Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik háttérhatalom vagy...

Létezik háttérhatalom vagy csupán beteg elmék szüleménye?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 14:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
*kötötten"
2015. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem létezik. Vannak befolyásos emberek és cégek, akik gazdasági alapon "irányíthatják" az eseményeket lobbizással, korrupcióval, de nem háborúra vagy világhatalomra kell gondolni, hanem lobbizásra, vagy tisztességtelen üzleti húzásokra, vagy egy kormány protekciójára. Lásd: Trafikmutyi, TTIP (kereskedelmi szerződés, nem a világ vége), vagy az EU-n belüli Roaming díjak kérdése.



Illuminati féle háttérhatalmak nem léteznek, soha nem is léteztek. Kb. 2005 körül a YouTube-on nagy divat lett összeesküvés elméleteket szőni, és hinni ezekben. Azóta tele van a net beteg emberekkel akik váltig állítják, hogy ezek az elméletek igazak. Az a gond, hogy ezek az emberek találnak hamis bizonyítékokat, amiket XY TV-történész/közgazdász alátámaszt. Az már nem jut el hozzájuk, hogy ezeket a "szakértőket" a szakma lenézi, és az állításaikat igazi bizonyítékokkal meghazudtolja, már ha komolyan veszik őket egyáltalán.

2015. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nyilván létezik.


A világ gazdaági, politikai folyamatait ÉRDEKEK irányítják, és a hasonló érdekű csoportok összedolgoznak.

És lehetőleg titokban tartják céljaikat, hogy az ellenérdeklteknek, a konkurrenciának nehezebb dolga legyen.

Viszont nagyon kiváncsiak az ellenfél dolgaira, ezért kémkednek mindenki után (USA lehallgatási botrányok).


A felállás egyszerű.

Az elit szerint túl sok ember pazarolja a csupán pár millió számára teremtett forrásokat.

A nagyjából 15 millió elitet kb 500 millió rabszolga paradicsomi szinten el tudja látni a meglevő technikai szinten.

tehát 7 milliárd ember felelslegesen pazarol, fogyaszt és szennyez.

Az abszolút globális hatalom kiépítése azért fontos, hogy a 7 milliárd eliminálása ellenállás nélkül menjen végbe, ne torkolljon atomháborúkba és az elit kényelmét veszélyeztető felkelésekbe.

Ehhez van szükség a tömegek keverésére, a kultúrák felszámolására, a fizikai és a lelki ellenállólépesség minimalizálására.

2015. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2015. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"A valóság olyannyira összetett, hogy el kell távolodnunk a dogmáktól, legyen az egy összeesküvés elmélet vagy a szabadpiac" - nyilatkozott James Glattfelder, a tanulmány egyik szerzője."


Tessék. Ezt írta nagyjából minden, a háttérhatalom létezésével nem egyetértő válaszoló. Gazdasági alapon, befolyásos emberek és cégek úgy mozgatják a pénzt, hogy az az ő érdekeiket szolgálja, legyen szó lobbizásról, vagy tisztességtelen üzletpolitikáról. Nem illuminati és szabadkőműves, esetleg cionista mozgalom, hanem kapitalizmus, amiből kiveszi a részét az összes nagyhatalom, USA-tól kezdve Oroszországon át egészen Kínáig.

2015. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15/ "Gazdasági alapon, befolyásos emberek és cégek úgy mozgatják a pénzt, hogy az az ő érdekeiket szolgálja"


Ez rendben is lenne.


De az érdekeket "titokban" sokkal jobban lehet szolgálni és védeni.

Ugye minek mindjárt kiteregetni a lapokat, hogy valójában kik is a felelősek a háborúkért meg a gigantikus gazdasági csalásokért?


Meg aztán milyen jól jönnek a pszichológia, a tömeghipnózis, a vallás, meg a média adta lehetőségek, hogy ezeket az érdekeket érvényesítsük, nem igaz?

