Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogi diplomával, angol és...

Jogi diplomával, angol és német után melyik nyelvet érdemes megtanulni, esetleg az oroszt?

Figyelt kérdés
2015. okt. 5. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Igen, az oroszt. A keleti szelet már érezni lehet.
2015. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orosz vagy kínai
2015. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogyha logisztikus lennél, akkor mindenképpen az oroszt mondanám.


Viszont így, hogy jogi diplomád van.Talán inkább a francia kellene 3. nyelvnek.

2015. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is gondoltam a franciára, mert mégiscsak az európai diplomáciai nyelv (volt) sokáig, amit manapság talán a német átvett. Az oroszt illetve a kínait pedig világpolitikai szinten lehet mérni.
2015. okt. 5. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet erre általános választ adni.


Azt mondod, már van egy jogi diplomád, szóval remélhetőleg van valami elképzelésed arról, mit akarsz kezdeni az életeddel. Ehhez kellene hozzá illeszteni a harmadik nyelvet.


Pl. ha a közszférában akarsz elhelyezkedni, akkor értelmes lehet a francia, mert Brüsszelben kis (nagy) szerencsével nagyon jó állásokat lehet megcsípni.


Meg hát tudsz angolul meg németül, Magyarországon messze ez a két nyelv a legfontosabb és leghasznosabb. Ha csak már most nincs valami konkrét állásod, amihez kell egy harmadik nyelv, vagy nincs valami konkrét célkitűzésed, amit mi nem tudhatunk, akkor tanuld azt, ami téged leginkább érdekel.

2015. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk oroszt nem tudom, minek tanulni, hacsak nincs vele valami konkrét terved. Semmivel sem hasznosabb, mint a spanyol, francia vagy akár az olasz. Vagy adott esetben akár a lengyel vagy a szerb.
2015. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kínait meg kábé 25 évesen szerintem nem sok értelme van elkezdeni megtanulni, hacsak nem vagy fanatikus. Nekünk sokkal nehezebb, mint egy európai nyelv.
2015. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!