Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Birkaszellem. Mindig megfeleln...

Birkaszellem. Mindig megfelelni a tömeg irányvonalának. Mikor lesz vége?

Figyelt kérdés

2015. jún. 26. 02:46
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A Biblia szerint hamarosan.
2015. jún. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Szeptemberben.
2015. jún. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
"Birkaszellem. Mindig megfelelni a tömeg irányvonalának." Ez telljesen így van, ha nem így lenne nem tenné fel ilyen hülye kérdéseket.
2015. jún. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Április elején.
2015. jún. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az utóbbi években rengeteget látom, ahogy sokan lebirkáznak másokat, mert nem úgy gondolkodnak, ahogy ők.

Ennek a trendnek az átvétele is egyfajta birkaszellemre vall.

2015. jún. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Én az utóbbi években rengeteget látom, ahogy sokan lebirkáznak másokat, mert nem úgy gondolkodnak, ahogy ők."


Ami igazán szomorú, hogy általában a magukat "nem birkának tartók" is valójában ugyanazt bégetik egy nyájban, csak nem veszik észre, így különlegesnek hiszik magukat.

2015. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5, #6: Ott a pont. Engem ezek idegesítenek a legjobban.
2015. jún. 26. 12:48
 8/9 Duenna ***** válasza:

Beszéljünk egy kicsit a birkaszellemről:


Birkaszellem: amikor valakik megfontoltan és aljas indokból, tudatos hazugságokat hintenek el a tömegek között, ezek a demagógok (a népámítók, a lázítók), hogy a tömegek, mint birkák, gondolkodás nélkül gyűlöljenek egy bizonyos kiszemelt csoportot.


Birkaszellem mindig volt a múltban, és mindig lesz a jövőben is. A birkaszellemet csak gondolkodással és értelemmel lehet legyőzni. A birkaszellem fenntartásában érdekelteknek viszont ez nem érdekük. Ezért tartják a nép nagyobbik részét bután, de maga a nép nagyobbik része buta is akar maradni önszántából. Mert genetikailag így van programozva.

2015. jún. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én birkaszellem alatt arra gondoltam, hogy valamit nem azért támogatok, mert szerintem az jó, hanem azért mert

1. Régebben jó volt, akkor megszerettem és most nem vagyok hajlandó váltani.

2. A többiek, a tömeg azt szereti, ezért nekem is azt kell szeretnem.


Ettől függetlenül a fenti írás is igaz.

2015. jún. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!