A Jobbik nyer és az emberek látják, hogy talpra állt az ország, megszűnt a munkanélküliség és feljavult a közbiztonság, akkor a fideszesek is átállnak a jobbikba?
És megszületett A VÁLASZ:
Már én is fel akartam tenni ezt a kérdést, de nem tettem, mert arra jutottam, hogy ha hatalomra kerül egy párt amit valaki akár zsigerből is utálhat, de rendbe rakja az országot, akkor mérhetetlenül idióta aki nem áll mellé. Tökmindegy hogy ez a pártot Jobbiknak, vagy kiskacsának nevezik.
ma 13:05
Javaslat: menj könyvtárba, vegyél ki egy bevezetés a közgázba tankönyvet, és olvasd el a gazdasági ciklusokról szóló részt. Fellendülést válság követ, válságot pangás, pangást élénkülés, élénkülést fellendülés. Most éppen a pangás állapotában vagyunk, illetve már kezdődik az élénkülés. 2012-re valószínűleg elérjük a fellendülés fázisát. Eddig minden válság elmúlt, a hosszabbak 5-6 év alatt (mint pl. az 1929-es), a rövidebbek 1-2 év alatt, pl. az 1974-75-ös vagy az 1949-50-es.
Csak az olyan képzetlen emberek, mint a jobbikosok, képzelik azt, hogy a válság örökké tart, vagy hogy nem lesz vége "radikális változás" nélkül. Aki egy kicsit is művelt, az tud annyit, hogy a gazdasági válság egy ismétlődő, néhány éves lefolyású jelenség, amely világgazdasági szinten 10-20 évente bekövetkezik.
Javaslat: menj könyvtárba, vegyél ki egy bevezetés a közgázba tankönyvet, és olvasd el a gazdasági ciklusokról szóló részt. Fellendülést válság követ, válságot pangás, pangást élénkülés, élénkülést fellendülés.
Talán ha te is elővennél néhány könyvet az nem válna a károdra!
Nem a telítettség okozta a válságot ami a ciklikus és alig érezhető válságokra jellemző, hanem a a neoliberális és globális törekvések nem a reálgazdaságon alapuló magatartása. Az hogy a kereslet és kínálat törvényei helyet a tőke erőszakos magatartása lett a gazdaság eltorzulásának az okozója.
A ciklikus válságok nem igényelnek paradigma váltást, ám most hiú ábránd azt hinni hogy minden megy majd tovább, aki ebben hisz az nagyot fog bukni. Az elkövetkező idők a trendekkel mint az Eu teljesen ellenkezőek lesznek, még ha a nagyhatalmak tagadják is, mert a cselekedeteikben ők már váltanak, csak nem lenne a számukra hasznos ha mások is ezt tennék. Mindenütt az elhúzódó beszűkülésre és ezért a protekcionista és nemzetelvű gazdaságpolitikára rendezkednek be, miközben a szabad piacot hirdetik.
Csak nézd meg mi is történik a németeknél vagy a franciáknál és megérted hogy mindenkit haza akarnak hívni.
Olyan erőszakos gazdasági gyarmatosításnak leszünk tanúi a közeljövőben aminek csak az egységes és nemzet elvű országok tudnak csak ellenállni. A magyaroknak is ezt kell tenni és minden egyes munkahelyért meg kell harcolni, mert különben semmi esélyünk. A nemzetközi piacokban pedig csak a számunkra nem konkurenciát jelentő termékekkel szabad a liberális gazdaságpolitikát preferálni. A munkahelyek a túlélés titka, hiszen hiába olcsó valami " amit megtámogattak a külföldiek" ha nincs az országunk lakosságának jövedelmet termelő rétege!
Az idézőjelet azért írtam, mert a Jobbik beszél folyton a "neoliberalizmus kudarcáról", miközben:
- Magyarországon nem folytatnak neoliberális politikát
és
- amúgy vitás kérdés, hogy megbukott-e a neolib., mert vannak neolib. politikák, amik néhol jól működnek, máshol rosszul.
A magyar gazdaság az teljesen neoliberális, ami minden elemében azonosítható.
Csak a nagytőke, a teljesen szabad nyitott piac, a tőke 100% szabályozatlan áramlása, a kkv k teljes a gazdaságon kívül helyezése és a támogatások megvonás tőlük, és a bukás jelei is teljesen nyilvánvalóak, a monopol struktúrák teljes kibontakozása, a nemzetgazdaság teljes hiánya, a kkv-k kiszolgáltatottsága, a munkahelyek és a gazdasági teljesítmény teljesen aránytalan megvalósulása!
Mi kell még!
Ja hogy a szoc rendszerünk nem az!
Nem is lehet mert a neoliberális gazdaság csak a tőkével rendelkező magas középosztályt megvalósító nemzetek esetében alakult át szociálisan is.
Ha itt az lenne ami az USA ban kb a lakosság 1/3 a nem élné meg a nyarat!
Kb ez meg azért van!
Jahh !
És sehol nem működik jól!
A Svédek kezdenek kimászni belőle, az USA 1/3 ának nincs biztosítása és ha nem lenne a dollár elszámolású olaj akkor már koldusok lennének mert a valutájuk kb a Ft vel 1/10 be váltanák. A Japánoknál akkora a válság hogy foszlik a 25 éve hatalomba lévő liberális párt.
Akkor hol is működik?
Mindenütt haldoklik, csak a nagy és tőke erős gazdaságok jobban bírják a gyűrődést és nehezebben mozdulnak a befektetéseik tehetetlenségei miatt!
55%-ot közelítő újraelosztási rátával közelebb vagyunk a szocializmushoz, mint a neoliberalizmushoz.
De fantáziáljatok csak tovább nyugodtak. Az ország gazdaságpolitikáját úgysem a hozzátok hasonló suksükölő prolik fogják kialakítani :))))
A liberális gazdaságpolitika nem fog megbukni soha.
A liberálisok intelligensebbek egy brit tanulmány szerint
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!