Azért kicsit nem vicces (és tragikus), hogy így lehet 2/3-ot szerezni?
"És ez a baj. Úgy "képviseled" a lakosságot, hogy a többség nem is támogatott téged. Volt ahol 20 valahány %-ot ért el a nyertes.
AZt is figyelembe kellene venni, hogy a többség is azt akarja aki nyert. Úgy nyert hogy ilyen 70-80% nem is őt akarta."
Az a baj, hogy már megint el kéne rugaszkodni az ábrától mert nincs realitása. A többség azt se támogatta volna, hogy a fidesz helyére a jobbik és az összefogás közös jelöltje induljon. Így nyert egyéniben a sok fideszes, hiába volt a többi pártnak összesen több szavazója. Akkor meg miről beszélünk?
Egyébként meg nem 20on valahány %ot ért el, hanem annyit amennyit. Aki nem ment el szavazni magára vessen.
Micsoda? A Fidesz győzelme? Hagyjuk már...
A másik, hogy az MSZP sok szempontból azért undorítóbb, mert a szegények védelemzőjeként eladják magukat, aztán vadliberális politikát folytatva abszolút leszarták őket. A vizitdíjjal, tandíjjal pont a legszegényebbekbe rúgtak bele, a szakképzéshez pedig nem nyúltak hozzá.
Nem érdekelnek az ideológiák, a választók eldöntik milyet szeretnének, demokrácia van, és a Fidesz nem köpi magát szembe legalább, mint az MSZP. Válasszatok meg mást ha ez nem tetszik.
#10: Merkel kormánya talán még Orbánénál is erősebb, Putyin pedig már a diktatúra határán van... (és abban a 42%-ban valószínűleg némi csalás is van). Orbán igazán kispályás hozzá képest.
De hogy magyar példát hozzak, előkerestem neked az eddigi kétharmados kormányokat:
Az MSZP-SZDSZ 1994-ben a választásra jogosultak 34 százalékának szavazatával (első forduló) szerezte meg a mandátumok 72 százalékát. Relatív arány 49,9 százalék, részvétel 68 százalék.
A Fidesz 2010-ben, még a régi rendszerben a választásra jogosultak 35 százalékának szavazatával szerezte meg a mandátumok 68 százalékát (szintén első forduló). Relatív arány 54 százalék, részvétel 64 százalék.
(Abszolút és a szavazók arányában is több szavazattal kevesebb mandátum, mint 1994-ben. Ebből is látszik, hogy a területi eloszláson sokkal több múlik, mint a puszta százalékos arányon. + itt is volt második forduló)
A Fidesz 2014-ben a választásra jogosultak 27,5 százalékának szavazatával szerezte meg a mandátumok 67 százalékát. Relatív arány 45 százalék, részvétel 61 százalék.
Szóval be lehetne már fejezni ezt a témát. Ez a vita arra jó, hogy az ember bebizonyítsa magáról, hogy fogalma sincs a politikához, és innen kár komolyan venni a véleményét. Rengeteg helyen lehet jogosan támadni a Fidesz kormányzását, és még a választásokba is jobban bele lehet kötni más dolgokkal (pl. határon túliak), mint ezzel a buta számolgatással. Nem is beszélve arról ugye, hogy ha máshogy számolva néhány mandátummal kevesebb is jönne ki, attól mégis mi változna...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!