Mindent összevetve,remélem nem akarnak annyira kiszúrni velünk a döntéshozók,hogy nekünk ítélik a rendezést. Tartok tőle,nagyon ráfaragnánk.
2015. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
12/17 anonim válasza:
Nehogy úgy járjunk, mint a 96-os világkiállítással. Elkezdték az előkészítését, megvolt a helyszín, már felépült pár létesítmény is, aztán az MSZP-SZDSZ kormány leállította.
2015. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
13/17 anonim válasza:
Hát,igen.Ezért lenne jó,ha már a jelenlegi kormány leállítaná,nehogy későn ébredjenek rá,hogy túl vállalták magukat.Mert akkor már eső után köpönyeg...
2015. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
14/17 anonim válasza:
Egy olimpia akkor nyereséges, ha egyrészt már megvan hozzá az infrastruktúra, másrészt semmilyen építéshez nem társul semekkora korrupció.
Na most egy Olimpia garantáltan megásná Magyarország gazdasági sírját.
Nézd meg a görögöket: Görögországban kb akkora volt a korrupció, mint nálunk, max magasabb kicsivel. Az olimpia amúgy is iszonyat nagy pénz (több ezer milliárd FT), de a görögöknél 9-szer (KILENCSZER!) többe került, mint amennyibe kellett volna, a sok korrupció és haveri cég miatt. Az olimpia is egy jó nagyot lökött Görögországon a gazdasági szakadék és csőd felé. Mellesleg az esetek többségében az épületek 90%-a kihasználatlan marad olimpia után, az enyészeté lesz. Ez pedig igencsak luxuspazarlás egy amúgy is szegény országban.
Nagyon remélem, hogy nem adják Budapestnek az olimpiát.
2015. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
15/17 anonim válasza:
Mégis teljes bizonyossággal nem lehet azt mondani, hogy ráfizetéses lenne az olimpia. Elvileg meg lehetne csinálni költséghatékonyan is. Abban reménykednek az olimpia támogatói, hogy hosszútávon érné meg, mert sokkal ismertebb lenne az ország, több befektető is jönne, az idegenforgalom ugrásszerűen növekedne.
2015. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
16/17 anonim válasza:
#15:Persze,elviekben lehetne,csak a gyakorlat nem ezt mutatja.Elviekben a görögök is feleennyire tervezték a költségeket,meg voltak tervek a létesítmények olimpia utáni kihasználására,csak valahogy nem sikerült.Tekintve, hogy egy-egy beruházás költsége mennyi szokott lenni nálunk az előzetes tervekhez képest,,szerintem esélytelen a dolog.Mindenestre gyanús,hogy Hamburg és más nálunk jobban álló,gazdagabb városok(országok),nem tolonganak a lehetőségért.Pedig náluk sokkal kevesebbet kellene költeni az utakra,szállodákra,létesítményekre,stb.
2015. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 anonim válasza:
Szerintem a németeknek elegük van abból, hogy az Uniót főleg ők finanszírozzák, a görögöket meg kellett segíteniük, most itt a terrorfenyegetés, és a migránskérdés. Van negatív és pozitív példa is olimpiarendezésre, és nem tudni mi lesz 8-9 év múlva. A kérdés, hogy egyáltalán hiszük-e Magyarország valamiféle felemelkedésében? Mert ha nem, akkor tényleg felesleges merész célokat kitűzni. Döntsön a nép!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!