Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehetne Magyarország...

Miért nem lehetne Magyarország semleges állam?

Figyelt kérdés

Még ha az EU fel is bomlik, Magyarországnak miért kellene csatlakoznia bármelyik blokkhoz? A gazdaságunk fejlődik, a bevándorlókat nem fogadjuk be így az a veszély sem fenyeget, viszont ha nem köteleznénk el magunkat sem Moszkva, sem Brüsszel, sem Washington mellett, akár még jól is kijöhetnénk a dologból. Jó lenne egy semleges Magyarországon élni, ami nem csupán egy állam lenne az Unión belül, hanem Magyarország, ami egy semleges állam.


[link]


2016. máj. 28. 21:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

#5


Te most tényleg komolyan gondolod ezeket?

Hát tudod mit? Tényleg sírok, hogy magyar vagyok, ha a magyarok olyanok, mint te.

2016. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3%
Sajna rád hasonlítanak tudathasadásos öngyűlölők viszont igazatok van jobb brüsszel valagában segélyekért kuncsorogni mint kezdeni magunkkal valamit.
2016. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

1, Egyáltalán nem vagyok öngyűlölő és azt sem nagyon vettem észre, hogy az átlag magyar nagyon öngyűlölő lenne. A beképzelt önimádat sajnos sokkal gyakoribb nálatok.


2, Egy szóval nem mondtam, hogy segélyekért kellene kuncsorogni és hogy nem kell magunkkal mit kezdeni. Ezek a baromságok csakis a te agyadban léteznek, amit elképzelsz a másik emberről, hogy az milyen, miközben meg nem olyan.


Na de mindegy is, nem vitatkozom ilyenekkel.

2016. máj. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
3%

Jól van nem mondtad akkor mi a megoldás ha leszel olyan kedves leereszkedni a paripáról és szóba elegyedni alantas magyar személlyel (amilyen te is vaagy tehát tudathasadásos vagy)

)

2016. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
97%

Az most egy külön kérdés lehetne, hogy a gazdaságunk mennyire is fejlődik (pl. a többi visegrádi országhoz képest), de ami nem igazán kérdés, az az, hogy az EUból való kilépést nagyon durván megérezné a gazdaságunk.

És nem csak a tőlük kapott mindenféle támogatás hiánya miatt (amiatt is, hiszen a mostani helyzetben az itthon történő befektetések nagyon nagy része ebből a pénzből van), hanem mert az EUs tagság egy olyan gazdasági előnyt ad az EUn kívüliekkel szemben, aminek elvesztése nagyon durva hátrányba helyezne minket a környező országokkal szemben.

Egyrészt a messze legnagyobb piacaink az EUban vannak. Szóval ha EUn kívüli államként vámokat kéne fizetnünk, akkor az nagyon nagy visszalépés lenne. Erre persze lehet mondani, hogy akkor keressünk más piacokat, csak hát ez 1.) messze nem olyan egyszerű, ahogy azt egyesek hiszik (vagy szeretnék elhitetni), 2.) az EUn belül sem gátol meg minket, hogy az EUn kívül is keresgéljünk piacokat, szóval a 'majd találunk más piacokat' "érv" már csak azért sem állja meg a helyét, mert ahhoz nem kell kilépni az EUból.


Másrészt az egy óriási tőkevonzó erő, hogy EUs tagok vagyunk - hiszen amit itt gyártanak (vagy elég nagy mértékben itt szerelnek össze), az már EUs terméknek számít. Szóval aki az EUba szeretne eladni dolgokat, és ezt viszonylag olcsón szeretné megtenni, az valamelyik olcsóbb EUs országba telepíti a gyárát. Szóval ha nincs EU, akkor a Hankook meg társai nem Magyarországot fogják választani, hanem pl. Szlovákiát.

De ez nem csak a gyártásra igaz, hanem az egyéb szektorokra is: ha az X európai multi választhat, hogy a valamelyik kihelyezett szolgáltató- vagy pl. kutatóközpontját kb. ugyanannyiért valamelyik környező EUs országba, vagy inkább a nem EUs Magyarországra hozza, akkor nem nehéz látni, hogy na vajon ki kerül hátrányba a döntésnél.

