Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobboldali pártok azok náci...

A jobboldali pártok azok náci pártok, vagy csak kizárólag szélsőjobbosok a nácik?

Figyelt kérdés

2015. aug. 27. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Csak a szélsőjobb.


szélsőjobb=náci


szélsőbal=komcsi

2015. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
A nácik a német harmadik birodalom emberei voltak, nem sokan élnek már közülük.
2015. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A német nemzeti szocializmus baloldalról jött , munkáspárt volt . Olaszoknál , (angoloknál) és az USA-ba a nemzetet képviselők a demokraták ők "szocialisták" a liberálisok az ellenzék . A mérsékelt jobb és baloldal optimális , a felforgatás lázítás a szélsőségekből és titkosszolgálati provokációból ered .
2015. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ma már nem is nagyon vannak igazi nácik, csak jól lehet dobálózni ezzel a szóval...
2015. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A nácizmus egy jól körülhatárolható ideológia, kevés követője van, és azok is neo-nácik, vagyis a Hitler-korabeli ideológiát a jelenkori viszonyokra, helyzetekre, problémákra alkalmazzák át. A politikai jobboldal viszont ma már nem igazán jól meghatározható fogalom, egy ideológiai katyvasz, mindenki mást ért alatta. Sok szempontból a Fidesz és a Jobbik "baloldalibbak", mint az MSZP.
2015. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Duenna ***** válasza:
29%

Náció = nép, nemzet


A náci szót a baloldali-liberálisok direkt ledegradálták (lealacsonyították, leminősítették, lenézték) azért, hogy a népek, nemeztek ne is próbálják ezt a szót használni önmagukra.


Multinacionális = több nemzetre, országra kiterjedő érdekű, érdekeltségű (vállalatok)


Ilyenkor miért is fogadjuk el a szóban a "náci-náció" kifejezést? Mert nem lehet másképp kifejezni azt, hogy "nemzet-nemzeti".


Akkor miért vagyunk ennyire megrémülve a "náci" kifejezéstől????????

2015. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%

A következő képpen néz ki a politikai paletta:

-szélsőbal: ide tartozik a liberalizmus (kulturális marxizmus) és kommunista ideológiájú pártok. A szélsőbal mindkét irányzata egy utópisztikus jóléti államot képzel el, elítélik a fajok közti megkülönböztetést, valaki származása miatti üldöztetést. A kommunisták legfőbb ellenségképe a gazdag réteg (burzsoá), még a liberálisoknak a nácik/nacionalisták. Mindkét irányzat diktatórikus módszerekkel nyomja el a másként gondolkodókat a kommunistáknál titkosrendőrség van, még a liberálisoknál jogvédő szervezetek tartják terrorban a lakosokat. Mellette az állami média propaganda gépezete gondoskodik a lakosság "szellemi fejlődéséről". Mind a kommunista mind a liberális tudatosan rombolja az adott nép nemzeti érzéseit, jelképeit és minden ember egyenlőségét hirdetik. A kommunizmusnak eddig nagyjából 100 millió áldozata volt (Sztálin, Lenin, Mao), a liberalizmusnak olyan 40 millió (jakobinus diktatúra, Robespierre, Saint-Just, francia forradalmárok, Napóleon, amerikai indiánok szervezett kiirtása, jelenlegi svéd diktatúra). Magyarországon a Magyar Liberális Párt (Fodor Gábor) és a Munkáspárt (Thürmer Gyula) képviseli ezeket az eszméket.


-baloldal: itt vannak a mérsékeltebb szociáldemokraták, szocialista pártok. Papíron elsősorban népjóléti intézkedéseik vannak, ők is elvetik a hagyományokat, látszat demokratikus intézményeket tartanak fent. szokták is mondani hogy a szociáldemokrácia a kommunizmus előkapja. Az Őszirózsás Forradalom idején a tüntető nép nagyjából fele vörös volt, az őszirózsás forradalomárok kiáltották ki később a Tanácsköztársaságot. A hivatalos indulójuk a nemzeti himnusz helyett nekik is az internacionálé:

https://www.youtube.com/watch?v=xF8c0-t9_IU

Hozzájuk kötődik a világ ilyen nagy mértékű környezetszennyezése, a különféle forradalmak és éhínségek a világban, a kizsákmányolás. Több millió ember halála szárad közvetlen és közvetett módon a kezükhöz. Jelenleg a baloldal a korrupció melegágya. Az ő vezetésük alatt adták el Magyarországon a legtöbb állami tulajdont a külföldnek. Magyarországon az MSZP (Mesterházy Attila, Tóbiás József), DK (Gyurcsány Ferenc), Együtt (Bajnai Gordon) képviseli ezeket az eszméket.


-centralisták: ők lehetnek jobbközép és balközép pártok, de ide tartoznak a zöld pártok is. Mérsékelten követik a bal/jobb ideológiát, elsősorban a demokratikus elveket, a megújuló energiaforrásokat, és a békét helyezik előtérbe, emellett korruptak. Támogatják a bevándorlást, mérsékelten hagyománytisztelők és mérsékelten internacionalisták. Magyarországon az LMP (Schiffer András) a képviselőjük.


