Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem igénylik...

A magyarok miért nem igénylik a rendet?

Figyelt kérdés
A magyar társadalom rendesen piedesztálra emeli az ügyeskedést. Nem is így hívják, hanem életrevalóságnak, mert itt ugye ez nagy dicsőség és azért már mégse legyen ilyen negatív kifejezéssel illetve.
2015. dec. 22. 23:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, én rossz körökbe mozgok, DE. Ismerek kb 20 vállalkozót. A 20-ból, egyre sem mondhatnám, hogy tisztán jutott oda, ahol tart. Hozzá teszem, ha tiszták maradnak, most nem vállalkozók, hanem gépsoron, valami autós kütyüt pakolnak össze.
2015. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát,szerintem valóban rosz körökben mozoghatsz.Én is sok vállalkozót ismerek,ki ilyen,ki olyan.Van aki ott csal,ahol tud,de van aki kínosan ügyel rá,hogy minden törvényt,szabályt betartson.Persze az sem mindegy,hogy mit látnak példákat "fentről" .Mert ha a "nagyoknak" szabad mindent,akkor esetleg "kicsik" is úgy gondolják,hogy nekik is lehet ezt-azt.
2015. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12/12-nek


Magyarországon a szabálykövető tisztességes becsületes vállalkozó éhenhal.Dolgoztam becsületes tisztességes vállakozóknak.Elmondhatom neked hogy a (mára totálisan csődbement) szerencsésebbjei vagy be tudtak húzódni valami üzembe gyárba fix pénzért(esetleg ha volt valami ismeretsége protekciója rokonsága külföldön akkor ott eléldegélget valahogy) ami még oké, a többi meg vagy lecsúszott és fekszik az árokparton, vagy nem tudom mit csinál.Magyarországon egy vállalkozóról annyi bőrt lehúznak hogy jobban teszed,ha inkább semmit nem csinálsz(csak otthon fekszel és meg se mozdulsz) mert egyszerűen nem éri meg vállalkozni.Persze nem mintha külföldön vagy nyugaton annyira rohadtul megérné vállakozónak lenni.Ott is (hasonló a helyzet) mindenki egyre inkább csak bedől.Vállalkozás az olyan mint a kutya vacsorája.(vagy van bevételed vagy nincs)Persze ha becsületes vagy a járulékokat adókat tejelned kell folyamatosan.(nincs is más választásod mert ha nem rendelkezel protekcióval az apehnél vagy bárhol akkor adóelkerülésért majd mindenki rád fog szállni)Magadnak termelsz magadat szponzorálod aztán vagy sikerül talpon maradnod vagy nem.Sok-sok pénz kell hozzá,ész,üzleti érzék,komoly hozzáértés szaktudás rutin tapasztalat, abban amivel foglakozni akarsz.Rátermettség,talpraesettség,túlélési tapasztalat,ismeretség stb.Becsületes úton vállakozásból nem igen lehet megélni sehol.többnyire csak a kiadás van, meg a pénzt viszi.Bonyolultabb dolgokba nem igen érdemes belevágni a fejszét(például műszakiterület épitőipar a halálán van a világon mindenütt rövid határidőn belül kell elvégezni mindent ha ez nem sikerül utánna jön a kötbér büntetés stb) mert az ilyesmibe hamar bele tud törni a bicska és az igen fájdalmas tud lenni.Inkább egyszerübb dolgokba érdemes mobil fagyi árus,vagy wattacukros,lángos.csirkesütő (tepertő sütő is nagyon megy) hamburger palacsinta sütő piacozás kocsma mozgó(nemzetidohánybolt) bolt stb.

2015. dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én azt elfogadom,hogy te csak ilyet tapasztalsz,én nem. Persze azt nem vitatom,hogy ez a jellemzőbb,hiszen évente számtalan vállalkozás szűnik meg.Egyértelmű,hogy sokan csak a törvények,szabályok kijátszásával tudnak csak a felszínen maradni,de azért nem mindenki.
2015. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze az igaz,hogy inkább az általad is említett egyszerűbb vállalkozásokba érdemes belevágni,bár van olyan ismerősöm,aki saját ötlet alapján vágott bele a dologba és lassan 5éve egészen szépen "muzsikál".Igaz, jellegéből is adódóan valószínűleg soha nem lesz többszáz embert foglalkoztató cég belőle,de hát,neki nem is igazán ez a célja.Van egy kis sikeres vállalkozása,van kereslet arra amit előállít és ennyivel be is éri.
2015. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13, van amiben igazat adok neked, de van amiben azért nem. Nekünk egy szoftver cégünk van. Leginkább kitartás kell hozzá, meg küzdés. Te átvágni az ügyfeleket nem kell.
2015. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

# 15/16


Én nem a többszázfős vállakozásokról hanem inkább a periférián lévő ilyen egészen mikro sőt inkább az egyszemélyes egyéni vállakozóról beszélek aki nekivág egyedül az EU-nak munkát vállalni és önhibáján kívűl(lehet hogy egy csőd miatt) ott hal meg odakinnt mert nem tud magának fehajtani annyi melót se amennyiből egyáltalén el tud valahogy tengődni.enni lakni stb


#16/16

azért szerintem egy szoftvercég üzemeltetéséhez a kitartáson és küzdésen szorgalmon kivül kell még oda egy pár dolog.Szakértelem hozzáértés IT ismeretek,kapcsolatok stb. nemde ? ;-)

2015. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!