Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A második világháború után...

A második világháború után Kárpátalját miért nem tarthattuk meg?

Figyelt kérdés

Nem rendelkezik komolyabb nyersanyagkészlettel és Magyarország részeként is a szovjet blokkhoz került volna. Egyébként meg így sem került az Oroszokhoz, hiszen a szovjetúnió tagköztársaságai majdnem annyira önállóak voltak Oroszországtól, mint a szovjet blokk többi országa.


Kárpátalja egyébként az ottlakó nemzetiségeket leszámítva csak a magyaroknak volt fontos. A környező országokat nem zavarta volna nagyon, ha nálunk marad.



2016. febr. 12. 03:16
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
mert a háborús bűneink miatt meg akartak büntetni.
2016. febr. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A tagköztársaságok kb annyira voltak önállóak, mint Szabolcs-Szatmár megye Budapesttől. Kárpátalján az ukránhoz hasonló nyelvet beszélő ruszinok voltak erős többségben, de ami a lényeg: a Szovjetunió így közvetlen határokat kapott Magyarországhoz és Csehszlovákiához.
2016. febr. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem is tudom.

Talán mert már akkor sem mindenkinek az volt a legfontosabb a Földön, hogy a 10%-os magyarsággal rendelkező Kárpátalja Magyarország része legyen és napjában tízszer jusson az eszébe, hogy miért nem az?

Hmm-hmm, lehet...

2016. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert etnikai alapon a Szovjetunió-Ukrajna igényt tartott a területre és a egyébként a helyiek sem akartak Magyarországhoz tartozni. A háború előtt már erős függetlenedési törekvések voltak Csehszlovákiától, 1938-ban létrejött Kárpát-Ukrajna. Majd 1939-ben Magyarország szállta meg a területet. 1944-ben a Szovjetunió bevonult. A nagyhatalmak jogilag visszaállították Csehszlovákát, de gyakorlatilag a szovjetek irányították a területet, majd 1945 júniusában Csehszlovákia és a Szovjetunió hivatalosan is megkötötte az egyezményt, melyben Kárpátalját a Szovjetunióhoz csatolták.

Állítólag az '60-es évek elején Hruscsov felajánlotta, hogy a határ menti magyar többségű területet, Beregszász környékét átadja Magyarországnak, de Kádár visszautasította az ajánlatot.

2016. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert a fasiszták oldalán harcoltunk és kitartottunk mellettük a végsőkig.
2016. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagy Kárpát-Ukrajna egészen egy napig létezett vagy másfél.
2016. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5: Sajnos igazad van. Szerintem is csak ez lehet az oka. Inkább hátba kellet volna szúrnunk nekünk is a szövetségesünket. A történelemórán ezt díjazzák -nagyon helyesen csak akkor ha a fasisztákról van szó.
2016. febr. 13. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Eleve nem szabadott volna a fasisztákkal szóba állni, szövetségre lépni. Lényegében területi igényeink miatt eladtuk a lelkünket az ördögnek.

Ha a Tisza vonaláig a Románoknak adták volna az Alföldet akkor sem szólhatnánk egy szót sem.

2016. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8: A jogos területi követeléseinket egy Román, illetve szlovák kérésre létrehozott független döntőbíróság elégítette ki egyébként a Román félnek kedvezve.

A nemzetiszocialista világhoz nem emiatt csatlakoztunk, hanem vezetőink meggyőződése miatt. Szerintem sem kellet volna, mivel a fasiszta ideológiák valódi alternatíva helyett csak szimpla tagadásai a liberalizmusnak, ami törvényszerűen bűnökhöz vezet.

2016. febr. 13. 22:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!