Ezt meg ugye hülyeség megosztani azokkal, akinek a bőrét nyúzzák... Tehát a titkot őrizni kell...


Ugye, hogy nincs is olyan messze az Illumináti, ha elfogadjuk, hogy a világ vezetői erkölcstelen módszerekkel érvényesítik érdekeiket?


Illumináti?

Szabadkőművesség?

Rózsakeresztesek?

Bilderberg?


Ezek (meg még sok más) azok a formációk, amik elvesztették titkoságukat, és használói egy réteggel hátrébb menekülnek, hátrahagyva egy-két beáldozható figurát, általában azokat, akik nem tudták a titkot jól tartani.

2015. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16


Nem szeretnélek megsérteni, de eleget vitatkoztam összeesküvés elméletekről ezen az oldalon. A pszichológia, a vallás használata tömegbutításra nálam a konteó dobozba tartozik, a tömeghipnózisról nem is beszélve. Tényleg nem szeretnélek megsérteni, és köszönöm hogy te kulturáltan írtad le a véleményed, de már belefáradtam ebbe itt Gyakorin.

2015. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17/


Pedig lenne átnézni való...


Itt van például a BBC egyik dokumentuma, hogy hogyan használták fel Freud munkáit marketing, majd politikai célokra.


Ha tudsz angolul, akkor :


The first episode of the four-part series introduces us to Edward Bernays, Sigmund Freud's American nephew, and his groundbreaking ideas on population control. "This series is about how those in power have used Freud's theories to try and control the dangerous crowd in an age of mass democracy."


[link]


Persze előfordul, hogy minden bizonyíték ellenére kényelmesebb összeesküvés elméletnek nevezni a nehezen magyarázható jelenségeket.

2015. aug. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18


Tudok angolul, több idegennyelvet is beszélek, épp ezért nem hiszek ezekben. Ahhoz túl sokat olvastam valóságos jelenségekről, különböző forrásokból.


"Sigmund Freud's American nephew, and his groundbreaking ideas on population control. "This series is about how those in power have used Freud's theories to try and control the dangerous crowd in an age of mass democracy."


Freud úttörő volt, de a szakma rácáfol/elutasítja elméletei nagy részét. Ide tartoznak a pszichózisról szóló írásai is.


"But his legacy is a shaky one. Freud has, for the most part, fallen completely out of favor in academia. Virtually no institution in any discipline would dare use him as a credible source."


Forrás: [link]



Edward Bernays "különlegessége" pedig annyi, hogy az elsők között volt akik a propagandát és a PR-t mélyebben tanulmányozták és felhasználták saját/cégeik/klienseik hasznára.


Semmiféle "nehezen magyarázható jelenségről" nincs szó: Propaganda azóta létezik, mióta a társadalmat vezetők (törzsfőnökök, fáraók, császárok, királyok, pártok) irányítják. Például a Római Birodalom korában is volt propaganda: Szemben álló pártok, politikusok írókat, költőket alkalmaztak a saját imázsuk javítására, vagy az ellenfeleik bemocskolására. Gondolj csak Vergiliusra, Horatiusra, Caesar "Commentarii de bello Gallico"-jára, vagy a birodalom fennállása alatt veretett érmékre: Marcus Antonius például saját és Kleopátra arcképét verette érmékre, miközben Augustus ellen harcolt, aki azt állította, Marcus Antonius egyeduralomra törekszik, és megalázza a római hagyományokat, míg ő (Augustus) megvédi azokat.


Ez mindig is a politika része volt, ideológiától, rendszertől függetlenül.


A PR és a propaganda között a különbség annyi, hogy míg a propaganda érzelmekre hat, gyakran (de nem mindig) féligazságokkal/hazugságokkal/alaptalan becsmérléssel/alaptalan önfényezéssel (Caesar dicsőséges - közvetlen "csatorna" a néphez, pozitív érzelem, hűség Marcus Antonius iránt = hűség Kleopátra iránt, Augustus megvédi a népi hagyományokat, Antonius elpusztítja azokat), addig a PR elkerüli ezeket, és próbál a "józan észre" hatni, illetve befolyásolni azt.