-jobboldal: ők a konzervatív és hagyomány tisztelő pártok, papíron fontos nekik a nemzeti értékek őrzése, megvédése, ápolása, a keresztény értékek tisztelete. Populista alapon kommunikálnak és politizálnak, ahogy a baloldalra is rájuk is jellemző a korrupció, mutyizások, az álnemzeti intézkedések meg hablatyolások. A nevükhöz fűződik a rabszolgaság intézménye, a kizsákmányoló imperializmus, ők találták fel a koncentrációs táborokat is (az angol konzervatívok a Búr Háborúk idején), nagyjából 40 millió ember vére tapad a kezükhöz (Első Világháború, rabszolgákkal való bánásmód, gyarmati terjeszkedés) Magyarországon a Fidesz (Orbán Viktor), és a KDNP (Semjén Zsolt) a képviselőjük.


-szélsőjobb: a szélsőjobbnak 3 irányzata van, a nacionalisták, a fasiszták és a nemzetiszocialisták. Közös bennük a nemzeti értékek védelme, őrzése, megóvása, a történelmi hagyományok ápolása, viszont vannak köztük eltérések. A nacionalisták csak és kizárólag nemzetben gondolkodnak, elvetik a nemzetek közötti együttműködést (EU ellenesek), gyakran hivatkoznak a keresztény erkölcsre, megfigyelhető náluk a szomszéd népek ellen irányuló sovinizmus, valamint a nemzeti kommunista rendszerekkel való szimpatizálás. A nacionalista állam lehet diktatórikus vagy parlamentáris is, legfőbb ellenségképe a szomszédos nemzetek, liberalizmus. A nacionalista eszme legalább 80 millió emberéletet követelt (Első Világháború, különféle nemzetek közötti háborúk). Magyarországon a képviselője ennek az eszmének a Jobbik (Vona Gábor). Ezzel szemben a nemzetiszocialisták azok egyszerre internacionalisták, hazaszeretőek és a fehér nemzetek közötti egységben (White Unity) gondolkodnak. Támogatják az európai integrációt csak más alapon (egy egyfajta birodalmi alapon képzelik el), elvetik a fehér nemzetek közötti nacionalizmust és a fehér országok közötti békét hirdetik, egy magyar nemzetiszocialista testvérként tekint például egy szlovák nemzetiszocialistára. Szoros köztük az együttműködés, jelenleg az európai NS pártok összehangoltan tevékenykednek. A legtöbb nemzetiszocialista vallás ellenes, szerintük Istent a Vezetőnek (Führernek) kell helyettesítenie. A nemzetiszocialista államszervezetben erős diktatúra van, az élet minden területe állami kontroll alatt van. A legfőbb ellenségképe a zsidóság, kommunizmus, liberalizmus, a nemzetiszocializmus kezéhez nagyjából 50 millió ember vére tapad (Második Világháború). Magyarországon a politikai képviselőik a Pax Hungarica és a Vér és Becsület (Domonkos Endre János). A fasiszta államszervezet diktatórikus, mégis jellemző rájuk egy egyfajta kerekasztali demokrácia. Az olasz fasizmusban például a Fasiszta Nagytanács választotta bizonyos időközökre a vezetőt (Mussolinit újra és újra megválasztották, végül csak 1944-ben mondatták le). Ez az ideológia is a a régi nemzeti nagyságra apellál de szívesen működik együtt más fasiszta szervezettek is, halvány internacionalizmus megfigyelhető náluk is. Legfőbb ellenségképe közé nem a zsidók tartoznak (bár megfigyelhető náluk is az antiszemitizmus, Olaszországban a fasizmus idején alig nyúltak a zsidósághoz) hanem a kommunisták, demokraták, liberálisok, szocialisták, nem jellemző rájuk a népirtás sem. Mellette tisztelik a keresztény hagyományokat is, erős köztük a vallásos indíttatás. A fasizmus kezéhez tapad minden ideológia közül a legkevesebb vér, nagyjából félmillió áldozata volt (Második Világháború).

2015. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Duenna ***** válasza:

7-es!


Nagyon jól összefoglaltad! Köszönöm! :)

2015. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Duenna, a náci nem a náció szóból van, hanem a nemzetiszocialistából, azaz németül NAtional soZIalist, nazi. Ez lett magyarosítva nácira.
2015. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 BlackSword ***** válasza:

Eredetileg a Náci szó a Német Nemzetszocialista Munkáspárt, rövidítéséből származik, ami NSDAP volt... Csak a náci szót könnyebb volt kimondani... Maga a párt megszünt, és nem alakulhat újra, mert a vezetői is halottak...


Ami olyan, mint a náci párt az a szélsőjobb oldal...


De a jobboldal a mérsékelt jobbtól a konzervatívakon át egészen a szésőséges jobboldali nézeteket valló pártokig tart...

2015. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!