Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is hívják azt, amikor 4...

Hogy is hívják azt, amikor 4 évente eldönthetjük, hogy ki lopjon?

Figyelt kérdés
:D

2015. jún. 28. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Döntéshozatalnak.
2015. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A "szavazás" becenevű színjátékra gondolsz? Mifelénk bohóckodásnak hívják, mert kb. a rádiókabaré szintjén van.

Na hiszen...ha a szavazástól BÁRMI megváltozna, azonnal betiltanák.

2015. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó á ezt tudom, itt van a nyelvemen...

vála...

váá...

Á megvan váljunk meg a mostaniaktól hogy más is lophasson.

2015. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lopokrácia...
2015. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hehe, "eldönthetjük"? Nem mindenki. Vannak helyek, ahol tényleg csak színjáték az egész. Már jóval a szavazás előtt le voltak osztva a lapok. Persze ilyenkor óvni kellene, de hát... :(((
2015. jún. 29. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha közben kiárulják a hazát, (elárulják) a népet, az ország érdekeit és iparát, gaszdaságát és megszorítások vannak a nép felé viszont a nagytőkét támogatják és egyre nehezebb lesz az átlag ember élete, azt nevezzük szocializmusnak, mint volt 1988-tól 1998-ig aztán 2002-től 2010-ig az új szakasza.


Közben pedig felszámoltak, elvittek maguknak mindent amit nem adtak el külföldi érdekek támogatásáért. Előkészítették az országot a nyugat kiszolgálására rabszolgának.


Szóval ezek nem érdemlik meg amit el tudtak vinni, mert az embereknek ettől egyre nehezebb lett az élete. Megtöbbszöröződtek a létszükséglethez tartozó lakás fenttartási energia árak. Megszüntették a hazai, forint alapú hiteleket, ezzel szemben felszabadították a forintban keresőknek a devize hitel lehetőségét, sőt csak ezek voltak elérhetők, előre kiszámított módon, hogy a bankikat az emberek vagyonkájából tőkésítsék fel, amit előre beterveztek, hogy bele fognak bukni a rohamosan növekvő árfolyan különbségek miatt. Aki erre számol az nem lehet tisztességes kormány! Az nem tisztességes játékos csoport! Azok semmi pluszt nem érdemelnek, mert csak rontották a helyzetünket a világnak és itthon is.


Ezért érdemelnének bármit is? ..amit most lopásnak nevezünk de mondhatnánk jó munka esetén célprémiumnak vagy jutalomnak is, amit minden jó munkát végző dolgozó megérdemel.


.


Az viszont természetes, ha megválasztunk valakit, akkor elvárjuk, hogy az érdekünkben dolgozzon és legalább valamiben javítsa az ország helyzetét és az emberek érdekében is tegyen. Legalább lassú fejlődésért érjen el folyamatosan. Az ilyennek el lehet nézni ha a saját köreit támogatja (hiszen minden eddigi és ezután elkövetkező társulat ezt tette és ezt fogja tenni mindenkor). Azt hiszem aki a mi érdekünkben tesz jóval többet, mint a másik "oldali" csoport. mint pl. Az infláció most nem hogy növekedne, de jelentősen lecsökken és tartósan alacsony is marad. A gazdaság működését és stabilitását a külföldi elemzők is elismerik. Az emberek többsége még mindig látja a jó irányt a vezetésben és erre voksol. Ezek mind arra utalnak, hogy valami mégis jól működik. Jobban mint eddig még bármikor is, mert az emberek többsége ezt a véleményt nyilvánítja ki minden "játékos választáskor", és ez a lényeg, mert az ország az emberek többsége érdekében kell, hogy tevékenykedjen. Azt viszont mindenki tudja, hogy az előző négy évben mellette vagy ellene történtek inkább dolgok.


Természetesen nem történhet minden mellettünk sem de ellenünk sem. Az egyensúly valamivel pozitívabb változása az ami számít. Ez nem azt jelenti, hogy ilyenkor nem lehet felsorolni negatív dolgokat. Dehogybnem! Csak a sok apró lpések sokaságából összegezve a pozitv vagy a negatív dolgok jönnek ki túlsúlyban. Ezt viszont mindenki a saját bőrén érzi és ennek tudatában eldönti, ki az aki számára több jót nyújt mint kedvezőtlen dolgot.