"A Samsung árbevétel alapján első helyezett az IT-s cégek között" - PR, tényleg első helyezett, nem az érzelmeidre akar hatni, azt sugallja hogy a Samsung egy nagy és megbízható cég (különben nem lenne #1), pozitív imázst alakít ki, csak PR-t figyelembe véve előbb vesz az ember Samsung telefont mint pl. Huawei-t.


"Magyarország jobban teljesít" - Propaganda. Ki szerint teljesít jobban? Miben? Miért? Mihez képest? Miért releváns ez? Egyáltalán van logika a plakátokon, reklámokban felhozott összehasonlításokban? Azt sugallja, hogy most jobb nekünk, mint régen volt, viszonyítási alap, tény, forrás sehol. Viszont ott egy "kormány" felirat, tehát gondolkodás nélkül rávágja nem kevés ember, hogy a kormány csinált valamit, ami miatt most kérdés nélkül jót kell érezni, büszkének kell lenni, és ha ez nem lenne elég, pakoltak oda egy kis narancssárgát is, csak hogy ne felejtsük el melyik párt volt a "jótevő".



Ez Edward Bernays és az ezeket kutató filozófusok, szociológusok, pszichológusok, marketingesek, PR-osok és propagandisták kiindulópontja. Abban mindegyikük egyetért, hogy ezek természetes, megmagyarázható dolgok, amik mindig is voltak, és mindig is lesznek.


Edward Bernays: "In almost every act of our daily lives, whether in the sphere of politics or business, in our social conduct or our ethical thinking, we are dominated by the relatively small number of persons...who understand the mental processes and social patterns of the masses. It is they who pull the wires which control the public mind."


Nem Illuminati-ról, Bilderbergről, vallásokról beszél, hanem olyan emberekről, mint ő maga is volt: Akik tudják hogyan kell eladni egy eszmét, egy terméket, egy politikust. Ez nem egy zártkörű csoport, ezek PR szakemberek, marketingesek, pszichológusok, szociológusok, és nem tömegpszichózissal vagy vallásokkal, hanem félrevezetéssel, érzelmekre hatással, és ismételt PR húzásokkal dolgoznak.


Még egy idézet: "The conscious and intelligent manipulation of the organized habits and opinions of the masses is an important element in democratic society."


A víz nedves... A demokrácia lényege az, hogy egy párt meggyőze a népet, szavazzon rájuk. Az, hogy hogyan győzik meg a népet, az általuk alkalmazott szakembereken, és a saját moráljukon múlik, nem pedig egy szektán, háttérhatalmon. A politikát a résztvevők befolyása, pénze, és az határozza meg, mennyire tud hatni XY párt a népre.


"Persze előfordul, hogy minden bizonyíték ellenére kényelmesebb összeesküvés elméletnek nevezni a nehezen magyarázható jelenségeket."


Az is előfordul, hogy kényelmesebb intellektuálisan felsőbbrendűnek tekinteni magunkat, és összeesküvés elméletekben hinni, azok után kutatni, a cáfolatokról, tudományos magyarázatokról, szakmai véleményekről nem tudni/nem venni tudomást. Ez nem egy ad-hominem ellened, hanem ezt látom ezen az oldalon. Egy dokumentum film, egy rövid cikk, vagy egy TV-tudós műsorának megnézése után rengetegen elhisznek különféle összeesküvés elméleteket. Ha megkérdőjelezik azokat, nem cáfolatot keresnek, hanem magába az összeesküvés elméletbe ássák bele magukat. Ezzel az a baj, hogy a másik oldal véleménye nem jut el hozzájuk, és egy idő után képtelenek lesznek racionálisan gondolkodni. Mindenre ráhúzzák, hogy összeesküvés elméletről van szó, egészen addig, amíg be nem mesélik maguknak, hogy egy felépített, tényeket felmutató cáfolat is hamisított, Illuminati/ágy alatti szörny által írt hazugság. így ugyanúgy hat az emberekre egy konteó-párti filmes, mint egy marketinges vagy egy PR csapat. Befolyásolja a gondolkodásmódod, rossz kérdésekre vezet rá, amíg a racionalitásod vicc tárgyává nem válik. Ez is üzlet: Kell nekik a nézettség, a reklámbevétel, el kell adniuk a teóriájukat.


