Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy hogyha...

Miért van az, hogy hogyha átjössz Romániából Magyarországra hirtelen minden sivár és kihalt lesz?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti tapasztaltátok-e ezt, ha jártatok már Romániában és jöttök vissza, vagy ottaniak vagytok és jöttök át Magyarországra, de én mindig azt látom, hogy megyek az utcán még Romániában és tele van minden kisboltokkal, útszéli büfékkel, árusokkal, nagy gyalogos forgalom van, járkálnak a fiatalok, jön a cigány a szekerével, valakik az utcán beszélgetnek, szól a zene stb.


Ez volt kb. az utolsó település a határ előtt, mondjuk Nadlac. Jön az átkelő, utána jön Magyarország. Itt sehol senki, mintha valami zombi apokalipszis történt volna, bemész az első magyar faluban az ABC-be, olyan hatást kelt, mintha évek óta nem járt volna ott senki, csak látszatból lenne kinyitva, a boltos mordul egyet rád.


Szerintetek miért van ez? Látszik, hogy Romániában szegényebbek az emberek, de valahogy tudnak élni.



2016. márc. 28. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Romániában lationosabb, déliesebb a mentalitás.

Nézd meg a görögöket, spanyolokat.Hatalmas a munkanélküliség, ennek ellenére, mégis mindig vigyorognak, mint a tejbetök.


A magyarok másabbak, nem déli,latin mentalitású.

2016. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt figyeltem meg. Akkor arra gondoltam hogy Magyarországra belépve az Alföldre érünk ami az országnak kevésbé fejlett része. A befektetők többsége leginkább a fővárosban vagy Nyugat-Magyarországon fejlesztett. De ugyanakkor az sem tagadható, hogy Magyarországon a munkahelyekket helyezik előtérbe, munkahely meg az előbbi két helyen van leginkább. Míg Romániában inkább az önálló megélhetési módok dominálnak. Ezért ők élettel töltötték fel az olyan területeiket is amilyen nálunk az Alföld. Míg nálunk önálló kisgazdaságok híján az Alföld olyan lett amilyen. És ezen az ezer hektárolkat összeharácsoló milliárdosok sem fognak változtatni amint az látható is. Az élethez kisgazdaságok, családi gazdaságok és családi vállalkozások szükségesek, ahogy Romániában is látható. És ahogy láthattuk itt Magyarországon is a szocializmus virágkorában, amikor ösztönözték a családi gazdaságokat és családi kisvállalkozásokat, persze nem támogatásokkal ahogy ma teszik a milliárdosokkal. Amit ma csinálunk az látható milyen eredményre vezet. A román határnál ahogy írtad, aranyásó szellemvárosokra emlékeztető látvány tárul elénk.
2016. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit írsz, mert a '70-es években szinte fordított volt a helyzet, bár a magyarországi oldalon a határ előtt már akkor is a lepusztultság volt tapasztalható, ami aztán a román oldalon már a sivársággal volt egyenlő.
2016. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

# 3: Mert a 70-es években Magyarországon a családi gazdaságok és más családi kisvállalkozások voltak a dominálók a diktatúra árnyékában is. Ezért volt az az időszak a szocializmus virágkora, és ami nem a szocializmus érdeme volt, csak az intézkedésének hogy az emberek otthon önállóan dolgozhattak. Míg Romániában totális diktatúra volt és maximum titokban lehetett például a hegyekben jól elbújva mondjuk házilag sajtot készíteni, akár abban a magyar időkben amikor a feketén történő disznóvágás bűncselekmény volt.

Ma meg eléggé olyan lett Magyarország mint a román diktatúra volt, vagyis a NAV eléggé lehetetlenné teszi az otthoni önáló megélhetési forrásokat. Úgy lehetne itt is virágzást elérni ha mondjuk évi 600 000 Ft-ig minden jövedelem adó- és járulékmentes lenne, bármiből származik, bevallani se kelljen.

2016. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de mi az a "Nadlac"? Ez nagyon szúrja a szemem, ha magyar oldalra írsz ki kérdést, azért tisztelj már meg minket azzal, hogy magyarul írod ki a városneveket! Az Nagylak! Csak a románok hívják Nadlacnak, vagy úgy hívják, ahogy akarják, de ne sértegess már azzal légyszi, hogy más nyelven nevezel városokat, amiknek van magyar neve...
2016. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam Nadlac-nak, mert az egy határ által kettévágott település, a magyarországi oldala Nagylak és egyszerűbb volt leírni, hogy "Nadlac", minthogy "Román Nagylak"
2016. márc. 28. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Sivar es kihalt az egy dolog, de tapasztalatom szerint ha atmegyek Magyarorszagra, olyan mintha a jovobe mennek. Legalabbis a hatarmenti telepulesek kozott nagyon nagy kulonbsegek vannak, attol fuggetlenul, hogy magyar oldalon ugye a kelet a szegeny, mig roman oldalon a nyugat a gazdag. A roman telepulesnev miatt felhaborodott valaszolonak pedig: abban igaza van, hogy amennyiben egy telepules megnevezesenek van magyar megfeleloje, akkor helyes azt hasznalni, de ugyanakkor nem helytelen, ha az adott orszag hivatalos nyelven utalunk ra.
2016. ápr. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
De igen, helytelen. Ha elfoglalnánk a románoktól Bukarestet, és úgy hívnánk magyar nyelven, hogy Szarváros, szerintetek a románok elkezdenék Szarvárosnak hívni, így magyarul?
2016. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!