Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem éltetek 1998 és 2002 között?

Nem éltetek 1998 és 2002 között?

Figyelt kérdés
Sok ember azt állítja, hogy annyira jó volt '98 és 2002 között, de pl. nagyszüleim nem egyszer kiszámolták, hogy a drága Orsós Viktor fél milliót vett el tőlük, anyámnak sem emelte a családi pótlékot. Magyarországon ennyi gazdag van, mert a drága orsós csak őket támogatja...
2010. ápr. 9. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Pedig én éltem 98 és 2002 között és nekem abban az időben minden jobban ment. Mi nagycsaládosok vagyunk, 3 gyerekkel és elég sok kedvezményt kaptunk a Fidesz idején, így könnyebb is volt megélni a tanári fizetésből.
2010. ápr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen, bocsi a nagycsaládosokat kifelejtettem.:)

de az egyszerű munkásembereket egyáltalán nem, vagy csak nagyon kicsit támogatta

2010. ápr. 9. 17:59
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2010. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk is sokkal rosszabb volt a Fidesz kormány alatt,mint előtte és most.

Nagyanyámnak elvettek a nyugdíj-emelés miatt több százezret ,ha számolom,hogy mennyi lenne most,ha meghagyják a Horn-kormány által megállapított emelést.

Nekünk nem emelték a családi ptólékot.Mivel kiskeresetűek vagyunk,nem kaptunk lakáshitelt a bankoktól,és a gyerekek után járó adókedvezményeket sem vehettük igénybe.

2010. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
18.00.vagyok,még annyit,hogy mi is 4 gyereket nevelünk.A nagycsaládosok közül is csak a magasabb keresetűeknek volt jó.
2010. ápr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A gyerekektől függ a nyugdíjasok sorsa is. Minél kevesebb gyerek születik, a nyugdíjasokat annál nehezebb eltartani, ezért is lesz kevesebb a nyugdíj összege.


A Fidesz nagyon jól teszi, hogy támogatja a nagycsaládosokat, hiszen így egyben a családalapítást, gyerekvállalást is támogatja.


Több gyerek --> nagyobb népesség --> magasabb nyugdíj. Előre kell látni!

2010. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18:02: 1 tanári fizetésből élünk.
2010. ápr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Az embereknek nagyon rossz volt az a időszak,2000-ig nem nőttek se a nyugdíjak se a bérek,pedig a gazdaságunk akkor megengedhette volna.Családi pótlékot egyáltalán nem emeltek,nyugdíjakat meg visszavágták.2002-ben nem véletlenül zavarta el őket a nép és 2006-ban se kellettek.
2010. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Éltem akkor és mi jobban éltünk. Persze ennek nem az volt az oka, hogy a Fityisz volt kormányon, hanem egyszerűen még nem volt ennyire leépülve az ország.


Akkoriban bővítettük a házunk, a szüleim többet kerestek (arányosan és 2002-ben már számszerűen is). Aztán sorban kezdtek megszűnni a pótlékaink (Például anyám műszakpótléka: -30% fizetés ugyanannyi munkáért) és ezt azóta sem pótolta senki.


Ez persze kevés ahhoz, hogy a Fideszre szavazzak, de tény, hogy az utolsó hat év sokkal rosszabb volt.

2010. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Igen, Te vagy az aki ezt figyelembe veszi. de szerintem aki a fideszre szavaz az csak azért teszi, mert az mszp-re hülyeség. buták az emberek, már bocsánat, és elhisznek mindent
2010. ápr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!