Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehetne az az állami...

Mi lehetne az az állami befektetés/nagyberuházás ami aztán belátható időn belül megtérülne sőt hasznot hozna? Egyszerűsítve: mire lehet szüksége a nyugatnak amit megtudnánk adni nekik?

Figyelt kérdés
Mert nekem az a véleményem ilyenre lenne szükség nem tudom mennyi a mai magyar állam adósság de tuti sok. És már régóta sok. Szóval nem értem ha úgy is sok miért nem veszünk még fel, (tudom hogy ezt "örököltük") hogy valamilyen értelmes beruházások megvalósítása során munkát adjunk a munkanélküliek tömegének. Azt meg, hogy ez mi legyen (amivel jól is jövünk ki a dologból) mondjátok meg ti, értelmes válaszadók! (ez az ország tele van kihasználatlan emberi erőforrással, értelmes koponyákkal) Szóval ha a politikusaink nem képesek arra hogy kitalálják tán nekünk kéne.
2010. febr. 24. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Bős-Nagymarost kéne megépíteni. A környezet így is tropa, de az erőmű és a hozzá tartozó gát segítene az energiaellátásban és a hajózhatóbb Duna kialakításában. Emellett én ráfeküdnék a biológiára, van nekünk nagyon jó gyógyszergyártó cégünk, az orvostechnológiai gyártásban is van tapasztalatunk, ezekre egy szép iparágat lehetne felhúzni.
2010. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az állam ha lehet semmibe ne akarjon befektetni, mert az semmi jóra nem vezet. Persze ez nem azt jelenti hogy nem kellene neki feltőkésíteni " szöveti bankok" hogy versenyt gerjesszenek. Vidékfejlesztésekbe kezdeni, szövetkezeti, egyéni gazdálkodói, terménytárolás kapacitás, feldolgozó ipari, energetikai, illetve ezeknek a kutatásfejlesztései, és a háttéripari, fejlesztései.

Építőipari beruházások "kamat támogatás, szocpol, ipari és mezőgazdasági objekt fejlesztés" Társíthatóvá tenni az Eu s pénzekkel.


De csak miután átalakítottuk a mai rendszereinket.

A lehetséges piacvédelmünket megvalósítani.

Helyreállítottuk a magyar KKv szektor érvényesülésének a lehetőségeit, a szabályzókat, a törvényeinket, mert ebben a formában csak elfolyna a pénz.

Gyakorlatilag ha nem is mindent csavart, de minden alkatrészt ki kell cserélni, mert annyira rossz irányba állunk!

2010. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanaz ami a magán szektorban is megtérülne! Épp csak gerinces, tisztességes állami vezetőket kéne az élükre állítani.
2010. febr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!