Mit jelent az hogy illiberális demokrácia? És miért jó ez?
Liberalizmus-Neo-liberalizmus magyarországi megjelenésének problematikája ez. A SZDSZ az elsőt állította magáról, pedig a második volt.
Ha a liberalizmus alatt a klasszikus módot érted, akkor ez hülyeség, ha a neo-liberalizmust, akkor a demokratikus konzervatív kormányoktól kezdve elég sokan teljesítik a világon a kritériumot.
Nagyjából arról szól, hogy ugyan a kormányt demokratikusan választja a nép, utána már semmi köze a kormányzáshoz. Nem kel tudni, hogy mi miért van és főleg mennyiért. A nép úgy se ért hozzá, az csak csinálja a dolgát, meg a kormány is teszi a dolgát.
Hogy ez jó vagy sem, azt döntse el mindenki maga.
Nálam a Liberalizmus legfőképp a gazdaságban ütközik ki. Én híve vagyok a normális privatizációnak, az állami szerepvállalás csökkentésének a gazdaságban/szolgáltatásban.
Persze ehhez normális keretrendszer kéne, ami normálisan felügyeli a folyamatokat, és bizonyos dolgokat szabályoz. (Pl amit az ÁPV zrt csinált, az nem Liberalizmus, az kilóra eladás, és károkozás)
Szerintem minél jobban túlszabályoznak valamit, az annál szarabb. Mert az kormány sokszor nem tud lereagálni olyan dolgokat amit a piac igen.
Az hogy "mentálisan" is egyet értek a Liberalizációval, az vita tárgya. Kérdés mit értünk Liberalizmus alatt.
Az hogy zsangával rohangálnak 12 éve hülye gyerekek, no azt nem..
ma 12:54
Viktor még csak nem is Jobboldali, azh hogy sokszor kimondja: "Nemzeti" az nem tesz jobboldalivá.
De az hogy államosítok minden, meg beleszólunk mindenben az 1x a diktatórikus rendszereket idézi, másrészt ha nem diktatúra akkor olyan kőbaloldali intézkedések, amit le sem lehet mosni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!