Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kezdődne egy polgárháború?

Hogyan kezdődne egy polgárháború?

Figyelt kérdés
Ha Magyarországon kitörne egy polgárháború az hogyan kezdődne el?
2010. márc. 27. 21:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez így megy tovább van esély rá
2010. márc. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
59%

Valaki kérdezte,hogy 56,.-ban honnan lett fegyvere a harcolóknak?

Én egy vidéki kisvárosban élek,itt nem voltak harcok.Az öcsém akkor Pesten volt egyetemista,és egy pesti rokonom is van.Tőlük tudom,hogy a rendőrőrsöket és laktanyákat rohamozták meg,és onnan szereztek fegyvereket.Kevés helyen volt ellenállás.Egyrészt,mert nem számítottak rajtaütésre,másrészt a kiskatonák sem akartak ellenállni,a tisztek pedig nem tudtak a túlerővel szemben.

Amikor a világ tudomást vett az eseményekről,Ausztria felől küldték be a fegyvereket.A Szabad Európa és az Amerika hangja biztatta a magyarokat : Harcoljatok,segítünk" Ebben hitt az egész ország,csak éppen a segítség elmaradt.

A többi már ismert mindenki előtt.

2010. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a tv székház ostroma is egy forradalom volt. Csak a tv-ben nem merték így nevezni.
2010. márc. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%

"Szerintem a tv székház ostroma is egy forradalom volt."


Megváltozott a rendszer? Nem. Megbukott a kormány? Nem. Tehát nem volt forradalom.

2010. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
37%

tegnap 22:00


Szuszlov és Kádár parancsára nyilván alaposan felfegyverezték a "forradalmárokat", hogy legyen egy néhány napos csetepaté. Az '56-os forradalom egy mesterségesen előidézett zavargás volt, az volt a célja, hogy Kádárék a "rend helyreállítása" címén leváltsák Rákosiékat Moszkva utasítására. Rákosi ugyanis a sztálini garnitúrához tartozott, Sztálin viszont '53-ban meghalt, és az új moszkvai vezetésnek nem tetszett Rákosi, ellenben Hruscsov jóban volt Kádárral.


A forradalmárok természetesen őszintén hihették, hogy forradalomban vettek részt, valójában színjáték volt az egész, ami rengeteg emberéletbe került.

2010. márc. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

00:47


Honnan szedted ezt? Agymenés:) Azért szerintem a magyarok akartak már megszabadulni az oroszoktól.

2010. márc. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

ma 01:20


Akartak, pont ezért tudta őket Kádár és Szuszlov felhasználni. Pont ezt mondom.

2010. márc. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintem a tv székház ostroma is egy forradalom volt."


Nem az volt, de lehetett volna annak az előjátéka, ha értelmes emberek csinálják és nem olyanok akik a csokiautomatát feszítik fel és egymással fényképezkednek.

2010. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
67%
Válaszoltam már korábban, csak visszautalnék arra, amit korábban írtam, mert megint előjött ez a tvszékház-ügy. Tényleg úgy van, ahogy írta valaki, hogy lehetett volna belőle forradalom, de azért nem lett, mert nem volt a megmozdulásnak központi vezetése és átfogó ideológiája, értelmiségi háttere. E nélkül nincs forradalom, csak zavargás, randalírozás van. Az nem elég, hogy van vagy volt politikai háttér, nem elég az elégedetlenség, kell központi, ideológiailag is megalapozott szervezés.
2010. márc. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Tényleg úgy van, ahogy írta valaki, hogy lehetett volna belőle forradalom, de azért nem lett, mert nem volt a megmozdulásnak központi vezetése és átfogó ideológiája, értelmiségi háttere. E nélkül nincs forradalom"


Nem ezen múlott. Forradalmak ugyanis nem terv szerint zajlanak, és különösen nem értelmiségiek tervei szerint.


Forradalom egy mai modern államban akkor van, ha van egy csoport, amelyik mellett áll 5-10 ezer olyan ember, aki kész erőszakot alkalmazni és ezzel hosszú börtönbüntetést kockáztatni, és a csoport célja a kormány megdöntése.


10 ezer mindenre elszánt, erőszakra is kész ember pedig milliós tömegekből tud kiválasztódni.


Azért kell 10 ezer ember, mert mondjuk 500 vagy 1000 embert a rendőrség rendőri eszközökkel tud kezelni. Kb. 5-10 ezer a határ. Attól felfelé már kivezénylik a hadsereget, és ha a hadsereg katonai eszközökkel dolgozik, akkor vér folyik, és ez forradalomhoz vagy polgárháborúhoz vezethet.


A tv-székháznál kb. 10 olyan ember volt, aki kész volt erőszakot alkalmazni akár magas börtönbüntetés veszélye mellett is. 10 < 10000. Ergo nem volt forradalmi helyzet.

2010. márc. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!