Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy az elcsatolt...

Támogatnád, hogy az elcsatolt területeket MO. Visszakapja?

Figyelt kérdés

Ahogy látom egyes jobb oldali pártok (és emberek) azzal akarnak választást nyerni, hogy visszacsatolják az elvesztett területeket.


Ebbe csak az a sajnálatos, hogy nem gondolnak bele a következményekbe.

Hogyan akarja MO. ezeket a területeket visszaszerezni?

Valószínűleg majd Románia, Szlovákia, Ukrajna, Horvátország, stb. csak úgy önként és dalolva vissza fogják adni ugye? Netalán haderővel akarják (ami nincs) ?


Másrészt abba nem gondolt bele soha senki, hogy ha visszakapnánk, a területeket azzal csak mi szívnának meg?

Itt van egy szó szerint szar ország. Szar a gazdasági helyzet, az emberek felfogása, mindenki lop (nem csak a politikusok, hanem az általatok nagyra értékelt magyar emberek is). 93ezer négyzetkilométerrel és 10 millió emberrel képtelenek vagyunk egy normális országot építeni. (Ismételem 93ezer nkm és 10 millió ember)

Majd ezek után visszakapnánk; a területünk nagyjából a négyszeresére növekedne, a népesség majdnem megháromszorozódna. (melynek nagy része nemzetiségi lenne)

Mit is jelentene ez? Ugyanúgy kellene fejleszteni, gondoskodni a területekről, segélyeket osztani az embereknek, fenntartani a szintet stb.

Járt már valaki Romániában? Tudjátok milyen ott a helyzet? Olyan hihetetlen putri házak és körülmények vannak, hogy el nem tudjátok képzelni. Szó szerint középkori körülmények vannak. Kárpátaljáról ne is beszéljünk. A munkanélküliség hatalmas, a fejlettségi szint katasztrofális, és ezek tudatában akarják visszaszerezni az elcsatolt területeket?

Az adóalap nagyobb lenne, de szerintetek ki fizetne adót? Megélni alig tudnak, nemhogy adót fizetni. Nekünk kellene eltartani őket. Így is hatalmas az államadósság…

A gazdaság összeomlana. Igen, ez történne. Az ipari területeket már rég kifosztották, nincs azon a területeken más szinte semmi.

Mit akarnak? Azt, hogy 1000 év után Magyarország eltűnjön? Ezért akarják sokan visszacsatolni a területeket? Ebbe miért nem gondol bele senki?

Ha 93ezer nkm-es területtel képtelenek vagyunk boldogulni, akkor azt hiszik, hogy majd 325000-el és 3-4x akkora népességgel igen?

Előbb nem ezt a kicsit kellene élhető környezetté tenni?

A konfliktusokról még nem is beszéltem. Nem tudom, hogy a Trianon kántálók közül mennyien ismerik a Wilsoni pontokat (feltételezem nem sokan), de ha valaki elolvassa, akkor rájön, hogy anno nem volt más választásuk.

Mo. borzasztóan bánt a nemzetiségekkel a dualizmus alatt. A helyzet tragikus volt.

Magyarország a békeszerződés előtt próbált autonómiát adni a nemzetiségeknek, ők ezt azonban nem fogadták el, mert akkor már késő volt. A nemzetállamok támogatása kulcskérdés volt.

Ha nem szakítják el tőlünk azokat a területeket, akkor újabb háború lett volna (ami volt is, csak ezt előre nem tudták).

Arról nem is beszélve, hogy pl. Horvátországi tartományban a népesség kb. 1-2%-a volt magyar. (minek nekünk Hortávország? Uralkodni akarnak rajtuk vagy mi? )

Nem mondom, hogy igazságos volt, de más választás nem nagyon volt. Ha nincs Trianon, akkor ma Magyarország se lenne, mert a kis antant szó szerint összeroppantott volna bennünket. Két rossz közül inkább a kisebbiket választották...


Még valami: abba senki sem gondolt bele, hogy az elcsatolt területeken lévők mit akarnak? Szlovákia már 600x fejlettebb, mint mi...


Jah igen. Ausztria sokkal nagyobb területet vesztett el, mint mi. Ők miért nem siránkoznak ezen? Miért képesek tovább élni, normálisan, az országuk érdekét szem előtt tartva? Ők miért tudtak tovább lépni ezen? Mi miért nem?


Nekem ez a visszacsatolás pusztán elvi kérdésnek tűnik, semmi másnak. Haszna nem lenne (inkább csak hatalmas veszteségek). Valamiért a jobb oldali emberek nagy országot akarnak maguknak, pedig ennek nincs már jelentősége... Itt az unió, szabadon lehet utazni...


Vagy talán jobb lenne megbolygatni a rendet, és világraszóló konfliktust okozni? Ezt akarják? Újabb háborút? Esetleg világháborút? Ledarálnának minket szó szerint... És ezek nevezik magukat okos embereknek, érett gondolkódona...