A kényelmességről annyit, hogy szerintem kevesebbet foglalkozik ezekkel/gondolkozik egy konteós valaki, aki Facebookon olvasott valamit a chemtrail-ről, vagy látott róla egy dokumentum filmet és egyből elhitte, mint valaki aki utána nézett a dolognak, és különböző források alapján megpróbál objektív véleményt alkotni. Az előbbiből sajnos sok van ezen az oldalon és úgy általában, az utóbbiból pedig nem elég.



Ismétlem, ez nem ad-hominem, te eddig normálisan válaszoltál, a véleményedet tiszteletben tartom, és az álláspontodat is objektíven próbáltam megvizsgálni, az utolsó 2 bekezdés a konteósokra irányuló általánosítás, ha nem érzed magadénak a kritikát, ne vedd magadra.

2015. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19/


Belenéztél a filmbe, vagy csak az alapján a rövid ismertető alapján gondolod amit írsz?


Freud megmutatott egy utat, Bernais pedig elindult rajta.

Ennek az útnak részletei bekerültek a köztudatba, más részei pedig megmaradtak egy szűkebb "hozzáértő" réteg kezében, valahogy úgy, mint az "atomtitok"... és igen lassan válnak a részletek köztudottá.


Például, hogy a homloklebeny az agy legfiatalabb része, és ott születnek az erkölcsi döntések.

Ennek a blokkolásával lehet "praktikus" döntéseket kicsikarni.

A homloklebenyt blokkolja, gátolja a hangos zene, zaj, villogó fények, események gyors változása, és így elsősorban ösztönös döntéseket hozunk és nem erkölcsieket.

Ezért van hangos zene és nyüzsgés a diszkóban, kocsmában, ezért "követhetetlen" az akciófilmek rohanása, ezért hadar a telefonban az ügynök, satöbbi...

Nincs idő erkölcsi kiértékelésre, ezért szűretlenül fogadjuk be a nagyon precízen kidekázott jeleneteket.


A francia TV-1-es csatorna igazgatója egyszer elszólta magát élőben:

Nekem az a dolgom, hogy mire a Coca-Cola reklám a képernyőre kerül, a nézők agya a lehető legnyitottabb legyen.


Gyakorlatilag elismerték, hogy tudatmódosítással foglalkoznak...


Mivel munkám része a marketing és reklám, hamar észreveszem a használt trükköket, és látom, hogy egyes cégek olyan kifinomult módszereket alkalmaznak, amik mögött nagyon komoly és drága pszichológiai kutatások állnak, amik módszerei nincsennek megosztva a nagyvilággal.


Ezek nyilván nem féltve őrzött titkok, hanem olyan komoly tudást igeénylő bonyolult információ, ami csak kevesek számára érthető, ezeket a keveseket pedig viszonylag könnyű megvásárolni, vesztegetni, vagy másképp kontrollálni.


Szóval, véleményem szerint az amit háttérhatalomnak nevezünk, az nem más, mint a "tőke koncentrációja" által kiválasztódott kis csoport, amelyik részben szorosan együttműködik, hogy hatalmát megtartsa, és a legújabb, a világ részére még ismeretlen kutatási eredményeket használja fölénye megőrzésére, és ezért van az a nagy technológiai, orvosi és pszichológiai "haladás".

2015. aug. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!