Támogatnátok az alábbi intézkedések bevezetését vagy nem? Miért
-Állami mezőgazdasági és könnyűipari termelés visszahozása, de csakis a mai körülmények között nyereséges ágazatokban. Felélesztenénk, visszavásárolnánk a 80-as, 90-es években még állami tulajdonban lévő üzemeket a külföldi vállalatoktól és újra gyártanánk állami szinten a korabeli magyar termékeket. Pl. Amodent fogkrém (most is van, de már nem magyar, hanem holland, tehát ezt is megvásárolnánk és itthon gyártaná állami üzem), Győri keksz (ugyanaz a sztori, mint az Amodentnél), valamint újra bevetnénk olyan trükköket, hogy egyik gyár melléktermékéből egy másik még profitálhat. Pl. Körmenden újraindulna a bébitápszer-gyártás, és a maradék tejszármazékokból újra gyártanák a ROLL-jégkrémet. Élelmiszeren és higiéniai termékeken kívül a könnyűipari termelést is államosítanák és felélesztenék pl. újra lenne Hódiköt kötöttárú.
Ezek az állami termékek ÁFA-mentesek vagy csökkentett ÁFÁ-val rendelkeznénk, így buzdítanák az embereket arra, hogy ezeket vásárolják. Annyi boltban elérhetőek lennének, amennyiben csak biztosítani tudnák, de lenne egy állami "multi"-szupermarket hálózat, a Konzum, ami kizárólag Magyarországon, állami üzemekben gyártott termékeket árulna. Ezekben további nagymértékű vásárlói kedvezményi programok, kuponok lennének, a TESCO-ról és hasonló láncokról lemásolva.
-Az állami közmédiát átalakítanák, megpróbálnák visszahozni a 80-as évek színvonalára. Itt a minőségre és a műsorok oktató, nevelő hatására mennének rá. Fiataloknak például újra menne a Cimbora és a Delta című műsor. Szigorú szabályok lennének, hogy erőszakos, degenerált vagy a szexualitással "bunkó" módon foglalkozó műsorok nem mennének állami TV-kben. Tehát éjjel-nappal Budapest, Győzike, Balázs Show, Pokémon és a társaik nem mehetnének csak kereskedelmi csatornákon, ellenben mondjuk Verne-regényekből készült filmes feldolgozások, színházi előadások, régi magyar rajzfilmek, vagy az Egyszer Volt... francia oktatórajzfilmek mehetnének, ahogy tudományos ismeretterjesztő műsorok is. Elő lenne írva az állami TV-bemondók számára egy dress-code is, hogy igényesen, elegánsan kell megjelenniük a kamera előtt, tisztán, érthetően, civilizáltan kell beszélniük, szlengszavak, káromkodások nem lennének megengedve. Férfi bemondók például öltönyben, nyakkendőben és zakóban lennének, női bemondók fehér blúzban. Az állami TV-ben kerülni kéne a villódzó, hangos, látványos speciális effekteket is, mivel a műsor tartalma lenne a lényeg, nem a megjelenése. Pl. ha a Híradó indul, elég ha van valami rövid zene és megjelenik a HÍRADÓ felirat, nem kellenek repdeső 3D betűk, dubstep zene és Naprobbanás a háttérben. Ezzel azt is elérnénk, hogyha a kisgyerek a szüleivel nézi az állami TV-t, abból is normális beszédet, viselkedési módot lát. Az állami TV-ben csak állami termékek reklámjai mehetnének.
-Iskolákban szigorúbb felmérést tartanának a tanárok körében, erélyesebben gyomlálnák az alkalmatlan tanárokat. Alkalmatlan tanár: nem tanítja megfelelően a tantárgyát, a gyerekeket áltudományos, valami szekta vagy csoport oldalán olvasott dolgokra tanítja pl. homeopátia, szcientológia, a gyerekeket érzelmileg zsarolja, rasszista, gyűlölködő.
A tantárgyakat is keményebben tanítanák, másból viszont könnyítés lenne. Az Orbáni tesi-mánia menne a süllyesztőbe, viszont nagyobb figyelmet fordítanának a helyesírásra, a XX. századi történelem pontosabb ismeretére, a természettudományos tárgyakra. Be lenne vezetve a háztartástan-óra, ahol tanulnának főzni, varrni, szerelni, helyesen takarítani, ilyesmi.
Szerintem az államnak nem feladata belemászni a gazdaságba, csak a szabályait kell úgy kialakítania, hogy a gazdasági szereplők boldogulhassanak.
Az ilyen, akár jelentős kockázattal járó próbálkozások rizikója az adófizetőket nyomná, kiszorítaná ezekről a területekről azokat a versenytársakat, akik esetleg saját pénzből próbálkoznának, akár fejlesztenének, egyre több és több pénzt kellene így az államnak a gazdaságba nyomnia és egyre több magántőke szorulna ki a gazdaságból.
Az ÁFA-diszkrimináció is szembe menne a tisztességes piaci versennyel.
