Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok linuxos kollégák?

Mit szóltok linuxos kollégák?

Figyelt kérdés

Én csak a Jobbik programjában találtam a linux alapú Op.rendszerek elterjedéséhez egy kulcs fontosságú intézkedést:


"Nyílt forráskódú rendszereket és dokumentumformátumokat vezetünk be az állami szektorban, illetve támogatjuk

elterjedésüket az állampolgárok és a gazdasági élet szereplői részére. Nyilvános állami információkat csak nyílt dokumentumformátumokban, illetve nyílt szabványokon keresztül hozzáférhető rendszereken tárolunk."


Ez nálam még 1 plusz amiért rájuk szavazok:)


2010. ápr. 5. 13:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem is csak a pénz miatt lenne rá szükség, hanem mert a linux biztonságosabb, és főleg intézményekben lenne fontos bele lehessen látni, hogy nem e megmanipulálják a forráskódot csalásokhoz.
2010. ápr. 5. 14:02
 12/17 anonim ***** válasza:
19%
Tudom, hogy nekem ment. Egy jobbikosnak még infósként is az akasztáson jár az agya...
2010. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Linuxon nem futnak azok a játékok amikkel játszok

csak ezért használok windowst

2010. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azért a közszférában sem csak Office-t használnak. (vagy OpenOfficet ha jobban tetszik...)


Próbáld meg megtanítani egy 50 éves ügyintézőnek hogyan kezeljen egy windows alapra írt programot linuxon.


Ha már ott van az ingyenes szó, akkor már mindenkinek csorog a nyála, de először gondolkodni kéne.

2010. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ezen én még nem is gondolkoztam :) de tényleg plusz pont.
2010. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Gondolkozzatok már, ha annyira jó, felhasználóbarát és istenkirály a Linux, akkor miért nem azt használja az emberek nagy része otthon? Amúgy szerintem egy nyílt forráskódú szoftvert egyszerűbben átírsz, mint egy nem nyílt forráskódút, de ez lehet, hogy csak az én naív informatikus véleményem:P Egyébként az, hogy miért linuxot használnak a szervereken, egész könnyen magyarázható. Nem azért, mert biztonságosabb, hanem azért, mert a PHP scripteket gyorsabban tudja futtatni.


Én láttam linuxos szervereket összeomlani, és láttam stabil windows-os szervereket is.


Az ingyenesség pedig megint hülyeség, a linuxos szervered sem lesz ingyenes, ott is kell fizetned licenszdíjat pl a red hat-nak. És egy komplett szerverparkban nem a szoftverkiadások a legjelentősebb kiadások.


Amúgy van egy nagyonigaz mondás a Linux az geekeknek geekektől rendszer.

2010. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Dejó, hogy ezt beírtad ide. Bevallom én nem figyeltem ezt a momentumot, de nagyon helyeslem. Több országban sikerült már megvalósítani nem kis nyereségre szert téve így, úgyhogy maximálisan támogatandó kezdeményezés. Aki az átállás miatt aggódik az ügyintézők esetében, nos...máshol is megoldották. Nem a kifogásokat kell keresni. Ez az mszp&fidesz kormány feltűnően támogatja az MS-t, több zsetont is szórtak el rá, mint azt kellett volna.
2010. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!