Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a politikusoktól várjuk...

Miért a politikusoktól várjuk a csodát, miért nem tesznek a tanárok, szülők diákok érte hogy a közoktatás jobb legyen?

Figyelt kérdés

Ezernyi sebből vérzik a közoktatás, nem is ragoznám túl, lényeg hogy a diákok még olvasni se tanulnak meg,

megutálják az érdekes tárgyakat mint pl fizika, kémia, vagy éppen a történelem, miközben maga az iskola egy BÖRTÖN, ahol egyetlen dologra tanítják meg a gyerekeket behódolni a diktatúrának... ami alatt most a zsarnok tanárokat és az ostoba iskolai házirendeket értem...


Miért nem lázadnak legalább a szülők, diákok, a jó érzésű tanárok miért nem rugatják ki nyilvánvalóan inkompetens kollégiáikat, miért nem váltatják le az igazgatókat (holott erre egy még ebben a nehézkes politikailag átszőtt rendszebren is egy viszonylag egyszerű lehetőség van)?

Ha rossz a tanár, miért kell pampogni a szülőnek, miért nem megy be, és rúgatja ki? Egy 30 fős osztályból 20 fő már rég elég h kirúgják.


Szóval ezeket nem értem megtanulunk behódolni meg nyalni de nem mernek lázadni vagy tenni valamit a jó ügy érdekében... megy a pampogás itt is...


2016. jan. 27. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem lázadnak legalább a szülők, diákok, a jó érzésű tanárok..."


Ha nem tűnt volna fel, pont ez folyik.

2016. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Az a tanár is egy idióta, amelyik a saját pénzén vesz krétát meg fénymásoltatja a papírt.
2016. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

A közoktatás egy felesleges dolog!

Sok pénzt meg lehetne spórolni azzal, hogy mellőzzük.

Én az utcán nőttem fel.

Miért ne nőhetne fel a többi gyerek is pontosan ugyanúgy az utcán mint én?


Én is ott tanultam meg, hogy hogyan kell valakit rendesen a helyes útra állítani!


Az utcai harc, utcai ütközések során a felnövekvő gyermekek ott tanulják csak meg igazán, hogy mi a fegyelem és a tisztelet.


Semmi szükség tantermekre, tornatermekre, étkeztetésre az utca egy képző amely EMBERT farag a fiatalokból.


Én is az utcáról csipegettem fel amit tudok.

2016. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Te nagyon hülye akkor menjél vissza az őskorba és verjenek agyon bunkósbottal! Abból majd sokat tanúlhatsz ha életben maradsz.
2016. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanterv központi, menza is, egy krétáért kérelmet kell benyújtani. Az épületek rossz állapotban vannak. Mégis hogyan változtassanak? Dafke is tartsanak kevesebb órát, hozzák haza 3 órával hamarabb a gyerekeket? Anyukák főzzenek? Apukák újitsák fel az épületeket. Dobjanak össze közösen krétára?
2016. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Közoktatás a mai formában nem kell, vissza kéne szórítani a fizetős oktatás javára.

De azért ne már h az utcára küldöd őket ki... még falun oké de Pesten hova?

A 6-8 évesek annyira bugyuták, a körúton simán elb . ssza őket egy villamos... persze abból tnaulnának, de nem spártaiak vagyunk :D


Meg az utcán hogy tanul meg mondjuk programozni? Vagy akár írni, olvasni? Esetleg átlátni azt a komplex helyzetet ami néha még intelligens embereket is megizzaszt hogy hogyan töltsön ki egy egyszerű adóbevallást? Vagy hogyan indítson egy céget?

2016. jan. 27. 20:52
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös:

"Tanterv központi, menza is, egy krétáért kérelmet kell benyújtani. Az épületek rossz állapotban vannak. "


akkor ne használjanak krétát... kb ókorban használták az emberek... az egyik legjobb tanárom sose írt a táblára ittuk a szavait olyan sztoriai voltak... saját szavaival mesélte el a történelmet...

sztem az országban még van 2-3 olyan tanár mint ő... a többiek felböfögik a tankönyvet... meg felírják a táblára az egyenleteket... aztán szevasz.

Meg hát ma már 20 ezer Ft egy tablet... lehet h nem a 10 ezer Ftos könyveket kéne cipeltetni a gyerekekkel, amiből aztán enm is tanulnak, és akkor nem kéne tábla se, ott lenne a tananyag a tableten... de ez részletkérdés hisz még a legcsóróbb gyereknek is van...


A menza sz .r oké. De pl. miért kell kötelezni rá a gyereket h ott egyen? Ez már a tanár hibája! Ha valaki berendel a suliba egy pizzát, v kiugrik a közeli kifőzdébe, az meg intőt kap. Monopóliuma van a menzának, és erről a tanárok is tehetnek...


Az épület rossz állapotban van, hát igen. Nálunk is megkapták az EUs támogatást aztán elb. szták csillivilli tornateremre amire utána csak engedéllyel mehettünk be tanórák után. MEgintcsak a tanárok, igazgató hibája!


Sajnos jó dolog az államot utálni mindenért, van is miért pl. KLIK, meg alacsony fizetés. De azt mondom mindenki a saját szerencséjének kovácsa!

És az a tanár ne merje nekem a szemembe mondani h ő szereti a gyerekeket aki hagyja h más kontár tanárok megutáltassák vele mondjuk a matekot, vagy agyon terorirázálják szerencsétleneket!

2016. jan. 27. 20:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg hát ma már 20 ezer Ft egy tablet... lehet h nem a 10 ezer Ftos könyveket kéne cipeltetni a gyerekekkel, amiből aztán enm is tanulnak, és akkor nem kéne tábla se, ott lenne a tananyag a tableten... de ez részletkérdés hisz még a legcsóróbb gyereknek is van..."


Az a baj, hogy te nagyon el vagy tévedve, öregem.

Előre meghatározott, központosított tanmenet van a KLIK által. Nincs olyan, hogy egy tanár fogja magát és elkezd azt tanítani, amit akar, kidobatja a táblát az ablakon és megparancsolja az igazgatónak, hogy ő mostantól tabletből akarja tanítani a gyerekeket.

Nagyon el vagy tévedve...

2016. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Te itt voltál az elmúlt hónapban? Vagy most jöttél ki a barlangból?

Nem sértésnek szánom, csak úgy: több ezer tanár, több tízezer diák és megannyi szülő tiltakozik. Pont a sza.. rossz közoktatás miatt.


Azt meg el ne hidd, hogy kirúgják a tanárt. Diákként mondom: a fakton amire járok semmit nem veszünk, holott emelt szintet kéne tanítani. Lassan 3 hónapja akarjuk leváltani a tanárt ( nem kirúgni, csak leváltani ), de eddig mindig ez jött: nem olyan rossz tanár, próbáljatok meg otthon tanulni, plusz órát venni, mi vagyunk a hibásak, a tanár nem tehet róla, stb.

2016. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert maga a "közoktatás" nevelte őket arra, hogy egy felsőbb hatalomtól várjanak mindent:


[link]

2016. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!