És akkor még olyan hátrányok is lennének, hogy a kilépés esetén pl. az állampapírjaink értéke is várhatóan esne egy jelentősebbet, hiszen akkor már nem lenne ott az EUs védőernyő.


És akkor abba most ne is menjünk bele, hogy független országként mennyire is mókás lenne az oroszok meg az EU között lavírozni: pl. Ukrajna esete is remekül mutatja, hogy 1.) az oroszok mennyire is tiszteletben tartják más államok függetlenségét 2.) hogy az EU vagy NATO mennyire megvédi ezeket a független országokat...

2016. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

"Jól van nem mondtad akkor mi a megoldás ha leszel olyan kedves leereszkedni a paripáról és szóba elegyedni alantas magyar személlyel (amilyen te is vaagy tehát tudathasadásos vagy)"


Ahogy látom, pont te vagy, aki személyeskedéssel próbált kitérni a konkrét kérdés elől, hogy mégis mi lenne az új felvevő piacunk. Pedig elég alap kérdés.

2016. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Már leírtam hogy valamit kéne kezdeni az le lett hurrogva plusz személyeskedve szokás szerint. Szerintem kell valami ipar mert az hogy idehozzák az audi gyárat nagyon szép csak kevés pláne ilyen bérezés mellett aminél még a szlovákok is többet kapnak. Szóval ausztria hogy tud ekkora király lenni amikor még a földrajzi fekvése is elég fura sőt kisebb mint mi és nem akarom azt olvasni hogy mert akkora áriák meg fajilag dolgosabbak.
2016. máj. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
95%

"Már leírtam hogy valamit kéne kezdeni az le lett hurrogva plusz személyeskedve szokás szerint"


Az, hogy rákérdeztek, hogy és mégis hova a manóba akarod eladni a legyártott cuccokat, az mióta személyeskedés?


Az meg, hogy láthatóan nem tudsz válaszolni erre a kérdésre, elég jól mutatja, hogy mennyire volt megalapozott a felvetésed.

2016. máj. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
Én csak annyit kérdeznék, hogyha a jelenlegi támogatások mellett is éhbéren van a fél ország, az utak nagyrésze járhatatlan, és a legtöbb épület mindjárt összedöl, akkor mi lenne velünk az említett támogatások nélkül?
2016. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
96%

Visszatérve az eredeti kérdéshez, ha az EU tényleg felbomlana (nem fog felbomlani), akkor nem a mi döntésünkön fog múlni, hogy semlegesek maradhatunk-e vagy sem. Ezt bizony a németek meg az oroszok boltolnák le egymással, és ha ők úgy döntenek, hogy mondjuk mi az orosz érdekszférába fogunk tartozni - ami igen valószínű, mert a németek az életben nem állnának ki értünk az oroszokkal szemben, Vologya viszont csakhamar benyújtaná az igényeit -, akkor az úgy is lenne.


Ez ellen max. a lengyelekkel meg a románokkal kötött erős szövetség jelenthetne védelmet - de a lengyeleknél meg a románoknál egyáltalán nincs meg ez a délibábos oroszbarátság, mint mostanában nálunk, tehát ők valószínűleg eleve nem lennének hajlandóak hátat fordítani Amerikának, amellyel sokkal szorosabb szövetségesi kapcsolatot ápolnak, mint mi. Tehát ott tartunk, hogy vagy maradunk mi is Amerika és a Nyugat szövetségesei, vagy ha az USA-nak hátat fordítunk, akkor teljesen egyedül maradunk, és csakhamar az oroszok előretolt bástyája leszünk. Ez utóbbi meg kb. annyira lenne kellemes, mint amikor a Habsburgok előretolt bástyái voltunk a törökök ellen.


Summa summárum, a nyugati blokk felbomlásával borzasztóan szorult helyzetbe kerülne Magyarország, szóval aki jót akar az országnak meg a magyaroknak, az csak abban reménykedhet, hogy az EU meg a NATO minél tovább megmaradjanak.

2016. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!