Szerintetek egy szakot jól jellemezne nehézségben az, hogy mennyien végzik el időben és mekkora a lemorzsolódás?
Elte:
Ez azt mutatja meg, hogy 2006-ban felvettekből hány százalék az aki időben befejezte (2009-ben) az egyetemet, akkor van hogy hány százalék egy kis csúszással (2010) a 2006-ban felvetteknek. Utána hogy mennyien vannak még mindig az adott szakon 2010 után, illetve hogy mekkora a lemorzsolódás.
Ez is csak egy szám, magában nem meghatározó. Vegyünk egy szakot, ahol baromi alacsony a felvételi határ, és lemorzsolódik a felvettek 80%-a. Ez inkább azt jelenti, hogy hülyék mennek oda, nem azt hogy kiemelkedően nehéz. Aztán az sem mindegy, hogy egy szak milyen arányban államilag támogatott illetve önköltséges. Meg még egy csomó minden. Ez egy viszonylag jellemző adat arra, hogy mennyire nehéz a szak, de magában - ahogy minden statisztikai adat - ez is lehet becsapós.
Érdekes táblázat amúgy. Az meglepett, hogy a könnyű szakokon is csak 60% körül van az időben diplomát szerzettek aránya. Az is furcsa, hogy milyen kevesen vannak azok, akik pontosan egy évet csúsznak.
Nincs véletlenül ilyen statisztika BME-ről? Én nem találtam, és elég kíváncsi lennék.
Ezt is csak véletlen találta...
DE a PTI vicces... majdnem 3%. Nálunk most ez ilyen 5-7%.
Mondjuk azért az is sokat számít hogy mennyire nehéz egy szak. A felvételi pont sokszor annyira nem mutatja az igazi képet. Nem egy embert isemrtem aki sík hülye volt azokhoz képest akik jóval kevesebb ponttal mentek egyetemre.
meg hátazért a több mint 400-ból a 19 időben végzettből nem hiszem hogy csak annyi volt az okos, a többi meg hülye. Mondjuk a lemorzsolódás még érthető.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!