Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már igenybe vettem 10...

Ha már igenybe vettem 10 évvel ezelőtt a szocpolt, akkor most kaphatok CSOK-ot?

Figyelt kérdés

10 evvel ezelott kaptunk 2 millio szocpolt. Akkor vettunk egy lakast. 3 gyerekem van.


Megkaphatom e a 10 milliós támogatás 2 millióval csökkentett részét akkor ha maradok abban a lakasban amit 10 évvel ezelőtt vettem?



2015. dec. 16. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
remélem nem
2015. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt mondta Lázár János:


"A miniszer közölte azt is, akik eddig igényelték már a csok-ot vagy korábban az úgynevezett szocpolt, azok a felvett összeggel csökkentett támogatást igényelhetnek."


Ezért gondolom, hogy esetleg jár nekem is a támogatá.

2015. dec. 16. 21:41
 3/11 A kérdező kommentje:
Azaz támogatás.
2015. dec. 16. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi pénz munka nélkül! De jó annak, aki tud szülni!
2015. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gyerekvállalás csodás dolog,de remélem hogy itt nem áll meg a kormány 6 után 20mft, 9 után 40mft,mivel fogy a magyar és az emberiség
2015. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van lakásotok, nagyobbat akartok? Önkormányzat fogja megkapni a közlönyt. Abból tudják ők is...

Férjem mondja nem csinálunk 2 gyereket? Kapunk 10 millát??

De 50 évesen fogok még 2 gyereket szülni...

2015. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez még friss, majd eldől.
2015. dec. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Úgy értelmeztem, hogy 0-1-2 gyereknél lehet igényelni, ha ígérik a hármat, új lakásnak kell lennie, 40 év alatti házasokra vonatkozik. A kisebbség nagyon alsó rétegét pedig nem érinti, mert legalább az egyik szülőnek dolgoznia kell (biztosítási jogviszony szükséges).
2015. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Akkor akiknek már megvan a 3 gyerek, van az egyik félnek aránylag jól fizető munkája és soha nem vette még igénybe a csokot vagy szocpolt ráadásul 40 év alatti házasok azoknak csak az alap (2M - 2,6M -ig) csok jár? Így ez elég igazságtalan.
2015. dec. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem érint már.

Szerintem ha semmilyen szocpolt / csokot nem vettek igénybe, életkor munkaviszony is megfelel, igénybe vehetik a 10 millát.

Saját tőke tuti kell hogy legyen. Az mindig is kellett. Szocpol, és ha kellett bank kölcsönt is kaptak. Kb ebből lett lakás a 30 és ennél régebben építkezők / első lakásuk vásárlásánál.

( a további 10 milliót 3 % kamattal?? alaposan gondolja meg aki belemegy. Öregebbek emlékezhatnek arra, kb 1993 vagy 95 ben 1 tollvonással megszüntették az akkori 3 % kamaú hosszú lejáratú lakáshitelt. Tőke tartozás fele elengedve. Maradék összegre rövideb időre, és bizony piaci kamat. Mi beleestünk, tudom miről írok. Aki nem hiszi, kérdezze meg a most kb 45 éveseket, vagy idősebbeket. Sokan választottuk a fele elenged, és piaci kamatos mizériát )

2015. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!