Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért sírnak,...

A magyar emberek miért sírnak, hogy nincs pénzük, minimálbérből élnek?

Figyelt kérdés

Korábban kellett volna gondolkozni, nyelveket tanulni, továbbtanulni, vagy egy jól fizető szakmát választani, vagy vállalkozásba kezdeni...

De ezek a szegény emberek dolgoznak a gyárban, vagy szedik a szemetet az utcán, és elvárják, hogy valamikor jobb lesz a sorsuk! Nem akarnak nagyon változtatni, csak szidják a kormányokat. Ezért a munkáért ennyi jár, ezt nem tudják felfogni?


2015. jún. 12. 10:37
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Ausztria gdpje 3X akkora, mint Magyarországé, ezért is lehet a fizetés 3x akkora, mivel a népessége meg 1 millióval kevesebb! De Németországgal is ez a helyzet, meg az összes többi nyugati országgal!
2015. jún. 12. 11:02
 12/36 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően úgy gondolom, minden ember maga felelős a sorsáért.

De valamiért mindig van egy de...

Miért vagyunk az adók terén ennyire előkelő helyen világviszonylatban? Miért vannak európai áraink amikor a fizetés csak töredéke? Csomószor felmerültek már ezek a kérdések...

Még mindig sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az elmúlt 65 évben milyen agyrohasztó elnyomás zajlott az emberek gondolkodása felé. Generációk nőttek fel úgy, hogy nem kellett használni az agyat, miért gondolod, hogy rögtön egy most születő képes lesz más lenni?

Generációk romboló munkáját csak újabb generációk lassú változása fogja helyrehozni. Bár ahogy elnézem a tv-műsorokat, nem sok esély van rá, hogy akár az igény kialakuljon az ilyesmire.

Aki pedig nem enged az agymosásnak az bizony nagyon egyedül találja magát. Saját bőrömön tapasztalom. Nyelveket tanultam, továbbtanultam, jól fizető szakmát választottam, és vállalkozásba kezdtem. Igaz, jobban is megy, de mire az ember eljut oda, hogy működő vállalkozása legyen jópárat bebukik. Szerencsés vagyok, mert volt mögöttem háttér ahhoz, hogy ne vigye a végrehajtó mindenemet, amikor egy-egy ötlet nem vált be.

Amúgy pedig sajnos igazad van. Engem is idegesít a sok bolt előtt ücsörgő és iszogató semmirekellő, akik "közmunkások" de valahogy mégis jut nekik sörre borra.

Nem nagyon tudok viszont egyetérteni azzal a kijelentéseddel, hogy "ezért a munkáért ennyi jár"... Mivel mesterségesen fenntartott állapotról van szó, nem tisztességes ilyen ár-színvonal mellett ez a bér-színvonal.

A mesterségességre a bizonyíték: hogy le tudott menni az üzemanyag ára, mert valami érdekcsoportnak hirtelen ez lett az érdeke... azt hagyjuk miért.


Amúgy pedig, ahogy rávilágított egy másik válaszadó is... Bizony nem mindenkiből lesz orvosprofesszor. Az emberek különbözőek. Kell ilyen is olyan is, de az emberi méltósághoz mindenkinek joga van. Ha megállapítják, hogy a létminimum 80e (tudomisén mennyi), akkor miért teszik a minimálbért ennél kevesebbre?

2015. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, most írhatnék egy hosszas elemzést arról, miben hibás a gondolatmeneted, de elegáns egyszerűséggel csak ennyit reagálok: ostoba vagy.


Na jó, segítek is: mentőtiszt, tanár, tűzoltó, ápoló, rendőr.

Mindegyik hasznos munkát végez, igen, bazzeg, a rendőr is, nem lehet őket nélkülözni, mégis lófaxt se keresnek.

2015. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
63%

"Miért vannak európai áraink amikor a fizetés csak töredéke? "


lol... nagyon nincsenek. max az import tévéd kerül annyiba, mint nyugaton

menj el egyszer egy osztrák étterembe enni, egy osztrák fodrászhoz, vegyél osztrák házat, vegyél osztrák biztosítást, menj el osztrák fogorvoshoz

2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
44%

"Ha megállapítják, hogy a létminimum 80e (tudomisén mennyi), akkor miért teszik a minimálbért ennél kevesebbre?"


Mert mondjuk a létminimum nem azt jelenti, hogy annál kevesebb pénzből nem lehet létezni.

Amire te gondolsz az a szegénységi küszöb, azt meg meghaladja a minimálbér.

2015. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
91%

"tiedét"


A válaszod minden egyes szavával egyetértek, de az iszogató közmunkásokat ne keverjük ide, ez egy teljesen más téma.


Ilyen esetekben nem ezekre az emberekre kell asszociálni, hanem például az ápolókra, tűzoltókra vagy csak egy átlagos orvosra, aki történetesen elhivatottságból megy erre a pályára, nem azért, hogy a hálapénzt zsebre tegye.


És azzal a kijelentéssel, hogy ezért a munkáért ennyi jár mélységesen nem tudok azonosulni. Nem, ezért nem ennyi jár. Ha egyszer is dolgoztál volna gyárban, vagy egyszer is elmentél volna falat rakni, akkor tudnád, hogy ezekért a munkákért sokkal több kéne, hogy járjon, mert iszonyat kemény melók. (vagy beszélhetnék a nővérekről, akik napi 20-30 beteget tesznek tisztába)

És hiába teszed fel huszadszorra a kérdést, akkor is az a válasz, hogy nem lehet mindenki diplomás, néhányan a képességeik miatt (bár az oktatás színvonalát tekintve ez már nem akadály), néhányan egyszerűen azért, mert nem érdekli. Szükség van más szakmákra is és ezért igenis, járna egy tisztességes fizetés, emberhez méltó élet.

2015. jún. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Csak jelenleg a béreket a piac határozza meg, és a munka értéke nem a belefektetett kemény-nem kemény munka adja, hanem, hogy hányan képesek egyrészt elvégezni másrészt mennyiért.

Falat rakni elmehetsz 8 általánossal, és ha nem tetszik a bér el lehet menni,és lesz helyetted más.

Na most aki nálunk pl szerkezetanalízissel foglalkozik és beszél németül meg angolul magas szinteken őt nem fogjuk minimálbérrel szórakoztatni, mert átmegy a versenytárshoz, mi meg nem tudunk dolgozni.

2015. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Te nagyon buta!

A fél országnak nincs is más választása.Itthon nincs.Hiába van diplomád.

2015. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező először is nincs mindenkinek lehetősége arra hogy diplomát szerezzen, vagy pénze hogy saját vállalkozása legyen és ahogy az előttem szólók is mondták ezeket a munkákat is el kell végeznie valakinek. Persze lehet sokan maguk is hibásak de nem hiszem hogy bárki szivesen lenne például szemétszállitó.


Másik dolog. Mit szólnál ha például valami oknál fogva te is max ilyen munkát kapnál? Például megromlik az egészséged és csak szemétszedésre alkalmaznának, és még azt is a fejedhez vágnák hogy ezt érdmled.

2015. jún. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
52%
Én a kérdezőnek 47000 ft-ot adnék 8 órásba,oszt' vehet belőle egy pár légtalpas cipőt.
2015. jún. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!