Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért Rasszistáznak az emberek?

Miért Rasszistáznak az emberek?

Figyelt kérdés

Kérdésem a Jobbikkal kapcsolatos.

Miért gondolják az emberek, hogy ha valaki azt mondja: cigánybűnözés, az egyből rasszista?

A cigánybűnözés igen is jelen van Magyarországon és ez egy probléma! A jobbik nem említette hogy akkor majd mi kiírtjuk a cigányokat, csak ki merték mondani eme problémát, amit más pártok figyelmen kívül hagynak.

Miért Náci, rasszista a jobbik?


2010. ápr. 7. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

mér-mér


mer csak ezzel tudnak érvelni a jobbik ellen


semmi köze a valósághoz, meg egyáltalán annyit ér mint hatolnak a csók


ezzel csak magukat égetik

2010. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Mert csak ezzel tudják támadni a Jobbikot, és semmi más.



Mióta mondja OV és MA hogy " szélsőséges, nem demokrata"?


És közben megy a titkos adatgyűjtés.


Adatállomány a nem Fideszesekről, akiket csak "komcsiknak" neveznek nemes egyszerűséggel. Ez a demokrácia halála, hiszen előbb a lajstrom, azután a vizsgálat, és végül a retorzió ha nem a Fideszre szavaztál. Az adatpark az első, és azután lehet szimpatizánsként osztani a Fideszes városokban az állásokat, vagy épp kirugdosni az embereket.

Ezer egy visszaélés lehetséges.


Akkor most ki a szélsőséges antidemokrata, kedves Fideszesek?

2010. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nehéz a liberálisok élete :S
2010. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Azért rasszistáznak, mert a cigányok többsége bűnöző.

Lehet itt jönni azzal a néhány százalékkal akik becsületesek, de a nagy részük még mindig nem dolgozik (nem is akar) és csak árt a társadalomnak.

Én is tapasztaltam nem keveset. Eddig csak cigány akart kirabolni, megverni stb.


Jahh és nem vagyok jobbikos. Ezt azért hozzá tenném.

2010. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

^^

Jogos, én is a többségel találkozom az utcán ( a cigányokról van szó). Ettől még megfogalmazni, egyértelműen az igazságot az rasszista dolog, de ettől még igaz.

2010. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
A legviccesebb az, hogy a Jobbik cigánybűnözésről beszél, miközben a korrupciót és milliós lopásokat nem magyarbűnözésnek hívja, hanem meglepő módon politikusbűnözésnek. Az egyik bűnözésfajtába ( ha lehet így fogalmazni) belecsempészi az etnikai tényezőt, a másikba nem. Érdekes.
2010. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Dávid ***** válasza:
50%

Nem értek egyet az előző kommentelővel, pedig én aztán nem vagyok jobbikos, MDF-re szavazok!


A politikusbűnözés nem magyar, hanem szakmai sajátosság. a cigány és zsidó politikus is ugyanannyit lop.


Az viszont, amikor a Jobbik összevissza zsidózik, elég szánalmas, mert a zsidó vállalkozók (Teva) nem csalnak több adót, mint a magyar (BKV,MÁV), amerikai (Tesco) vagy orosz vállalkozók.

Magyar cégnél dolgoztam és ahol tudott, ott loptak (EDM Kft)


Különösen képmutató, amikor jobbikosok siránkoznak a szegény palesztinokon, miközben röhögnek a szudáni népirtáson.. Jobbik= képmutatás. De a liberálisok is azok.

2010. ápr. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a rasszizmus az egy egészséges immunreakció a társadalom részéről. Most lehet azon morfondírozni, hogy ez szép dolog-e vagy sem, mert szerintem sem az, de attól még igaznak gondolom az állításomat. El lehet itélni, meg lehet ellene küzdeni, talán bizonyos mértékig kell is, de attól még jelen lesz. A megoldás nem abban rejlik hogy büntetjük, vagy betiltjuk. Mert a rasszizmus, ha úgy tetszik csak egy becslés arra vonatkozóan, hogy az illető velünk vagy ellenünk. Valószínűleg nem létezne, ha nem működne meglepően jól. Mert a paraszt a tanyán nem azért utálja a cigányt, mert barna a bőre. Francokat! Azért utálja mert ellopja azt, amiért ő megdolgozott. Viszont hogy barna a bőre, legalább már messziről ki tudja szúrni, és készítheti a puskáját. Ez egy durva példa persze, de azért ez egész jól fedi a valóságot. Azért az ember nem igazán megy be egy olyan utcába, ahol csak cigányokat lát. Vannak előitéleteink, dehát mondtam ez amolyan védelmi mechanizmus. Még mielőtt megvádolnátok azzal, hogy megpróbálom "tudományosan" megmagyarázni, és ezzel elfogadottá tenni ezt a problémát, mégegyszer hozzáteszem, hogy erkölcsileg ez igenis aggasztó kérdés, már ha a dolog tényleg odáig fajul, - hogy az előző példát továbbfűzzem, - a paraszt kérdezés nélkül meghúzza a ravaszt.

