Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne a kormány feladata...

Miért lenne a kormány feladata a menekültek ellátása?

Figyelt kérdés
Folyton ezt az érvet hallom, de nem egészen értem, hogy miért. Magyarország nem jóléti állam. Sosem volt az. Ezek az emberek törvénytelenül vannak az országban. A magyar kormánynak a magyar állampolgárok irányában vannak kötelezettségei, a magyar állampolgárokért felelős. Szép dolog ha a civilek segítenek, de ennek miért kéne kötelezőnek lennie, valami elcsúszott konyhamoralizálás alapján?

2015. szept. 5. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert Magyarorszag teruleten mindig az aktualis kormany az illetekes. De nincs ezzel gond, hiszen a befogado taborokban minden segitseg adott. Aki nem megy be a taborokba, azoknak nem adnak csak a civilek, de az utcan mar nem is a kormany dolga, hogy egyenkent szaladgaljon a menekultek utan kajacsomagokkal.
2015. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Miért lenne a kormány feladata a menekültek ellátása?"


Mert ezt írja elő a vonatkozó törvény.


"A magyar kormánynak a magyar állampolgárok irányában vannak kötelezettségei, a magyar állampolgárokért felelős."


Is. Tehát nem csak és kizárólag.


"Szép dolog ha a civilek segítenek, de ennek miért kéne kötelezőnek lennie"


Nem kötelező. Téged sem kényszerít rá senki, engem sem, másokat sem.

Az önkéntesek (mint a szó is mutatja), önként, saját jószántukból segítenek.

És hogy miért? Mert a menekülteknek addig is enniük, inniuk kell, amíg eljutnak egy táborba. Ez pedig különböző okok miatt nem megy olyan gyorsan, mint kellene. (Pl. mert nincs elég ügyintéző, vagy mert hétvégén egyáltalán nincs ügyintézés; és mert olyan sokan vannak, hogy amíg aránylag normálisan folyt az utaztatásuk még egy-két héttel ezelőttig, akkor is sokszor csak napok múlva kerültek sorra, tehát kénytelenek voltak a pályaudvarokon vagy a tranzitzónákban dekkolni.)

2015. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, csak azt érzem kicsit igazságtalannak, hogy megbélyegzik az országot nyugaton, hogy kegyetlenek, embertelenek, meg még Isten tudja, hogy mik vagyunk, meg éheznek a menekültek, pedig a zömük önszántából nem megy táborba, utasítja vissza a kaját, innivalót. Utána meg a gyerekeik kezébe olyan táblákat adnak, hogy 'Food please'.
2015. szept. 5. 23:10
 4/4 anonim válasza:
Én sem értem, ennyi erővel mért kell útlevél ha az illegális bevándorló igy is úgy is bejöhet? (nincs hosszú i-m nem kérek nyelvtannácikat)
2015. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!