Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon várható államcsőd?

Magyarországon várható államcsőd?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok még, de hallotam mi van Görögországban, és felmerült bennem a kérdés, hogy nálunk mennyire stabil a gazdaság illetve várható-e, hogy lesz államcsőd a közeljövőben?

2015. júl. 7. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha még sokáig orbánék lesznek, akkor biztos.
2015. júl. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
elég stabil...
2015. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De egy csomóan szidják a kormányt, nem értem..akkor hogyhogy stabil?
2015. júl. 7. 13:10
 4/19 anonim ***** válasza:
15%
irreális elvárások idealizálás (bezzeg svájc), na meg a baloldal ellenségkép kreálása
2015. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"baloldal ellenségkép kreálása"

Ki is harcol mindig valaki vagy valami ellen majdnem minden nyilatkozatában?

2015. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

nem tudom, de a baloldal pl a fideszről ezt akarja elhitetni

hiszen az ország most nem az ő problémája


remek példa az olimpiai szavazás, MSZP-s megjegyzés "nem az olimpiára mondunk nemet, hanem a fideszre"

2015. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kovpet ***** válasza:
15%

Jelenleg szerintem nincs közvetlen baj. Az aggasztó az, hogy rossz irányban megyünk, tehát előbb vagy utóbb lesz baj.

Ha még fiatal vagy, akkor szerencséd van. Tanulj angolul (és németül, meg ahogy szeretnél) és képezd magad. Ha baj lesz, megpattansz (ha addig körbe nem kerítik az egész országot és meg nem tiltják)...

2015. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Államcsőd csak akkor lehet egy országban, ha a folyó fizetési mérlege 0. Görögország a GDP-je 200 valahány százalékával van eladósodva.


Görögországot azért sem érdemes párhuzamba állítani Magyarországgal, mert a Magyar gazdaság termel is valamit. A görög gazadság még a válság előtt sem termelt szinte semmit. Tehát sem a turizmus, sem a fetasajt, sem a hajójavítás nem termel ki akkora GDP-t amiről a görögök azt hazudták, még akkor amikor bevezették az eurot hogy az nekik van.


Egyszerűbben: A görög kormány a 70-es évek végétől nyakló nélkül elkezdte felvenni a külföldi hiteleket, hogy azt az életszínvonalat (prémium ha a munkahelyeden megmosod a kezed, prémium ha aktatáskával jársz, prémium ha számítógéppel dolgozol, prémium minden francért, ez nem vicc) aminek elvesztése miatt most annyira sírnak azt fedezzék. Amikor 2002-ben bevezetésre került az euro, Görögország a pénz bevezetéséhez szükséges gazdasági kritériumokoat nem tudta volna teljesíteni, mert nincs olyan gazdasága. Helyette egy rakás hitelt felvettek és azt mondták hogy ez a pénz a miénk. És ez a pénz 2008-10-között nemes egyszerűséggel elfogyott. Azért tört ki a görög hitelválság, mert azokat a pénzeket, amikkel jöttek a hitelezőiknek nem tudták kifizetni. Ekkor jött az EKB, AZ IMF meg a német kormány és kisegítette őket, a mai napig mintegy 240 milliárd euro értékben. De a görögök még ezt a 240 milliárd eurot is eltapsolták hogy a látszat életszínvonal a kézmosópénzzel meg a többivel megmaradjon. Csak mára már annyira tarthatatlan lett a helyzet, mivel a hitelezők kérik vissza a pénzüket, és mivel az egyik fő hitelező, a német szeretné látni hogy hová ment el a rengeteg pénze, a görög meg nem tud vele elszámolni, ezért hogy a kormány lemossa magáról a steksz elherdálásának felelősségét kiírta ezt a népszavazást, mondván a nép döntött mi mossuk kezünket. Ez a népszavazás ez nem egy hirtelen bevillant politikai kaland volt nehogy azt higyje bárki. Görögország alap állapotban egy Magyarországgal egy szinten lévő, talán még alatta is lévő agrárország lenne alapjáraton. Hát semmilyen hozzáadott értéket képviselő terméket nem állítanak elő. Az oké hogy van narancs, meg olajbogyó, meg kecskesajt meg akropolisz, de azokból nem jön ekkora pénz.


Másrészt a görög egy lusta nép. Hasonlóan az angolokhoz, de méginkább a portugálokhoz, nem szeretnek dolgozni. Árnyékoltak évtizedeken keresztül és most ennek a levét isszák.


Meg ellentétben a mi hazánnakl, Görögország lent van, délen, távol a termelői bázisoktól. Tehát ha te befektető vagy, mondjuk osztrák és egy hűtőgép gyárat akarsz építtetni, akkor inkább ide hozod, mert közel van Ausztria, közel van Németország, Lengyelország, tehát a nagyobb felvevő piacok, mint Görögországba, ahol a hűtőgépeidet még napokig utaztathatnád a kamionokban mire megérkeznének Münchenbe vagy Varsóba, vagy bárhova ahova eladod őket.


Akármilyen a kormány ez az ország csak rendkívüli bravúrokkal vihető csődbe. Éppen azért mert a gazdasága függ a környező gazdagabb országoktól és fordítva. Régóta meglévő piacokkal rendelkezik és van szakképzett munkaereje. Görögországban ilyen nincs. Mondj valamit amit Görögországban előállíttatnak és nem hajó vagy élelmiszer.


Magyarország a rendszerváltáskor sem ment csődbe, pedig itt is volt ez a hiteldolog. Magyarország 1945-ben sem ment csődbe, pedig rommá volt lőve a komplett ország. Görögország 1949 óta négyszer ment csődbe. És szerintem nemsoká ötödszörre is csődbe megy. Kicsiben ők is azt nyomják, amit az argentinok. Csak az argentinok ezekkel a húzásaikkal elérték, hogy a kutya ne akarjon náluk befektetni, azért csóró az ország. Mondjuk Argentína önerejéből lett csóró de ez egy másik történet.

2015. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
most még van aki fizessen adót.abból meg a hiteleket.csőd várható csak nem mostanra.népesség csökkenés+elvándorlás= idővel majd nem lesz miből fizetni.a magyar állam adósság sem két forint ám.
2015. júl. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ kedves #8-as! :)
2015. júl. 7. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!