Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire más a jobb és a...

Miért ennyire más a jobb és a bal oldal hozzáállása a történelemhez?

Figyelt kérdés
a baloldal kb magasról tesz rá, hogy a kommunista rendszerek bűneinek tagadása törvénybe ütközik, a jobbosok közül pedig rengetegen fel van háborodva, amiért tilos megkérdőjelezni amit az NSDAP művelt és mindenféle összeesküvéssel magyarázzák, meg ilyen szlogenekkel, hogy az igazság megáll a saját lábán is, amikből egyébként az is következne, hogy gulágok sem voltak...
2015. jún. 12. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Jobboldalról a problémát a sajtószabdság hiánya és a párbeszédben a jobboldali vélemények kirekesztése okozza.

Pl.: az előbb írtam egy ilyen kérdést: "a liberálisok célja a fehér bőrszín megszüntetése?" A kérdést megválaszolás helyett törölték, pedig ebben semmi rasszizmus nincs.


A baloldalon szerintem sok ember van akinek vagy a (nagy)szülei vagy ő maga benne volt vmi kommunista mozgalomban és ezt a múltat nem akarja megtagadni.

2015. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Mert az ő szubjektív igazságuk szerint a történelem relatív.
2015. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan mennyire lehet hinni a történelemnek. Csak vegyük a legnépszerübbet 56 volt anno az ellenforradalom a csőcselék ma meg nemzeti dal meg egyebek. Amit nem saját szemmel lát az ember azt csak következtetni lehet. Ma a híradónak hiszel? Esetleg hiszel az újságnak a szomszédnak vagy a saját szemednek. Csak következtetni lehet hogyha nem láttad. Még a most történtekről is sokféle verzio van miért egy ennyire fontos esemény lenne kőbevésve. Biztos hogy történtek dolgok hogy mi azt az tudja aki látta vagy átélte biztosan.
2015. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legalább azt mondhatták volna hogy szovjetek jutottak a holdra így a nyugati történet lett volna próbálkozás. Amúgy nyugatról nem nagyon jöttem hírek. Elvétve rádióban lehett volna hallani visuont ha először azt mondják szovjet akkor utána már nem egyértrlmű hogy nem szovjet volt az első. Esetleg a másofik az amerikai ezálltal előnyben vannak.
2015. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elnézést másik kérdésre válasuoltam kérlek töröljétek
2015. jún. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

Buták vagytok...


Azt hogy MI JELLEMZI a jobb és bal oldalt azt nem írom le mert aki ennyit sem tud az menthetetlen.


És hogy kinek van igaza? Mert két igazság nincs!


MINDIG AZ ELNYOMOTTAKNAK VAN IGAZA!!!!!


És az elnyomott mindig baloldali míg az elnyomó mindig jobboldali.


Egyszerű ez srácok. Nem kell a történelmet túlbonyolítani.


Ha az elnyomó üti az elnyomottat(és ha csak üti...)az igazságtalan de ha az elnyomott felkel és forradalmat csinál az elnyomó ellen az megsüvegelendő!


Ennyi. Mese nincs.

2015. jún. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

# 1/6 Időpont ma 16:50


Rasszizmus nincs benne, de te magad is tudod jól, hogy ez 100%-os baromság és provokáció, nem más. :-)

2015. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én komolyan kérdeztem. Persze tudom, hogy a válasz nem egy egyszerű igen lesz, hanem vagy valami ellentámadás vagy valami romantikus egyenlőségduma, aminek semmi értelme. De persze egyszerűbb az ilyet törölni, mint válaszolni rá és sajnos a moderátorok is libbbantak.
2015. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"És az elnyomott mindig baloldali míg az elnyomó mindig jobboldali." - akkor Sztálin, Hruscsov, Rákosi és Kádár is jobboldaliak voltak?
2015. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!