Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik sortüzet nyitnának a...

Akik sortüzet nyitnának a bevándorlókra: titeket miért zavarnak?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom és olvasom, hogy mindenki szenved a menekültektől. Pontosan miért?

2015. szept. 9. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Van olyan aki komolyan gondolja, hogy halálos erővel kéne védeni ellenük a határt? Nem hiszem.


Ugyanakkor ne legyünk vakok a történtekre. Naponta több ezer bevándorló érkezik csak a magyar határra, ezeknek a nagyja rögtön az illegális határátkelést választja, annak ellenére, hogy a határátkelő helyeken fogadnák őket.


Tehát alapból nem szándékoznak együttműködni a helyi hatóságokkal. Nem hajlandóak jogkövető magatartásra. Továbbá, az ilyen módon érkezett embereket nem lehet, vagy csak részben lehet ellenőrizni. Akiket regisztrálnak, azokat sem azonosítják be, így nem tudhatjuk, hogy ő egy menekült, vagy éppen ISIS terroristája. Mostanra sajnos már nem is kérdés, hogy van-e közöttük terrorista, mert ez már bizonyított tény, hanem csak az, hogy mennyi.


Szóval igenis szükséges lenne őket a gyűjtőpontokba kényszeríteni, háttérellenőrzést végezni és csak utána regisztrálni vagy továbbengedni.

2015. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Akkor, hogy válaszoljak...NEM KÉRÜNK BELŐLÜK! EGYET SEM! NINCS JOGUK ITT LÓFRÁLNI! Mellesleg Európa vesztét okozzák, és rohadt sok pénzbe is kerülnek.
2015. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%
És hol van bizonyítva ez a tény?
2015. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Öcsém, ez nem válasz:


"Akkor, hogy válaszoljak...NEM KÉRÜNK BELŐLÜK! EGYET SEM! NINCS JOGUK ITT LÓFRÁLNI! Mellesleg Európa vesztét okozzák, és rohadt sok pénzbe is kerülnek."


Neked mi a fenét ártottak? Mit? NEKED. Érted :D

2015. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Majd megtudod, amikor nálunk is ez lesz és agyonvernek majd, mert te nem akarsz velük együtt nyervákolni Mekka felé.


https://www.youtube.com/watch?v=AE7BZ_MRSrA

2015. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Imádom a jósokat.


"mi lesz majd nálunk"

2015. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Én csak kértem azt a bizonyított tényt, hogy itt terroristák vannak.
2015. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

22-es válaszoló:


részben egyetértek, részben ellenvéleménnyel vagyok az általad leírtakkal kapcsolatban. nem akarok állást foglalni, de nyilván sok tényezője van a kialakult problémának. szerintem az első és legsúlyosabb gond a gazdag arab országok mély hallgatása, holott például az emirátusoknak - ahol aztán tényleg kolbászból van a kerítés - érdeke lenne befogadni szíriaiakat.


de ez csak egy felvetés, a történet máshogy alakult, és én nap mint nap olvasom, hallom, hogy sokan igenis agyonlőnék a bevándorlókat, sortüzet nyitnának rájuk stb. és szerintem sokan komolyan is gondolják. én úgy gondolom, hogy aki egy csoportosulás vérét kívánja, annak nyilván valamilyen nagyon komoly indítéka lehet erre, esetleg a saját privát környezetében történt valami, ugyanis az ilyesfajta megnyilvánulást biztosan megalapozta valami előítéleteknél, terrorizmustól való félelemnél fajsúlyosabb dolog. terrorizmus eddig is volt, 9/11 óta másról sem szól az élet, hogy nincs biztonságos hely a bolygón. nem hiszem, hogy csak azért, mert most éppen erre jött több tízezer muszlim, ne lenne kevésbé vagy jobban veszélyes bármilyen nyilvános tér, és hogy önmagában ez képes felszítani tömeggyilkos gondolatokat.

2015. szept. 9. 21:34
 9/20 anonim ***** válasza:
persze nem halálos lövésekről van szó, olyat senki sem akar
2015. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Nem sortüzet akarnak, elég egy két lövés, és igen erős ellenállás (pl.könnygáz, gumilövedék) és majd ezerszer meggondolják, hogy erre jönnek-e..."


ebből szerintem két forgatókönyv következhet:

a, felhergelődnek a bevándorlók, és részükről is, valamint a magyar rendőrség/honvédelem részéről is komoly veszteségek keletkeznek a kialakult háborús helyzettől. egyelőre nincsen lövöldözés a határon, sem az utcákon, jobb lenne, ha elkezdődne a harc?

b, keresnek más útvonalat Nyugat- és Észak-Európába, de akkor megdől a fenti állítás, hiszen végeredményben elérik az EU-t, nem állítottunk meg senkit és semmit. ugyan nem Magyarországon keresztül mennek, de a sokat emlegetett "Európa vége" úgy is bekövetkezik, nem?

2015. szept. 9. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!