Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazatszámláló bizottságok...

A szavazatszámláló bizottságokban általában milyen korúak vannak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Kölyöktől a múmiáig.
2010. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen változó, lényeg, hogy 18 évet betöltött személynek kell mindegyiknek lennie.


Amikor én delegált voltam, én huszonéves voltam, volt néhány 30 körüli, és sok idősebb ember is, többségében nyugdíjas korúak.

2010. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És itt a különböző pártok küldöttei nem fújnak egymásra? :O :)))
2010. márc. 26. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Apám legutóbb részt vett, akkor már elmúlt 50, de még most se nyugdíjas, nem voltak viták, mivel a többiek is környékbeliek voltak, ismerték egymást, és politikától függetlenül képesek egymással kommunikálni.
2010. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ott nem az a dolguk a pártszimpatizánsoknak, hogy politizáljanak, hanem hogy végezzék a dolgukat, amiért oda lettek küldve. Azaz: a törvény által előírt módon kiosszák a szavazólapokat, figyeljék, hogy tisztességesen bonyolódjon le a szavazás, összeszámolják a szavazatokat, rögzítsék az adatokat, stb.


Én már csináltam ezt, nagyon kemény munka, hajnaltól néha éjjelig tart. Volt olyan országgyűlési választás, ahonnan másnap reggel mentem csak haza, egész éjjel a polgármesteri hivatalban kellett virrasztanunk, mert lassan mentek fel az adatok a gépre, és nekünk meg kellett várni a legvégét az adminisztrálásnak...


Ne felejtsd el, ott a pártodat képviseled, tehát elvárható, hogy emberhez méltóan viselkedj a többiekkel szemben. Nem az a dolgod, hogy politizálj, nem azért vagy ott. Ha azt tennéd, az egyébként is kampánycsend-sértés lenne... A te dolgod az, hogy felügyeld, hogy ne történjen visszaélés, vagy csalás. De az is a dolgod, hogy segítsd a bizottság munkáját, tehát mind a szavazólapok kiosztásából, mind a szavazatok számlálásából aktívan ki kell vedd a részedet.

2010. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel csak választópolgárok lehetnek a bizottság tagjai, az alsó korhatár értelemszerűen a 18. születésnap. Felső korhatár nincs. Feltűnően sokan vannak a nyugdíjasok (sok a szabad idejük) és az egyetemista korúak (jól jön nekik a tiszteletdíj).
2021. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!