Az egynsúly, legalább kicsit is pozitív végeredménye az ami számít és nem az, hogy még maradtak negatív dolgok, esetleg alakultak újannak is, ha a könnyítések többségben vannak. A végeredmény egyedül az ami számít.


Ez nem könnyű dolog, mert ami egyik embernek könnyítést jelent, az a másik szemében szálka lehet és szidalom oka, mert esetleg őt nem érinti.


Amit valaki megszorításnak él meg, (mert ott van alatta egy autó amit fenntart havi 40-50 ezeről fenn kell tartani), az nem akar még néhányezer forintot sem fizetni úthasználatért, mert az éppen őt terheli.


Aztán a netadó (távközlési adó).. abból is élátszott, hogy tele volt a híd ötventől kétszázötven ezer forintos világító drága mobil telefonokkal. Ezzel demonstrálták, hogy ki tudják fizetni a drága készüléket de nem akarnak hozzá járulni az ország építéséhez.


Na szóval ez a nem mindegy, hogy a kicsit már tehetősebbek, akik netezérsre alakalmas grafikus felületű mobilt tudnak megvenni, ők nem hajlandók támogatni az ország építését.


/Pedig ez tényleg nem azokat szegényeket érintette volna, akinek kenyérre sem jut, sőt grága netes mobira is van pénze/


országot vezetni nem abnnyi, hogy jól döntünk, mert ami az egyiknek jó az a másiknak rossz. Éppen ezért nehéz úgy dolgozni, hogy az emberek többségének legalább mindig kicsivel jobb legyen. Hiszen a pénzt, amiből várjuk, hogy több jusson a rászorulóknak a módosabbaknak kellne egyelőre összedobni, amíg a gazdaság és vállalkozások adója nem fedezi. Vagyis addig amíg a gazdaság el nem ér egy bizonyos fejlettséget.


Na ez az aki mint általunk választott munkavállalóként ország vezetőként megérdemli a többlet juttatást, mert jobban dolgozik mint korábban bármelyik elődje. Inkább az emberek többsége és az ország érdekében teszi a dolgát.


Legalább is korábban nem éltünk így mindig épp egy kicsit de könnyebben többségében, mint ennél a kormánynál.


Persze mindig bárkinél, bármelyik vezetésnél lehet elszegényedett családokat és embereket találni, csodákra senki nem képes néhánjy év alatt, de ez mindig bárkinél így volt vagy rosszabb, mert másnál durván negítívra jött ki a végeredmény. A különbség a sok apró részletben és a végeredményben rejlik. Na meg abban,. hogy az emberek mennyire vannak megelégedve az aktuális "játékos" csapattal és hányan akarják még megint és újra élvezni az álsdásos (vagy kevesek szerint nem áldásos) működésüket. Ez az igazi mérőszám!


.


Végkövetkeztetés:

Az nem kell, hogy lopjon aki jól dolgozik, mert ők elvehetnek maguknak jogosan, mert megérdemlik a jó munka után a prémiumot és jutalmakat, amit nincs aki kiosszon számukra, mert mi vagyunk a főnökeik négy évente.


Akit viszont elzavart a nép nagy többsége a sok tisztességtelen népellnes dolgai, az életszínvonalat sujtó, szegénységet és munkanélküliséget, hajléktalanságot növelő kiegyensúlyozatlan kompenzáció nélküli megszorítások, hatlmas inflációt gerjesztő tevékenysége miatt, az legfeljebb a büntetést érdemelné meg teljes vagyon elkobzással.


.


Szóval a jó játékos nem lop, hanem azt veszi el ami a jó munka után járna prémiumként.


A rossz munkát végző "játékos" viszont a vagyonával kellne, hogy feleljen azért is amit elvett és azért is ami kárt okozott nekünk (embereknek és az országnak) a választásra hajlandók többsége szerint. mert egyedül ez a mérvadó. Mi választjuk őket és mi tudjuk eldönteni, hogy a többségnek jó volt-e így. Ha jó volt, akkor ne sajnáljuk a célprémiumot a felső vezető beosztású dolgozóintól, akiket mi ültetünk többségben újra meg újra abba a pozícióba és nyilván nem ok nélkül, nem véletlenül.

2015. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Hehe, "eldönthetjük"? Nem mindenki. Vannak helyek, ahol tényleg csak színjáték az egész. Már jóval a szavazás előtt le voltak osztva a lapok. Persze ilyenkor óvni kellene, de hát... :((("


Mint 2002-ben és 2006-ban, amikor idő előtt megsemmisítették a szavazó cédulákat, nehogy pártatlanul újra számolhassák.


