Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a köze az LMPnek Tomcathez?

Mi a köze az LMPnek Tomcathez?

Figyelt kérdés

Annak idején amikor először hallottam erről a pártról mintha úgy hallottam volna, hogy ez is Tomcat hülyesége és nem is foglalkoztam vele.

Ma elkezdtem utána járni, hogy mi is ez a párt és sehol nem találkoztam Tomcat nevével.

Van valami köze a kettőnek egymáshoz vagy csak dezinformálva voltam?


2010. febr. 21. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

A Zöld Párt a Tomcat hülyesége.

Az LMP a volt szadeszosok hülyesége.

2010. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Az LMP-nek Tomcathez az égvilágon semmi köze. Elsőnek: mutass egyetlenegy SZDSZ-es politikust, aki az LMP-ben politizál...
2010. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Parancsolj:


[link]


Meszerics Tamás


"...A rendszerváltásban lelkes aktivistaként vettem részt, az SzDSz tagjaként, bár párttisztséget soha nem viseltem."


Mile Lajos


"...A Szatmár megyei Kisnaményban nőttem fel. Nem baj, ha kevesen tudják, hol van. Azaz mégis baj, mert ugyanolyan fontos tudni róla, mint mondjuk ismerni, hogy merre van Budapesten a IV. kerület... A nyolcvanas évek vége felé alapítottam MDF-et, egy kicsit SZDSZ-t is, meg FIDESZT is..."


Ez is érdekes:


Hajdú Marcsi


"...1989 és 91 között a Fidesz egyik kerületi csoportjában politizáltam." - milyen irányultságú is volt akkoriban a Fidesz?


De ez csak az, amit a választmányi tagok közül néhányan saját magukról írnak, érdekesebbek az olyan összefonódások, mint amit Ungár Klárával különböző más projectekben csinálnak.


És miért bíznék bennük? Tavaly alakultak, az EP választás előtt, láttam én már Centrum Párt nevű trójai falovat is hasonló szlogenekkel...

2010. febr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Tomcat szerint is az SZDSZ utóda az LMP. Max ennyi köze van hozzá.
2010. febr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi erővel szinte az összes pártra ráhúzhatnánk, hogy SZDSZ utódpárt. Ugyanis sokan így akarják lejáratni az LMP-t, miközben szó nincsen arról, hogy jelenlegi SZDSZ-tagok menekülnének a süllyedő hajóról, egy új párt színei alatt. A rendszerváltás idején elég sokan megfordultak az SZDSZ-ben és a mai SZDSZ már teljesen kicserélődött azóta (sajnos rossz irányban).
2010. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez ugyan egy Néphazugság cikk, de érdekes:


[link]


Ami a menekülés a süllyedő hajórólt illeti, én nem ettől félek, hanem egy olyan fantomszervezetről, ami azért van, hogy szavazatokat szipkázzon el mindenhonnan, aztán a választások után eltűnjön, mint a Centrum...

2010. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Tomcat téma letudva, dezinfomáció. Új téma viszont a Szadesz.

Valóban egy-két ember, aki régebben az szdszben-is ott volt. De ennyi erővel a Fideszre is rá lehetne mondani, hogy posztkommunista párt. Visszatérve az LMP-re voltak benne a Fideszesek is, és MDF-es alapító tag is. Ha szadesz mentőcsónak lenne, miért másokat másokat is be? közlegénynek evezni?! Ehhez képest Ivády Gábor (aki ellen kétes dolgai miatt a párt etikai bizottsága eljárást is indított, és kilépett a pártból) LMP-s polgármester, és parlamenti képviselő volt...

Az is kérdés, ha szdsz-utódpárt lenne, hogy-hogy annyi gyermekbetegsége volt a pártnak (szervezés, filléres gondok, stb) Rengeteg kérdésem lehetne még, de most erre adjatok logikus válaszokat!

2011. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy ez a topic amit felhoztál, több mint egy éves...? És akkor még valóban pár hónapos pártocska volt az LMP, amiről azt se lehetett tudni, hogy megmarad-e pártként a választások után, vagy eltűnik a süllyesztőben, mint mondjuk a Smuck Andor gründolta Új Baloldal nevű 0.9%-ot kapott párt (nem baj, utána gründolt másikat).

Egyébként így visszatekintve, valóban nem tűnt el az LMP a választások után, viszont vannak nekik is olyan húzásaik, amitől feláll a szőr a hátamon, bár kevesebb, mint a szadesznek.

Mondjuk akkor úgy, hogy ha ez a liberális irányzat, akkor nekem a liberalizmus nem szimpatikus, úgy cuzammen.

2011. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!