Ha már PRO Paks vagy megmondanád 2005 óta hány tonna radioaktív hulladék keletkezett a paksi atomerőműtől?
HA már Kontra Paks, meg tudnád mondani, hogy 2005 óta Pakson megtermelt 175200 GWh villamos energia termelése közben hány tonna szén di-monoxid, nitrogén di-monoxid, kén di-monoxid, por, pernye jutott ki a környezetbe?
Jaaaa, hogy 0 tonna károsanyag mindegyikből? Ééééérdekes, nemde?
Akkor mivel szeretnéd az áramot előállítani? Szélmalmokkal? Sajnos ahhoz annyi kellene, hogy mindenki kertjébe is jutna egy, de amilyen zajt csapnak szerintem senkinek nem kellene.
Nap elemekkel? Nem hogy pénz nincs annyi napelemre, nem tudjuk az Országot beépíteni vele, gondolj csak arra hogy egy 200 négyzetméteres ház áramellátásához a tetőnek azon részeit ahol jobbacskán jut fényhez a napelem, azokat a részeket teljesen meg kell pakolni, ha napkollektorok is kellenek, de szerinted akkor egy 10 emeletes tömbház negyednek mennyi napelem kellene? Ez már max úgy lehetne megoldani ha minden tömbház tetején napelemek lennének, az utak napelemekből lennének, s a tehenek hátára is napelemeket raknának, és a termő földekre is.. De az meg már nem érné meg anyagilag se...
Akkor mi maradt még? Az atomerőmű, minden energia forrásnál kell kompromisszumokat kötni, de talán ennél a legkevesebb, van radioaktív hulladék, de azt amíg olyan helyen tárolják ami se állatokat, se embereket, se növényeket, se az ökoszisztémát nem zavarja addig kár érte aggódni :). De ha fejlődik a tudomány, jó tudni hogy ha egy 1 gramm tömegű testben lévő összes energiát fel tudnának szabadítani, akkor már az is brutális nagy mennyiségű áramot jelentene, városokra elég lenne. 1 kg meg már országokra. Vagy ha a villám energiáját le tudnák venni, az is hasonló lenne. De ezek lehet ha lehetetlen ötletek, de akik ezt kutatják idővel biztos kapnak valami jobb módszert :). Addig marad az atomerőmű.
"Vagy ha a villám energiáját le tudnák venni, az is hasonló lenne." - ezt nem tudom, miért nem tudják megtenni. Soros kapcsolással elvileg bármekkora feszültség "megszelidíthető".
Egyébként a napenergiának nem a befogásához kell nagy felület, hanem az eltárolásához képtelenül nagy kapacitás. Az EU-nak volt olyan terve 2008 körül, hogy a Szaharába építenének egy pár ezer négyzetkilométeres naperőművet, ami az EU elektromos energiaigényének a nagy részét biztosította volna. Persze aztán nem lett belőle semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!