Miért keverik össze sokan a kvótáról szóló népszavazás jelentőségét a 2018-as országgyűlési képviselőválasztáséval?
Te nem érted az egész helyzetet.
Ha a bevándorlás elutasítottsága győz mondjuk 80-20% arányban, azt a Fidesz úgy fogja lekommunikálni a későbbiekben, hogy a magyar lakosság 80%-a fideszes és egyenesen őket támogatja.
Sokan ehhez nem akarnak asszisztálni, mert - veled ellentétben - látják ezt.
Kérdezd meg tőlük. Én még ilywnről nem hallottam.
De azt ugyan magyarázd el, hogy ha bevezetik a kvótát, vagyis hogy konkrétan kkszámolják, hányn hova menn, akkor ugyan hogyan jelenti ez azt, hogy az emberek őrizetlenül jönnek ide?
Nagy ász lehet ez a MOMA, most hallok róla először. Ja, hogy Bokros...
Azért van így, mert valószínűleg elutasítja a nép (már aki elmegy szavazni) a betelepítést, bevándorlást és a Fidesz ezt majd a saját támogatottságaként fogja felmutatni.
De nem ezt tenné akármelyik más kormányzó erő is? Dehogynem.
Ebben a kérdésben a kormánnyal ért egyet a többség (vélhetően), és ők belekapaszkodnak ebbe. De ez teljesen természetes.
Nem újdonság, amit írsz. Magyarországon már vagy tizenöt éve, ha nem régebb óta szokás, hogy minden szavazást "forradalmi-kormányváltó-országmegváltó-véleménynyilvánító" jelzővel illetnek, akkor is, ha egy világ végi, jelentéktelen választókerületben kiírt időközi voksolásról vagy a bálnatartás legalizálásáról szóló népszavazásról van szó. Nekem ez leginkább a nagy-nagy 2002-es Fidesz-vereség után tűnt fel, előtte nem emlékszem ilyen szintű hisztériára - bár lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé.
De akkor is tény marad: minden szavazást elemi erejű, mindent meghatározó eseményként próbálnak beállítani a pártok. A tavaszi országgyűlési választások után az őszi helyhatóságiak a "visszavágók", ahol majd jól megmutatja a vesztes párt, hogy a nép mégiscsak mellette áll, esetleg a győztes "mindent visz" és az önkormányzatokban is egyeduralomra tör. Elsősorban a budapesti főpolgármester és a megyei jogú városok polgármestereinek személye érdekes, aki a nagyvárosokat hozza, az nyer. Az Európai Parlament választásai is ilyen elmebajt hoznak, pedig a hazai belpolitikára nem sok befolyással van az, hogy kik ücsörögnek a brüsszeli kádertemetőben (érdemes csak megnézni, kik szerepelnek a pártok EP-listáinak első, biztos bejutást ígérő helyein). De a népszavazások is ilyenek, abból is politikai kampány lesz minden esetben.
Az egész kvótaügyi népszavazás - véleményem szerint - egy óriási terelés. Az MSZP folyamatosan próbálkozik a vasárnapi nyitvatartásról szóló népszavazással. Jó a téma, ha sikerült volna összehozniuk a népszavazást, egész biztosan kínos lett volna az eredmény a Fidesznek. Ha meglett volna az érvényességhez szükséges részvétel (tényleg, van még ilyen?), valószínűleg leszavazta volna a nép a Dicsőséges Nemzethy Kétharmad vasárnapi zárvatartásról szóló magasságos törvényét. Arra pedig már fel tudta volna húzni a 2018-as kampányát az MSZP és a Jobbik. Ezért a kormány meghátrált, visszavonta a törvényt és rátett egy lapáttal: ő maga írt ki népszavazást, hogy már most elkezdjen mozgósítani, tesztelje a pártszervezeteket és véres kardként hordozhassa körbe a népszavazás már előre borítékolható sikerét a 2018-as kampány kezdetén. Pedig a népszavazást egyszerű törvényalkotással meg is lehetne kerülni: az Országgyűlés - ha kell, kétharmaddal, mert azért a Jobbik képviselői is tudják, mikor mire kell voksolni - törvényt hoz, amelyben kizárja a kötelező betelepítést, esetleg népszavazáshoz köti, aztán majd mikor ténylegesen jönnének Ahmedék (ha ugyan jönnek, mert már azt sem tudom, mióta ijesztgetnek minket ezzel, oszt' sehol semmi), kiírják a népszavazást, ezzel is húzva az időt. Na de ebből nem lehet akkora politikai előnyt kovácsolni, mint egy jó alaposan körbekampányolt, ellenzéki oldalról is támadhatatlan népszavazásból, amelynek az estéjén majd párás szemmel, sírástól elcsukló hangon jelentheti be az m1 és a TV2 műsorában a műsorvezető, hogy "Kedves Nézőink! A Zállampógárok 105,8%-a ért egyet a Magasságos Nemzetvezető Miniszterelnök Úrral abban, hogy Magyarország a Magyar Nemzethy Magyaroké!". Ennél jobb, erősebb indítás nem is kell a 2018-as kampányhoz, garantált a siker, mégpedig úgy, hogy abból sem az MSZP, sem a Jobbik nem nagyon tud hasznot húzni, hiszen a "nem" válaszok egyértelműen a kormány álláspontját képviselik, akkor is, ha az ellenzék is ezek mellett kampányolt.
Teljes tévedésben vagy kérdező, a kvóta nem azt jelenti, hogy ide mindenki ellenőrizetlenül jöhet.
Egyébként a 2006-os háromigenes népszavazásnál is a fidesz "kormányelsöprő" meg "rendszerváltó" népszavazásról beszélt, pedig akkor még 3 és fél év volt a választásokig. Sőt még lemondásra is felszólították a kormányt! Úgyhogy ez az "összemosásos" dolog egyáltalán nem újkeletű.
"(ha ugyan jönnek, mert már azt sem tudom, mióta ijesztgetnek minket ezzel, oszt' sehol semmi)"
Na erről meg nem is beszélve. Lehet már egy sincs, csak mivel azt mondja a tv, sokan beveszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!