Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rákkeltő babatápot árult fél...

Rákkeltő babatápot árult fél éven keresztül a Tesco! Van olyan akinél ez se veri ki a biztosítékot?

Figyelt kérdés

[link]


következmények?

felelősök?

egyáltalán felháborodott ezen bárki is?


2010. ápr. 8. 16:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból szerencsések azok,akiknek kertes házuk ,tanyájuk van és csak kevés élelmiszert kell a boltból beszerezniük,mert a legtöbbjét előtudják teremteni maguknak otthon is.Az az igazán megbízható bio kaja.
2010. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Utolsóval abszolút egyetértek!! Bár most társasházban élünk:((,de tudom milyen volt mikor pár éve a kerts házunkban kimentem a kertbe és leszedtem a parit,paprikát v. spenótot...,nincs is annál finomabb!!
2010. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted a Tesco átnéz minden egyes élilmeszt mikrószkóppal, atomokra lebontva?

Ez talán a gyártó felelőssége...

2010. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk egy alma - őszibarackosat, oda is adtuk nyugodt szívvel a gyerekünknek :SSS

Volt még itthon pár húsos, a kukában landoltak.

Egyszerűen félelmetes, mind a szlovák ovko, mind a szemét tesco részéről. Eddig csak olyanokat vettünk ott, amik nem ott kerültek kicsomagolásra (pl. mosószer), de ezentúl be nem teszem oda a lában, több okból is:

- értelmileg korlátozottak dolgoznak ott, tisztelet a kivételnek

[link]

Ezen lehet röhögni !!!

- Lépten - nyomon megpróbálják átvágni az embert, aki rendszerint otthon veszi észre, hogy nem is volt akciós az akciós termék, van pár stzáv forinttal többe került vmi, stb...

- A saját márka minősége csapnivaló

- A többi termék meg drága.

Ez mind személyes tapasztalat (is).

Ez nem a reklám helye, de spar, interspar a közhiedelemmel ellentétben nem drága és minőségi és még egyszer sem vertek át, érdekes.

Egyébként tescótól, ovkotól függetlenül is vannak gázos dolgok, pl. a múltkor a gluténmentes bébitápba glutén került.

És akinél allergiás rohamot okozott?

Undorítóak, komolyan mondom !

2010. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell hözöngeni. A Tesco abból az egyetlen okból van minden nagyobb városban nálunk, mert rengetegen vásárolnak ott, és baromi nyereséges. Egészen egyszerüen meg lehet szabadulni töle: nem kell ott vásárolni. Elég ha két hétig üresen állnak a boltjaik, már pakolnának is és mennének el.


Viszont minden nap tömve vannak az áruházak: tudom, énis szoktam ott vásárolni.


Félreértés ne essék, nem akarom a boltot védeni, de be kell látni, hogy a Nagy Gonosz Tesco-t pont mi, magyar vásárlók tartjuk életben. Például ez az elöttem höbörgö rengeteg ember is ugyanúgy ott intézi hetente a bevásárlást (tisztelet a kivételnek). Magyarul bort iszik és vizet prédikál. Úgyhogy vitriolos hozzászólások helyett egyszerüen ha nem tetszik akkor nem kell ott vásárolni, és akkor szépen csödbe megy igen hamar.


A rákkeltö bébiétel árusítás következményeit tekintve pedig a tesco fizet néhány millió forint büntetést, elveszít néhány vásárlót a rossz reklám miatt és visszaveszi a mérgezö termékeket. Nagyjából ennyi.


Felháborodtam? Nem nagyon. Egyetlen bolt sem ellenörzi az általa forgalmazott termékeket, jól is néznénk ki ha minden konzervet vagy üveget felbontogatnának és mintát vennének belölük a boltosok. Ez a gyártó felelössége, az ÁNTSZ pedig szúrópróbaszerüen ellenörzi a minöséget.


Valaki írta fentebb, hogy minden terméket ellenörizni kellene: látom magam elött, hogy egy tejföl 2000Ft, mert minden egyes dobozt egyesével bevizsgál a hatóság. Ez egyszerüen nem megoldható, nemcsak az ár miatt, hanem mert egyszerüen nem lehet naponta több millió üveg étel/ital tartalmát ellenörizni. Hogy egy példával éljek: ittas vezetöket sem akarunk az országban, mégsem ellenöriznek minden autóba ülöt, mert lehetetlen, minden sarkon 4-5 szondás rendörnek kellene állnia. Így van az ételekkel is. A hatóság a napi kapacitásával véletlenszerüen ellenöriz amit tud. Többet nem tehet.

2010. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Például ez az elöttem höbörgö rengeteg ember is ugyanúgy ott intézi hetente a bevásárlást (tisztelet a kivételnek)."


Én kivétel vagyok!!! SOHA nem vásárlok a Tescoban és az Auchanban sem!Régebben a Kaisers-ban vásároltam most pedig az Intersparban.

2010. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mint írtam, én sem vásárolok ott. Az utolsó a kb. 1 hónapja vett bébiétel volt.
2010. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Akkor jó.=)
2010. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
De kiveri, és nem értem miért vásárolnak az emberek a mocsok tescoban.
2010. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg elsősorben a gyártó hibája!De az nem úgy van,hogy csak akkor szabadna egy terméket forgalomba hozni,ha előtte a gyártó bevizsgáltatta?És elvileg a bolt is csak akkor fogadhatná el,ha ellenőrzött minőség,nem?
2010. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!