. ápr. 13. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
igen, sok pártfanatista van:S
2010. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igazad van kérdező
2010. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze igazad van.Sajnos sok ember azt hiszi minden a pártok miatt van és minden tőlük függ.De ez nem így van.
2010. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sokan hiszik, hogy majd jön a megváltás, ha egyik ezt-meg-azt ígéri... Meg vannak párt/személy fanatisták is akik akkor is arra a pártra szavaznának, ha azt ígérnék, hogy eladják az országot egy doboz cigiért... (nem vicces, ismerek ilyet...)


Amúgy meg az emberek jelentős rsze, szerintem nem hiszi el, hogy amit ígérnek, meg mondanak, azt bármelyik is megtartja/tartaná...

2010. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a múltkor valami olyat hallottam a Csintalan műsorába, hogy egy idős bácsinak valamilyen jós ismerőse azt jósolta meg, hogy 82%-os nyugdíjemelés lesz, ha az Orbán Viktor kerül "hatalomra". :):):):):)
2010. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Te tényleg nem látod a kapcsolatot?


Nem csak sikeres és nem sikeres emberek alkotják a tásadalmat, hanem a nagyrésze átlagos!


Szerinted, ha a piacok beszűkülnek az az egyén hibája?

Sok ép iparos, vagy kiskereskedő tök ostoba, mert beszűkűlt a piaca? Vagy aki a falusi túrizmusból élt?

Vagy akik nem a legfontosabb, alapvető dolgok kereskedelmével foglalkoznak és a tönk szélén állnak azo mind elkúrták az életüket?


Tudod sokan 40-50 évesen mennek éppen most tönkre. az MSZP nek köszönhetően. Vagy akinek volt 2 hitele, de biztosan fizette, úgy hogy még 40-50e megtakrítása is volt. Csak hogy a hitelei emelkedtek 30e rel, a forgalma meg megfeleződött, az felelőtlen és ostoba?

2010. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, vannak ilyenek is, akiket Te leírtál, de ezek egy kis csoport, legalábbis szerintem.


Mennyivel is most a munkanélküliség?

10% körül van nem?


Tehát a lehetséges dolgozók 90%-a dolgozik!

És ha lecsökken a munkanélküliség 5%-ra, akkor pedig a 95% fog dolgozni.


Az emberek túlnyomó többségének akkor is van munkája, ha a Fidesz van kormányon, és akkor is ha az MSZP.

Vállalkozóként viszont ténylegesen meg lehet szívni a dolgot!


Szerintem a hiteleket már ne varrjuk a kormány nyakába! Nem beszélve arról, ha jól tudom, a válság globális volt, és nem az MSZP kreálta.

De nem akarom itt a kormányt védeni vagy ilyesmi, úgyhogy erről ennyit.

Aki devizahitelt vesz fel, annak tudnia kell, hogy a devizahitel miért volt jobb kondíciójú a forintnál.

Azért mert kockázatosabb, hiszen a forint árfolyamától függ, ami elég ingadozó, ellentétben mondjuk az euróval (kivéve az a mostani görög helyzet).

2010. ápr. 13. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Te tényleg elhiszed, hogy 10% a munkanélküliség? :D
2010. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát, még nem gondolkoztam, hogy nem lenne igaz.

Szerintem azért ilyen dolgokat nem szokás meghamisítani!

Államháztartási hiányt már inkább!


De extrém esetben legyen 20%, a lehetséges dolgozók 80%-nak még így is van munkája.

Ez messze a többség.


De a 20% nagyon durva lenne, nem tudom afrikai országokon kívül van-e valahol most jelenleg 20 vagy afeletti munkanélküliség.

2010. ápr. 13. 20:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, vannak ilyenek is, akiket Te leírtál, de ezek egy kis csoport, legalábbis szerintem.


Ez nem egy kis csoport, hanem a legnagyobb, hiszen nem a szocializmusban élünk és a vállalkozók 70% a KKv vagy mikró. Sőt inkább mikró a 20 év politikájából fakadóan. " ez már egy másik kérdés"


Mennyivel is most a munkanélküliség?

10% körül van nem?


A hivatalos, 10,7% de ez egy nagy csúsztatás, mert aki nincs benne a regisztrációba, azt egyszerűen inaktívnak tekintik. A valós szám 20-25% között van, az az minden 4.-5.ember.


Tehát a lehetséges dolgozók 90%-a dolgozik!

És ha lecsökken a munkanélküliség 5%-ra, akkor pedig a 95% fog dolgozni.


Tehát sokan vannak akik kamu nyugdíjasok és rokkantak, sokan soha nem is regisztráltatták magukat.

Kb 5-5,5mill munkaképes ember van hazánkban és ebből 3,6mill dolgozik. A maradék valahogy eddig elvolt, félig feketén " de nem segélyen" de ennek vége. És 2006 ota közel 400e ember esett ki a faogyasztás csökkenés miatt a piacról. És akik benn vannak azoknak a jövedelme is nagyban 10-15% al csökkent reál értelemben. A közszféráról ne is beszéljünk hisz ott csak a 13. havi magában majd 9% és akkor hol a reál?

Ugyan is a reál számítása sem reális, hiszen a szögvasat is számolják, aminek lehet hgy nem ment fel a ára de a kosárba beleteszik. Csak nézd az energia árakat.



Szerintem a hiteleket már ne varrjuk a kormány nyakába! Nem beszélve arról, ha jól tudom, a válság globális volt, és nem az MSZP kreálta.

De nem akarom itt a kormányt védeni vagy ilyesmi, úgyhogy erről ennyit.

Aki devizahitelt vesz fel, annak tudnia kell, hogy a devizahitel miért volt jobb kondíciójú a forintnál.

Azért mert kockázatosabb, hiszen a forint árfolyamától függ, ami elég ingadozó, ellentétben mondjuk az euróval (kivéve az a mostani görög helyzet).


A hitel egy teljesen normális dolog, nyugaton sem megy másként. Csak tudod itt a fizetésképtelenség nyomta meg a FT-t, az meg az MSZP hibája.

2010. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!