Szlovákia, Románia rosszul bánik a magyarokkal. (nyevltörvény stb.) Elvégre ők is nacionalisták, még jó hogy ezt teszik. A nacionalizmusnak nem csak magyar vonatkozása van, hanem az összes többi nemzet viselkedhet úgy, hogy ahogy mi. Ez a mi számunka rossz, igen. Szóval azt nem értem, hogy ha mi magyarok rosszat teszünk pl. Szlovákiának, szidjuk őket, az elfogadott, de ha ők teszik ugyanezt velünk, az már igazságtalanság… Furcsa.


2010. márc. 27. 13:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az, hogy ismét Nagy Magyarország legyen, csak álom maradhat.

A határ menti, magyar lakta területeket és a Székelyföldet persze követelhetnénk vissza és minden jogunk meg is lenen hozzá, de kérdés, hogy mit érnénk vele.

Az I. és a II. bécsi döntés által kirajzolt határokért szerintem is érdemes harcolni és kell is.

De előtte itthon kéne rendet rakni, ezen a 93.000 km2-en.

Amíg itt nincs normális politikai élet, fejlődőképes gazdaság és jó életszínvonal, addig ne is álmodjunk bármilyen területi revízióról, mert akkor csak az lesz, amit a kedves kérdező is mondott. Teljes összeomlás és nyomor. Akkor az összes magyar egy országban fog élni, de rosszabb körülmények között, mint Albánia, vagy Afrika legszegényebb országai. Hip-hip hurrá!

Amellett nézzük a dolgot reálisan! Szerintetek a románok, a szerbek és az ukránok önként átadnák a területeiket és Szlovákia, meg Románia önként lemondana az államiságáról?

Ezt csak egy nemzetközi elismertetéssel lehetne elérni, amire, lássuk be, semmi esélyünk sincs. A másik lehetőség egy háború, amihez viszont hadsereg is kéne. És ha elkezdünk fegyverkezni, akkor rögtön ugrik az egész NATO és akkor meg fújhatjuk az egészet.

Nem. Előbb tegyük rendbe ezt a kis országot, aztán lehet arról vitatkozni, hogy mi legyen a revízióval!


L

2010. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Igen az igaz, hogy anno jóval nagyobb területet csatoltak el, mint amennyit kellett volna, de Erdélynél és MO. között rengeteg Román él...
2010. márc. 28. 11:38
 23/37 anonim válasza:
76%
Figyelj. Kárpátaljai MAGYAR vagyok!!! Nem gondolod, hogy a te gondolkodásod egy kicsit önző? De hát hiába fogom ezt neked mondani, te úgysem fogod megérteni, hogy milyen lehet itt élni. De kíváncsi lennék, hogy ha itt születtél volna, és itt élnél, akkor hogy gondolkodnál. El tudod te képzelni, hogy milyen nehéz itt élni? Az oktatás már szinte katasztrofális! A magyar iskolákat be akarják zárni. Bemész egy hivatalba, nem hogy a pecsét, de semmit nem tudsz elintézni, mert az ukránositási politikának köszönhetően KB a boltok és hivatalok munkásainak 2%-a tud magyarul. Hidd el, hogy nagyon nehéz itt élni. És figyelj, ha 1920 előtt Magyarország fenn tudta tartani gazdaságát, akkor most miért ne tudná? Csak egy pár talpra esett politikus kell, aki nem zsidó, mert hidd el, azok tették tönkre Magyarországot. És hidd el, ha egy határon túli magyartól megkérdezed, hogy akarna e az anyaországban élni, akkor nem gondolkodna rajta. ELHIHETED. És csak itt megjegyzem azoknak, akik abba a tévhitbe ringassák magukat, hogy Kárpátalján, nem magyarok laknak, azoknak üzenem, hogy olvassanak történelemkönyvet, és látogassák meg egy párszor Kárpátalját, mert ha nincs Kárpátalja, akkor az oroszok bennvannak magyarországion és aztán már nem sok esély lett volna. Elhihetik, hogy itt nem fenékig tejföl az élet de ezerszer becsületesebb emberek élnek, mint néhány helyen Magyarországon. És kérdezném a kérdezotol, hogy tényleg hazafinak vallja magát? Mert én hiába nem Mo-n élek, de akkor is azt mondom, hogy MAGYAR vagyok, és ha kell, még harcolni, akár meghalni is meghalok hazámért. És ha tényleg azt mondod h nem lenne haszna a visszacsatolásnak, akkor szerintem ne mond magad IGAZI magyarnak.
2010. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
54%

"Küzdj és bízva bízzál, s a haza fényre derül!"


Nem szégyelled magadat? Ekkora "hazafi" létedre a két nagy magyart, Madáchot é Kölcseyt összeboronálod, de még azt is rosszul?

