Miért maradt el eddig Magyarországon a restitúció?
Mindenféle mondvacsinált ürüggyel eddig elszabotálták az egyik legfontosabb igazságtételi intézkedést, a restitúció /más szóval reprivatizáció/, magyarul vagyon visszaadás intézkedését, törvény megalkotását itt ebben az országban az eddigi kormányok.
Itt Európában viszont Magyarország kivételével az összes ún. volt "szocialista" országban megtörtént már ez, visszaadták mindenkinek az elrabolt vagyonokat.
S ez még csak a kezdet, mert gazdasági gondok is jelentkeznek már az elmaradt restitúció miatt, jól láthatóan lemarad országunk gazdasága, pl. a többi visegrádi országhoz képest, ahol mindegyikben megvolt már a restitúció. A GDP adatok egyértelműen ezt mutatják.
Nagy tévedés az is, hogy elévült volna a dolog, szó nincs róla, a tulajdoni igények nem évülnek el. Továbbá a tulajdonhoz való jogot nemzetközi egyezmények is garantálják, melyeket országunk is ratifikált, csak be kellene tartani ezeket.
Az sem igaz, hogy csak az eredeti kisemmizetteket érintené a kár, mert az örökösök ugyanúgy kisemmizettek, ha tisztában vannak vele, ha nem.
De inkább legyenek....
A kérdés jogos.
Továbbá az is látható, az ún. "rendszerváltozás" idején hatalmas mennyiségű "állami" vagyont játszottak át a komcsik saját maguknak.
Azért az idézőjel, mert ezen "állami" vagyon túlnyomó része éppen ilyen rabolt vagyon volt. A komcsik úgy gondolták, a 40 év diktatúra, a végén totális csőd után, "jár" nekik az a vagyon.
Sokak véleménye szerint viszont más járna nekik, de talán e mondatot nem is szükséges befejezni, az itteni kommentelők pedig maguk is biztosan be tudják fejezni.
Szovjet visszatérítés ? Ki beszélt itt erről ?
Ne lenne összefüggés fokozatos lemaradásunk és az elmaradt restitúció között ? Dehogynem, közvetlen. Az összefüggés az teljesen nyilvánvaló, de más kérdés, hogy nagyobb médiáknak meg van tiltva, hogy erről beszéljenek.
A restitúció elmaradása miatt ugyanis egy tőkeszegény, sebezhető gazdaság alakult ki, magyar tőke gyakorlatilag nincs /lásd pl. Tölgyessy Péter nyilatkozatát az ATV-ben/. A nagyobb tőkeerőt itt az a néhány külföldi multinacionális cég képviseli, de ez kevés nekünk a versenyben maradáshoz, mutatják a számok.
Ilyen helyzetben csak arra van esélyünk, hogy Európa ún. "hátsó udvara" legyünk, és maradjunk.
A trágárkodással meg nem tudok veled versenyezni, ebben inkább meghagylak a te kis világodban :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!