Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdődik a kampánycsend?...

Mikor kezdődik a kampánycsend? Ilyenkor olyan ruhát sem viselhetek, amin egy párt logója van?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azt viselsz amit akarsz.
2010. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kampányt folytatni 2010. április 10-én 00.00 órától 2010. április 11-én 19.00 óráig és 2010. április 24-én 00.00 órától 2010. április 25-én 19.00 óráig tilos.


A kampánycsend megsértésének minősül a választópolgárok választói akaratának befolyásolása, így különösen:


* a választópolgárok számára a jelölt vagy a jelölő szervezet által ingyenesen juttatott szolgáltatás (szavazásra történő szervezett szállítás, étel-ital adása)

* pártjelvények, zászlók, pártszimbólumok, a jelölt fényképét vagy nevét tartalmazó tárgyak osztogatása

* választási plakát elhelyezése

* a választói akarat befolyásolására alkalmas információk szolgáltatása elektronikus vagy más úton.

2010. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
S ha én megsértem a kampánycsendet direkt azért, hogy kiba*szak valamelyik párttal, akkor engem büntetnek meg vagy a pártot?
2010. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
téged
2010. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy mit viselsz, az tök mindegy, mert te nem a párt vagy, hanem csak egy személy. A ruházatod a te dolgod. Plakátot nem ragaszthatsz ki, de azt nem tiltja semmi, hogy olyan ruhát vegyél fel, ami neked tetszik. Viszont osztogatni már nem lehetne a kampánycsend alatt ilyen ruhát.
2010. ápr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"S ha én megsértem a kampánycsendet direkt azért, hogy kiba*szak valamelyik párttal, akkor engem büntetnek meg vagy a pártot?"


:D:D:D:D:D:D:D

2010. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"de azt nem tiltja semmi, hogy olyan ruhát vegyél fel, ami neked tetszik."


Kivéve gárda ruha, mert az rettegést és riadalmat kelthet a magyar állampolgárok 0,01%-ában!:D

2010. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!