Magyarországra mennyire jellemző a fasizálódás?
Ja,mostanában eléggé.
Minél szegényebb az ország,annál jobban erősödik a szélsőjobb.
Lásd,migránsőrület.
A népnek mindig kell valaki,aki utálni lehet.
A hatalomnak pedig bűnbak kell.
Hagyományos értelemben nem jellemző. Az amit a XX. században meg lehetett tenni, azt a XXI. században már nem lehet. Van helyette... hát ez. Szerintem nem túl hasznos mindenféle szélsőséges jelzőket ráaggatni, de el kell ismerni, hogy nagyon is a fasizmus szellemében épül fel, csak a mai környezethez igazodva. Csak amíg azon vitatkozunk, hogy ezt most fasisztának, vagy neofasisztának, vagy szélsőjobboldalinak, vagy sovinisztának vagy xenofóbnak vagy másnak hívjuk, addig sem foglalkozunk tényleges problémákkal.
A rövid válasz: nem lényeges, hogy rá akarjuk-e aggatni ezt a jelzőt az országra vagy sem. Az ügyek a lényegesek.
Hagyományos értelemben semennyire.
Itt inkább valami olyasmi épül, amit angol nyelvterületeken paternal autocracy-nak hívnak.
Szoktak ilyeneket vizionálni, de valójában a mai Európa és benne Magyarország is nagyon különbözik a két világháború közöttitől. A világ sokat változott, nem fognak visszatérni a fasiszta, náci, bolsevik, kommunista diktatúrák.
Persze ez nem azt jelenti, hogy minden rendben, az emberek teljes békében, harmóniában, boldogan élnek. Az olyan dolgok, mint a nacionalizmus, rasszizmus, irigység, kapitalizmusellenesség, "osztályharc", erős-védő-gondoskodó állam iránti igény ma is jelen van a társadalmakban. Aztán új elemként megjelent Európában az iszlám vs. európai nacionalizmus, iszlám vs. liberalizmus szembenállások is és a Közel-Keletről beszivárgott a zsidó-arab konfliktus is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!