A dublini egyezményt nem arra találták ki, hogy európa népe saját magát óvja?
Nekünk mi közünk van az arabokhoz? Ök alá sem írták ezt az egyezményt -.- ma most nálunk lenne háború őket nem érdekelné mi van európában, mint ahogy eddig sem érdekelte, amikor itt volt gond. Ezt az egyezményt arra találták ki, hogy pl ami ukrajnával is történt, ilyen esetben a háborús zónából a magyar barátokhoz, család tagokhoz menekülhessenek.. vagy én értelmehem rosszul?
És azt mondja a menekült, h ő csak a bátyjához akar eljutni németországba.. itt nem az a kérdés miért nem juthat el a bátyjához, hanem az, hogy a bátyja mi a francot keres németországban?
Attól mert nem Európai, az Indiai is taníthat itthon egyetemeken, gyakorolhat orvoslást, tehát a kérdésednek nincs sok értelme.
Az arab is élhet itt, és te is náluk, ha megfelelsz a kritériumoknak, pl egy arab ha beszél angolul és van egy vállalkozása vagy jó szakmája, simán letelepedhet itt.
Arra ugye gondoltál hogy ezt próbálják is egyensúlyban tartani? Például nem Európai földrészen zajló háború elől, ide jöhetnek, de nekünk meg tartózkodni kell a háború kialakulásától. Szerinted miért nem lőnek sehol Európában határsértőkre?
Egyébként meg ha még is háború törne ki, akkor Brazília, Argentina, Amerika is egy megoldás. Ugyanis anno 56ban elég sokan kimentek Dél Amerikába, bizonyos okok miatt. Azt nézték hogy van-e szakma, nyelv aztán mehettek.
Kérdező, a dublini egyezmény nem arról szól, mint amit a kérdésedben leírsz.
A Dublin III-ként emlegetett jogszabály annak a meghatározására irányul, hogy egy unión kívüli állampolgár vagy hontalan személy által az EU-tagállamok valamelyikében nemzetközi védelem iránt benyújtott kérelem megvizsgálásáért melyik tagállam felelős. Főszabály szerint ezt a felelősséget az a tagállam viseli, melyen át a menedékkérő belépett az EU területére.
Az egyezmény fő célja annak megakadályozása volt, hogy egy kérelmező több tagállamban is benyújtson kérelmet, hogy a kérelmezők "ne keringjenek" az EU-n belül.
A dublini menekültügyi rendszer másik építőköve az úgynevezett EURODAC rendelet. Ez utóbbi európai szintű ujjlenyomat-adatbázisról szól. Az adatbázist az EU területére illegálisan belépettektől vett ujjlenyomatok alkotják. A tagállamok feladata az ilyen ujjlenyomatok levétele és a központi adatbázisba való eljuttatása. Ebből az adatbázisból megállapítható, hogy mely tagországban vették le először az illető ujjlenyomatát, és alapesetben ez határozza meg a menekült jogállás iránti kérelem elbírálásának kötelezettségét is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!