Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki támogatná Uhorsko újraterem...

Ki támogatná Uhorsko újrateremtését?

Figyelt kérdés

Szlovák-Magyar Szövetségi Állam.

Kétnyelvű lenne, se Felvidék se Mo. nem lenne autonóm térség.

A pénznem euró lenne, persze emiatt van még itt mit fejleszteni...


2015. ápr. 12. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A magyarok akarnak egy államban élni a szlovákokkal? Nem!

A szlovákok akarnak egy államban élni a magyarokkal? Nem!


Ráadásul egy ilyen államban a magyarok alkotnák a lakosság kétharmadát, tehát egy közös parlamentben, mindig a magyar képviselők adnák a többséget, és a mi kezünkben lenne az irányítás, a szlovákok egyszer már eljátszották ezt a csehekkel, nem lennének olyan hülyék, hogy még egyszer beleugorjanak.

2015. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nagyon senki se, nincs olyan jó kapcsolat a két nép között, hogy működőképes legyen.


Amúgy meg szerintem maradjunk a "Királyi Magyarország" vagy valami hasonló elnevezésnél. Agyam eldobtam, amikor anno olvastam az "Uhorsko", "Madjarsko" elnevezésekről. Ez nem több egy történelmi ferdítésnél, hogy a nemzeti történetük ne férjen egy SMS-en, hanem Magyarországot használva bővebb legyen egy kicsit.

Nagyjából egy szinten van a dákó-román kontinuitással, ami azt hivatott megmagyarázni, hogy Erdély már az ókor óta román föld.

2015. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
36%

2-es: Akkor ennyi erővel mi is csak loptuk a történelmünk nagyobbik részét, mert mondjuk a Habsburg uralkodók idején a birodalmuk része volt Magyarország és csak egy volt a királyi címeik közül a Magyarország Királya, mi meg elmagyarosítjuk őket olyan nevekkel, hogy Mária Terézia meg III. Lipót.

II. József meg sem koronáztatta magát, lényegében véve csak egy tartományként kezelte Magyarországot, akkor mi is loptuk a történelmünket?


Egyébkét én kifejezetten szeretem, hogy a szlovákok Uhorsko-Madarsko bontásban beszélnek a történelmükről, szerintem épp megtisztelő, mert ezzel azt jelzik, hogy nem úgy tekintenek erre az időszakra, amikor a magyarok elnyomták őket, hanem egy másik államként. A románok már nem ilyen szívélyesek velünk, ők bizony szidják Ungaria Mare-t meg a magyar elnyomókat, ahol csak érik.

2015. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!