Mielőtt ilyen nagyokos és hősies lennél a politikában, menj vissza az iskolába, és legalább a magyar irodalmat tanuld meg, ha már a történelem ennyire nem megy a fejedbe!

2010. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

"És ha tényleg azt mondod h nem lenne haszna a visszacsatolásnak, akkor szerintem ne mond magad IGAZI magyarnak."


Értem, szóval pár százezer magyar ember miatt omoljon össze az egész ország? Érdekes felfogásod van...

2010. máj. 30. 12:45
 26/37 anonim válasza:
szerintem már nem lenne értelme. Hisz annyi román és szlovák lepte el az elcsatolt területeket hogy mit kezdenénk annyi magyarul nem beszélő románnal ha meg elhajtjuk őket akkor alig marad ember azokon a területeken és szerintem Unión belül nem lehet háborúskodni. Amikor lejárt a Trianoni szerződés Kádár visszavehette volna Erdélyt és a többi területet de nem tette meg... Mert abból is egy háború lett volna. És az nem hiányzott volna magyarországnak.
2010. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
68%

"Értem, szóval pár százezer magyar ember miatt omoljon össze az egész ország? Érdekes felfogásod van..."


Fél millió Felvidéken, 1,5 millió Erdélyben, 200ezer Délvidéken, 100ezer Kárpátalján, cirka 2,5 millió magyar, tényleg csak pár százezer. Matek: 1

2010. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
82%
Lényegében Erdély és a Felvidék lenne csak fontos. Gondolj bele, először a Tiszáig akarták meghúzni a határt. Akkor most jómagam is román állampolgár lennék.. Nekem vannak rokonaim Romániában.. mert egyszerűen nem tehetik meg hogy otthagyva mindenüket átjöjjön. Pedig hidd el, szívesen megtennék. Erdélyben az idős nénik sírva mesélik el, hogy mennyire fáj nekik, hogy nem Magyarországhoz tartoznak, és hogy ha eljön meglátogatni az unokáját ide, akkor azt mondják neki, takarodj haza büdös román, Romániában meg azt mondják neki hogy fogd be a szádat, te csak magyar vagy. Hát lehet így élni? Gondolj bele picit az ő helyzetükbe, hogy mennyit jelent nekik az, hogy megkaphatják a magyar állampolgárságot. Sírva mennek be a hivatalokba a MAGYAROK.
2011. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
Te kis barátom el vagy tévedve de nagyon, azt kérded miért képesek tovább élni NORMÁLISAN? Erre én csak annyit mondok, hogy te nem vagy örökös második a saját országodban, téged nem néznek ki mert György vagy és nem Gheorge, te bátran beszélhetsz magyarul akárhol, magyarul vásárolhatsz, az anyanyelveden intézheted a dolgaidat, és nem kérdik meg hogy nem beszélsz románul, majd átnéznek rajtad.... te ha elmész az orvoshoz eltudod mondani, hogy itt fáj és ez történt nem kell azon tépelödj hogy ezt meg hogy a répába mondják románul, szlovákul vagy éppen szerbül, ... és a román még hagyáááám a szlovák mellett, baaasszus..... - te úgy nöttél fel, hogy magyarul játszodtál a barátaiddal és nem kérdezted otthon, hogy a szomszéd gyerek miért nem érti amit mondok? az iskolában nem lopva beszéltetek a magyar történelemről és irodalomról, és megjegyzem még ígyis szinesre verték a szekusok a tanárt, és még hajdanán nem is volt gond de most egy álláskeresésél nem nyomós tényező az hogy román vagy vagy esetleg magyar... ÉÉÉs most jön csak a maradék mint mindig most is azzal érveltek, hogy minket kellene eltartsatok, hogy összeomlana a gazdaság, egy nagy lófaszt omlana össze kezdj e számolni azzal, hogy nem csak cirka 3millió magyart kapna vissza az ország hanem a területeket azaz a vele járó mezőgazdasági területekkel, gyárakkal, stb stb, nem lenne ez annyira veszteséges hosszútávon, annó a veszteségeket is képes volt kiheverni a gazdaság nehogy már azt mond, hogy ami visszakapna na pont az taglózná a gazdaságot, az első lépések nehezek lennének de amint elöbbre is írták csak a vezetőségen múlik az egész. ES JELZEM TE MAXIMUM ERDÉLYBEN JÁRTÁL, ROMÁNIÁBAN SOHA!
2012. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
Miért kellene félnünk azért kiállni, ami minket illet? Annak idején sem volt probléma elszakítani tőlünk, akkor miért legyen probléma vissza szerezni. A Román és a Szlovák is tudja, hogy vannak részek, ami SOHA nem lesz se ROMÁNIA, se SZLOVÁKIA.
2013. dec. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!