Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt én számolom félre vagy...

Ezt én számolom félre vagy ennyire ostoba az újságíró? (bevándorlók haladási sebessége)

Figyelt kérdés

Idézek egy cikkből:


18:30 Még legalább egy hét a határig


"A menekültek eddig több mint 20 kilométert tettek meg a budapesti Keleti pályaudvartól Biatorbágyig, nagyjából négy óra alatt, több rövidebb pihenő közbeiktatásával. Hegyeshalomig még körülbelül 150 kilométerre vannak, tehát - 5 km/óra sebességgel számolva - még akkor is heti járásra vannak az osztrák határtól, ha közben nem alszanak."


Mi van??? Ha alvás nélkül számoljuk a haladásukat 5km egy óra alatt az az 24*5=120km egy nap alatt. 4 óra alatt 20km-t tettek meg. Sehogy nem jön ki az egy hét.


2015. szept. 4. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem tevedet az ujsagiro, csak azt felejtette odairni, hogy akik egy het mulva fognak odaerni, az mar az 5.csoport lesz.
2015. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt már elhiszem.
2015. szept. 4. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Napot vette figyelembe, nem az órákat.

Mivel csoportról van szó (gyakran meg kell állni, este nem mennek, sokan köztük nem bírja a hosszú sétát...), így napi 20-30 km-nél többen nem nagyon fognak megtenni gyalog. Tehát céljukig kb egy hét kell.

Persze lesznek olyanok, akik leszakadnak és önálló tempóban hamarabb beérnek.


Amiben hibázott, az "ha közben nem alszanak" rész.

2015. szept. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első sort olvasd:


"A menekültek eddig több mint 20 kilométert tettek meg a budapesti Keleti pályaudvartól Biatorbágyig, nagyjából négy óra alatt."


Tehát a maradék 20 órában pihennek, várják a többieket?

2015. szept. 4. 21:33
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
Mentél te már életedben 20 km-t egy nap alatt? Hosszabb távot, ha nem vagy ráedzve kb napi 25 km-ként tudsz megtenni, gyerekkel, holmival a 20 km se rossz teljesítmény.
2015. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
20 km egy nap alatt semmi. Gyerekkel biztosan durva és valszeg lassú a haladás, de igen én mentem már ennyit. Pontoabban 37 kilómétert 5,5 óra alatt változó domborzati viszonyok között. Aztán vissza. Visszafelé már lassabban ment kb 8 óra volt az út. Szeretek túrázni. )
2015. szept. 4. 22:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván tudod, hogy egy középtávú (50 km-es) teljesítménytúrának 12 óra a szintideje. És ha annyit legyalogoltál ilyen tempóban, akkor örülsz, ha pihenhetsz a következő 12 órában. Szóval a napi 30-40 km teljesen reális becslés.
2015. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:

"Szeretek túrázni"

És bakancs nélkül, sportcipőben, aszfalton mennyit terveznél be egy napra, ha 250 km-t kell megtenned?

2015. szept. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező teljesen rossz a megközelítésed. Egyént veszel alapul, órákra lebontva. Ahelyett, hogy csoportot néznéd az egész napot figyelembe véve.

A leggyengébb láncszem elve alapján a csoport olyan gyors, mint a leglassabb tagja. Még akkor is, ha bizonyára van köztük olyan, aki 2 nap alatt végigjárná a távot.


Mellesleg visszaemlékezve saját élményeimre, nekem nem is a táv hosszával volt a gond, fizikailag többet is tudtam volna menni. Inkább a folyamatos monoton meneteléssel. 1000+ ember esetében ez még inkább előjön.


Viszont most már sose tudjuk meg, mivel a kormány volt olyan hülye, hogy elfuvarozza őket.

2015. szept. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaja, ezt már nem tudjuk meg.
2015. szept. 5. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!