A média szidása szerintem csak egy eltúlzott, divattá vált dolog, annak koránt sincs olyan komoly hatása az emberekre, mint amit általában tulajdonítanak neki és nem is annyira gázos az egész, mint amennyire mondják, hogy az. Az emberek szórakozásra is használják a TV-t, ahhoz pedig kell a műsor. A hírcsatornákon pedig amúgy is megszokott a rendes felöltözés és beszéd, mert ez az elvárt.
Az oktatáson valóban lehetne mit faragni, de nehéz mérni ki a jó tanár és ki nem az.
"akik többnyire nem értenek a dolgokhoz vagy jóval kevésbé,mint a beosztottak."
bullshit...
1: ehhez nem tudok hozzászólni
2: igen
3: nem. Háztartástant tanuljanak otthon, maradjon a tesi. Tanárokat jó lenne válogatni, de így is hiány van, első lépés a fizetésemelés kellene hogy legyen, minden más csak azután jöhetne. Probléma sok esetben hogy különböző képességű gyerekek vannak egy osztályban, a rendbontók akadályozzák a haladást, a pedagógusnak nincs hatásos eszköz a kezében.
1. Támogatom a magyar tulajdonú termelést, de ha nem tudunk versenyképes áron a külföldi termékekkel versenyképes termékeket kínálni, akkor veszteség és ismételt gyárbezárás az eredmény. Hazai termékek áfa kedvezménye ellentétes az EU szabályozással, tehát ezt csak EU-n kívül lehet elképzelni. Bármit csinálunk a piacon, a piac kegyetlenül beárazza azt és eldönti, van-e létjogosultsága. Sok termèknek nem lehet előre megbecsülni a sikerét, csak ha már bevezették. A retro termékeket nem fogják csak azért vásárolni, mert retro.
2. Az általad felvázolt, 80-as évek karót nyelt stílusában gyártott köztévét a kutya sem nézné, így az állami cégek reklámjain keresztül sem térülne meg a gyártás. Az on demand, netflix, youtube és torrent korában a fiatalok kinevetnék a tévédet, gúny és internetes mémek tárgya lenne.
3. Az állami tanítás világnézetileg semleges kell, hogy legyen, ezt minden tanár tudja. Megfoghatatlan kategóriákat írtál, mint érzelmi zsarolás, gyűlölködés. Úgy tűnik, hogy a te szűrőd is a saját előítéleteidtől torzul. Ez ma is teljesül, hogy ha egy tanár megpróbálná valami szektába csábítani a gyerekeket, komoly következményei lennének,mnyugodj bele. Én inkább a tanárságot nagyobb fizetéssel vonzóvá tenném, hogy verseny alakuljon ki, és minél jobb tanárok legyenek.
A javaslataid nekem Észak-Korea világára emlékeztetnek. Az ilyen meggondolatlan, indulatból vagy beteges "hazaszeretetből" levezényelt reformok szoktak államcsődöt és szegénységet okozni.
Valójában nem kellene az állami Győri keksz még olcsóbban sem mert az emberek nem kekszet vesznek hanem életérzést és hajlandóak többszörös árat is fizetni ezért.
Étterembe sem azért megyünk mert az olcsóbb mint az otthon főzött hanem lehet az egy baráti találka vagy megszokásból vagy mert csak megteheti valaki.
Gondolom neked is volt már irracionális döntésed és a jóval drágább dolgot vetted meg, mondjuk ragaszkodsz egy adott márkához és ezzel a szabad akaratod beteljesül amitől teljesnek érzed az életed.
At nagy baj, hogy nem lehet visszatérni a régi magyar termékekhez.
Mert az környezetbarát is lenne. Megtermelnék a málnát a Dunakanyarban, ahogy régen is abból éltek, elvinnék a szobi szörpgyárba, és egészséges, a közelben gyártott szörpöt lehetne inni, az agyoncukrozott egészségtelenek helyett.
A tévével is jórészt egyetértek. Bár az M1-en a férfiak rendesen öltönyben vannak, rendesen is beszélnek.
A nőkkel néha baj van, ahogy ülnek, kínos lehet szemben annak, akivel beszélgetnek. De különben rendes a ruhájuk.
Még a röpködő karikák is rendben vannak, nem baj.
A reklámokkal is egyetértek, és legyenek halkabbak.
Az iskola szörnyű probléma.
Pszichológiai teszt kellene, hogy valaki tanár lehessen. A gyerek mindent képes egyedül is megtanulni, úgysem a tárgyi tudásra kellenek elsősorban a tanárok, hanem segítségre, nem utasításra, hanem támogatásra.
Problémám van viszont a szóhasználattal a kérdésben, ami megkérdőjelezi nekem a jószándékot. Lehet, hogy mást értünk az "érzelni zsarolás, rasszizmus, gyűlölködés" alatt, de amit úgy áltálában manapság értenek alatta, azt hagyjuk ki kizárandókból.
A testnevelés a legfontosabb manapság! Mindennapos kell, hogy legyen, fenébe a tornatermekkel, nem kell építkezni, bármi más lehet, csak ne üljenek a gyerekek.
A helyesírás is fontos, és a helyes beszéd is.
A kézzel akármit csinálás, önellátás, egészséges élet környezetbarát módon.
A kéttannyelvű iskolák csak legalább 10 éves kor fölött kezdődnének, nem korábban.
Álmodjunk csak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!