Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz -e azzal, hogy a...

Egyetértesz -e azzal, hogy a jobboldali szavazatot megosszad?

Figyelt kérdés

Ha hívő Fidesz szavazó vagy, akkor a jelölt neve mellé érdemes tenni az ikszet, míg a listán (a 2. lapon) a Jobbikra, így a választókerületben a Fidesz jelöltje nyer, de a lista miatt a Jobbik is kap majd pár szavazatot országosan. Így el lehet kerülni, hogy egyetlen párt 67%-ot, kétharmadot kapjon. Akkor is, ha a FIDESZ ez, kétharmados többség=bármit megtehetnek. Azért ez ne legye senkinek sem, nem?


Ha Jobbikos vagy, akkor meg a Jobbikra érdemes mindkét ikszet adni. A cél, hogy minél kevesebb MSZP-s jusson be, aki bejut, azt nem tudják bíróság elé állítani nagy valószínűséggel.


2010. ápr. 8. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Ez már nem így működik,a Fidesz elhatárolódik a náci Jobbiktól.egy Fidesz szavazó minkét szavazatát a Fidesz-re fogja adni,nincs átjárás a két párt között.

A Fidesz előbb kötne koalíciót az mszp-vel mint a Jobbikkal,a Jobbik szóba se jöhet mert nem demokratikus párt.

2010. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jobbikos vagyok, és a Jobbikra teszem mind a két X et.

De nem szeretném hogy az MSZP ne jusson be.

Az MDF el, más a helyzet mert rájuk igény sincs.


Az MSZP ben sokan hisznek " bár én a Jobbik előtt Fideszes voltam" De ezekre az emberekre is gondolni kell.

Én inkább azt szeretném, hogy kevés szavazatot kapjanak 10% alatt, és alakuljon át az MSZP egy igazi balos párttá.


A világ az egyensúlyra épül a szubatomi részecskéktől a kozmoszig, és a jobbnak nem csak a politikai ellenfele a bal, hanem a szerves része is.


Mindazonáltal, és pontosan a felfogásomból adódóan, szeretném ha a Jobbik is súlyponti szerepet kapna.

2010. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem szavazok a jobboldalra.De ha Fideszes lennék,akkor sem szavaznék egy szélsőjobbos pártra.
2010. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
nem
2010. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze majd megosztjuk a szavazatunkat, amikor egy szélsőjobboldali párt akar bejönni a parlamentbe. És én nem akarom elkerülni a 2/3-ot, mert a gazdaság stabilabb lesz..stb
2010. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is szükség van egy erős mszp-re is,mert az erőegyensúlynak fenn kell maradnia.Ez az ország érdeke.

Jobbikra nincs szükség,a Jobbik csak egy tünet hamarosan eltűnik a süllyesztőben.

2010. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szélsőjobbra nem szavazok.
2010. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azt se tudjátok mi az a szélsőjobb...
2010. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aha. Szóval ha valaki fideszes, szavazzon a jobbikra, ha jobbikos akkor szavazzon a jobbikra? Ez most hogy is van? Ennyire buta vagy?
2010. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hájrá LMP a jobboldal meg csak acsarkodjon egymásra.
2010. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!