Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez egy magyargyalázó dal?

Ez egy magyargyalázó dal?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=d6HTIi2s8ho


Úgy gondoltam politikai kategóriába teszem a kérdést, mert az Apa Zenél nevű humorista számai szinte mind a politikáról szólnak és ez is.



Ma jelent meg ez a dal és nekem az jött le belőle, hogy irónia és minket magyarokat gyaláz meg vele.


Ti, hogy látjátok?



2016. máj. 12. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
szokásos galiciáner magyargyűlölet
2016. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
A magyar jobboldalnak a "magyarság" már valami elborult szekták szintjét elérő vallásos vakhit. Ez meg egy sima szatirikus Belga-klón, semmi bántót nem hallottam benne. Persze én nem is hiszem, hogy a magyarok bármiben különlegesebbek lennének bárki másnál.
2016. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem tökéletes, mi magyarok sem vagyunk azok. Nem is lehetnénk, tökéletesség nem létezik, maximum törekedni lehet rá. Ha belátjuk önnön hibáinkat, túl tudunk lépni rajtuk, akkor képesek lehetünk jó irányba változni. Ennek kiváló eszköze az önirónia.
2016. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Még ráadásul pocsék is. :)
2016. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Mi ebben a gyalázó?


Akkor ebben az esetben mindenkit aki azt a mondatot kimondja, hogy a magyar ember/minőség/mentalitás az rossz, az akkor rögtön magyargyalázó?

2016. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

"semmi bántót nem hallottam benne."


A "hun az IQ?" kérdés tán nem az?



"aki azt a mondatot kimondja, hogy a magyar ember/minőség/mentalitás az rossz, az akkor rögtön magyargyalázó"


Ja.


Ha valaki azt a mondatot mondja, hogy a zsidó/cigány ember, minőség, mentanlitás rossz, arra vajon miért mondjátok, hogy rasszista, antiszemita?


He?

2016. máj. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Senki nem tökéletes, csak mi magyarok vagyunk azok. Tökéletesség nem létezik, kivéve minket magyarokat. Hibáink nincsenek, jó irányba haladunk. Az irónia - amennyiben másokra vonatkozik - görbe tükröt mutat, ám velünk kapcsolatban magyar-gyalázás.


Ez a válasz 195%-ban hasznos, ami az előző válaszommal összevetve egészen jó átlag jön ki.

2016. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

"magyar náci ver magyar négert"

"magyar a birka, magyar a kecske"


Nem mondja ki teljesen, de érezni a szövegen,képeken, hogy nem magyar párti az Apa Zenél.

2016. máj. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A WNTS eddig is kormány kritikát fogalmazott meg. Ajánlom figyelmedbe a többi számát.

WNTS - Köszmédia:

https://www.youtube.com/watch?v=4-2W-MGqunI

WNTS - Kisember:

https://www.youtube.com/watch?v=R-_ftMq57CY


Van aki jobban megfogalmazta már egyszer és szerintem ez igaz a mostani dalra is, Litkai Gergelyt idézve:

"És akik azt gondolják, hogy ez a kormányról vagy az ellenzékről szól, valamiféle áthallást remélnek, azok tévednek. Ez rólunk szól. Mi vagyunk egy kicsit a kormány, az ellenzék, a civilek"

2016. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs gond ezzel a szöveggel, de ha a zsidókról írna valaki hasonló stílusban, kórusban nácizná le a sajtó 90%-a.
2016. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!