Ha a kommunizmus az önzőség miatt nem működik, akkor miért hiszik azt az emberek, hogy a gazdagok az adókedvezményüket a társadalom hasznára fogják fordítani?
Szerintem a gazdagabbak ha több pénzt kapnak,magukra költik.
Nem fognak bért emelni,a vállalkozók,hanem helyette elmennek nyaralni,vagy vesznek egy új autót.
Az egykulcsos adóval jól járt embereket hogyan lehetne ösztönözni,hogy a + pénzüket a társadalomnak hasznosan költsék el,vagy fektessék be?
Szerintem az emberi önzőség miatt ez kivitelezhetetlen..
Sehogy.
Ezért kell a nagyarányú adócsökkentés mellé megemelni a minimálbért is, amivel kikényszerítjük, hogy a vállalkozók többet költsenek az alkalmazottaikra.
A minimálbér-emelés pedig a többi bérre is hatással van, azokat is megemeli.
Ha elköltik magukra (például gyakrabban eljárnak wellness hétvégékre, étterembe, moziba, új bútort vesznek, házat építenek...) az növeli a fogyasztást, munkahelyeket teremt, nőnek a bérek. De a gazdagok sokszor nem is élik fel a jövedelmüket, hanem megtakarítanak, tőkét halmoznak fel, azt befektetik a bankban, tőzsdén vagy saját vállalkozásukat fejlesztik, bővítik. Ha sok tőke keres helyet magának, olcsón lehet hitelhez jutni, befektetések vannak a gazdaságban az a szegények számára is kedvező.
A jobboldal elmélete szerint az alacsony adóztatás kedvező, ösztönzi a munkát, növekszik a gazdaság és a gazdagoknál hagyott nagyobb jövedelem lecsorog a szegényekhez is a fenti példák alapján, ők is jobban fognak élni.
A helyzetet jelentősen módosítja, bonyolítja a globalizáció, az országok közti nagy különbségek. Ha például Magyarországon több pénze lesz a gazdagoknak, lehet hogy inkább vesznek egy új BMW-t, elmennek Floridába nyaralni, Ausztriába síelni, befektetik a pénzt amerikai, kínai részvényekbe és ezekből a magyar gazdaság, itthoni dolgozók, szegények nem profitálnak szinte semmit. Ha viszont nagyon megadóztatjuk a jövedelmeket, gazdagokat, az állam újraosztja a szociálisan rászorulóknak, akkor csökkenhet a motiváció többletmunkára és a tőke is inkább külföldre, az alacsonyabb adók felé áramolhat, így visszaesik a gazdasági növekedés, fejlődés, ami a szegények számára is kedvezőtlen. Ezért nehéz megtalálni és politikai csoportonként is nagyon változó ennek megítélése, hogy milyen adórendszerre van szükség, honnan, kiktől, milyen adónemekkel, mennyit vonjon el az állam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!