Ugyanakkor úgy látom hogy a dolgok java részét józan gondolkodás, vagy érzelmi úton lehet megközelíteni. Sajnos, a politikában ez utóbbi a jellemző. Hofi is megmondta, hogy a politikai érvek nem ész érvek. És valóban, ma a politika ki is merül abban, hogy érzéseket probálunk gerjeszteni. Akár itt a fórumon, de a pártokra is - ha nem is ugyanolyan mértékben - ez jellemző. Érzelmi alapon lehülyézzük egymást, személyeskedünk, és ezzel fel is mentjük magunkat a vita folytatása alól, ugyanakkor saját magunkat is becsapjuk. Érdemes megfigyelni a két leggyakoribb érv, igaz általában kicsit burkoltabban fordul elő, de ez:

Ők hülyék, tehát nekem van igazam.

Ha nem értenek egyet velem, akkor hülyék.*

Persze nem kell hozzá magas iskolai végzettség, hogy belássuk, ez a kettő nélkülöz mindenféle logikát. Persze mivel mint mondtam a vita alól ezzel fel is mentjük magunkat, a logikára már nem is lesz szükségünk. Inkább elvágjuk a gordiuszi csomót.

Visszatérve a rasszizmushoz, ez is afféle érzelmi alapokon nyugvó érvnek nevezett valami. Az átlag ember, ha nem is szereti a cigányokat, vagy zsidókat, azért ilyen szavaktól mint a rasszizmus, vagy nácizmus, meg fasizmus, már egyből rosz érzés fogja el. Mármint hogy ezek nem szép dolgok. Nade az érzelmi töltetet a politika helyezte a szavakba. Mostmár csak ki kell ezt használni. Az se véletlen persze, hogy ez így alakult. Elvileg sok politikusnak nem az a célja hogy a népnek jót tegyen. Ha az lenne a célja, akkor nem lenne szükség érzelmi úton történő manipulációkra. Hiszen akkor az ész érveket vagy elfogadnunk KELL, vagy el nem fogadnunk KELL. Nem ész érvek esetén nem a logika dönt, hanem a hatalomvágy. Szóval ezért rasszistáznak, de ez a jelenség másképp is előfordul.


*Ehhez a gondolathoz egy kiegészítés: Természetesen ha az ember meg van győződve saját igaza felől és ész érveket használ, ugyanakkor vita partnere szellemi tulajdonságaiból kifolyólag nem képes követni az egyébként logikus gondolatmenetet, minden okunk megvan lehülyézni.


Még az előző kommentelőhöz hozzáfűznék annyit, hogy a Jobbikos részektől eltekintve egyetértek vele. Beírtam ugyanis google-be hogy "szudáni népirtás jobbik", de nem kaptam kielégítő eredményt, viszont ha a "jobbik" szót kicseréltem "kuruc"-ra akkor már igen. Az eredmény: "Most éppen szudáni rabszolgát siratott meg a Fidesz, de a palesztin népirtás ellen egy szava sincs" A cikk címétől eltekintve a cikk teljesen korrekt, a címben a "siratott" szó próbál nevetségesen hatni, bár szerintem ez inkább csak gúnyos. De akárhogy nézzük ez a mondat egy az egyben ugyanaz mint az, hogy "...amikor jobbikosok siránkoznak a szegény palesztinokon, miközben röhögnek a szudáni népirtáson..", csupán az előjel más. Ha tájékozatlan voltam ez ügyben akkor elnézést, nem tudom mire gondoltál. Illetve téves a logikai következtetés is, miszerint "Jobbik = képmutatás". Pap Ervin abortuszos ügyéből inkább következne, de ebből nem. Márcsak azért sem, mert Jobbik nem egyenlő kuruc.info.

2010. ápr. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

23:20:

"miközben a korrupciót és milliós lopásokat nem magyarbűnözésnek hívja"

Kénytelen, mert ha kimondaná, hogy az pedig a zsidóbűnözés, akkor másnap már nem felderítő, hanem bombázó izraeli gépek szálldosnának Mo felett ... röhögve a nem létező légierőnkön

2010. ápr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%

@14:51

Tehát akkor azok mind zsidók, ebben az egész világban csak a magyar a szent...

2010. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!