Meg a kétkorsó sörért, fröccsökért busszal szállított vidéki korlátozottan tudatos embereknek semmi nem számított, nem is mentek volna, de hát az ingyen pia, csak arra kell szavazni érte akit mondtak.


Végül is ők is tudatosak. Tudják, hogy pia jár a szavazatáért és még oda is viszik őket a szavazáshoz és utána a kocsmába ingyen piáért.


persze, hogy le volt az játszva. Mindenki letette a voksát, de megmondták neki kire tegye.

2015. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

^ Én speciel nem azokra az évekre gondoltam, hanem a 2014-esre. (Az előzőekről nincs infóm.)

De végül is egy a lényeg, hogy a jelenség létezik. Az ókori görögöknél is létezett már, most se jobb. :(

2015. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"^ Én speciel nem azokra az évekre gondoltam, hanem a 2014-esre."


Még 2010-ben a korábbi MSZP időszak élhetetlen fosztogató és folyamatosan hazudozó politikája miatt feldühödött nép elkergette a baloldali vezetést mindenestől önmagától is. Utána meg bolond lett volna megint azt választani, amitől örültünk, hogy végre megszabadultunk. Következő választáskor maradt érdemben a jobb oldal, a Fidesz és a Jobbik. Viszont a Jobbik eléggé kapkodó és kiszámíthatatlan politikát folytat. mindent úgy akar elintézni, hogy "gyerünk oda és jól megagyabugyáljuk kajakból" és azzal el lesz intézve. lenne itt probléma ha ők kerülnének döntéshozó helyzetbe. Már néhányszor bizonyították ezt a hozzáállásukat.

Ezt azzal együtt mondom, hogy a jobbik is közel áll a magyar embert támogató lépésekhez, de itt a jóindulat sajnos nem elég. Viszont elég egy rossz lépés, hogy nagyot zuhanjunk, mint ami a jobbik régi vágya, hogy ki akartak volna lépni az Uniból. ha még akkor nem lépünk bele, az más lett volna, de mindenki arra számított, hogy akkor mi is úgy fogunk élni, mint kint nyugaton.

Csak ahhoz nem csicskát kellett volna csinálni Magyarországból a baloldali vezetésnek. Ezért kell most időnként annyira drasztikus vitákkal szembe szállni O.V.-nak az EU-val, mert elkapatta őket a baloldali vezetések sora és azt gondolják, már azt tehet a szolgájával, Magyarországgal amit csak akar.



Egyszerűen nem volt jobb alternatíva és most se lenne ha jönnének választások. Mivel jó kormányzás nincs, mert ahhoz, hogy építeni lehessen, el is kell venni dolgokat az emberektől. Nem ott van a különbség, hogy vezetés nem venne el semmit csak adna, mert ilyen nincs, sőt nem is lehetne, mert a semmiből nem lehet országot építeni. A lényeg, hogy minél kevésbé érezzük mi emberek a létfontosságú dolgok szükségét. Ezt sem lehet néhány ciklus alatt rendbe tenni, főleg a Kádár utáni időszak hazai ipart és gazdaságot leépítő új-baloldali politikájuk után.


Tehát jó kormányzás nincs.

Egyszerűen nem létezik, mert jó és kedvezőtlen lépések sorából áll fel az a kényes egyensúlyi állapot amikor még a gazdaság és az ország építésére is jut pénz és az emberek is lassan de mindig néhány százalékkal több értékhez jutnak a munkájuk során, még ha nagyon lassú is ez a változás, akkor is nem inflációban és a pénz el értéktelenedésében kell gondolkodni, hanem mindig egy kicsivel többet vásárolhatunk. Az emberek ezt látják és emlékeznek arra is, hogy mi volt előttük és azt mindenképp el akarják kerülni legtöbben.


A Gyurcsány időszak után már megtanulta a legtöbb ember, nem az ígéretekre kell hallgatni, mert egyik miniszterelnök jelölt sem volt soha annyira tehetetlen, hogy legalább ígérgetni ne tudott volna a másik fölé.


Már megtanultuk, jó kormányzás a világon sehol nem létezik, ezért mindig a legkisebb rosszat kell választani.

2015. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!